Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πάντως πηγαίνω σ'αυτό το Link.png Site: http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=3060&game=Battlefield%204">site για να δω αν μπορώ να παίξω κάποιο game. Τώρα κατά πόσο είναι αξιόπιστο δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστεύω οτι για να αποδείξεις ότι έχει η AMD μάπα πυρήνες όπως λές θέλει καλές γνώσεις hardware. Δεν λέω οτι η AMD είναι καλύτερη απο την Intel. Αυτό που υπονοώ είναι οτι η διαφορά τους δεν είναι τόσο μεγαλή όσο φαίνεται. Και ποιός μου λέει εμένα οτι το σύνολο του λογισμικού που βγαίνει δεν είναι Intel optimized ; Ξέρεις κανένα παιχνίδι ή εφαρμογή που να εκμεταλεύεται πάνω απο 4 πυρήνες ; 4 ;;; Και πολλούς λέω...Άρα η σύγκριση δεν είναι σωστή. Όσο για το game και 64 παίχτες να έχει μέσα η CPU μου είναι επαρκέστατη. Ας προγραμματίσουν το game τους να εκμεταλεύεται πάνω απο 4 πύρηνές και βλέπουμε...Όσο για το B3 ορίστε :

 

http://www.anandtech.com/bench/GPU12/400

 

 

48 fps η GTX660. Άρα δεν ισχύει αυτό που είπες πρίν. Είναι επαρκέστατη η κάρτα. Όσο για τα frame drops θέλω να πιστεύω οτι ήταν θέμα CPU. Δεν χρειάζεται να έχεις τέρας PC για να παίξεις τα σημερινά παιχνίδια με εξαίρεση απλώς κάποια games τύπου Crysis 3 και Metro Last Light (Night... :-D )...

Κάθεστε και αγχώνεστε για το πιο κακογραμμένο παιχνίδι. Και εγώ το παίζω αλλά έχει χιλιάδες κόσμος ανεξήγητα προβλήματα κάι ανεξήγητες λύσεις!

 

Για το frame drops που λες δοκίμασε από το control panel της nvidia να αλλάξεις την προεπιλογή στο power management.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν θα σου πρότεινα να το πάρεις από Day One, πριν ακούσεις έστω τι περίπου παίζει, γενικά θα έλεγα ότι δεν θα είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις όλες οι πλευρές υπερβάλλουν σε κάποιο βαθμό.

 

Στο μόνο που δεν υπάρχει καμία υπερβολή και είναι το μεγαλύτερο σκουπίδι/έκτρωμα από καταβολής σύμπαντος είναι στο βρωμερό Origin.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι με το battlefield 3 ειμαι πολυ ευχαριστημενος, και με το origin, δεν με πεταξε ουτε μια φορα, δεν laggarei πολυ καλη αναλογια γραφικων fps. Γενικα μου φανηκε πολυ καλο ! βεβαια αυτη ειναι η αποψη μου... 

 

 

  ** το origin παλι το βρισκω πολυ συμπαθητικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  ** το origin παλι το βρισκω πολυ συμπαθητικο

 

Για κανένα λόγο όμως;;; :mad:  Τώρα έχω μπλέξει πάλι με το κλασικό πρόβλημα shift-f1 (ή alt-tab): http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/75/9650697.page

 

Το Origin είναι πραγματικά ο απόλυτος ορισμός όπου μετά από κάθε update:

 

Fix one thing, break 5.

Wait for 3 months for next fix.

Repeat.

 

Θάνατος στο Origin, κρεμάλα, εκτέλεση, στον τοίχο. :mad:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα που υπηρχε που δεν κραταγε τα στοιχεια συνδεσης το φτιαξανε? ειχα μπει πριν κανα 2 βδομαδες και τπτ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...