Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλο λέω εγώ, το 8-10% δεν σημαίνει ότι εγώ το max-άρω ενώ η απλή 670 δεν μπορεί, μια χαρά μπορεί..Απλά ίσως αντί για 60FPS min να έχεις 55.

1187

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω με 660ti θα μπορω να το παιξω σε fullHD?

 

Δεν ειναι εκει το θεμα αν θα μπορεις ..Γιατι να μην μπορεις ...Το θεμα ειναι σε ποσα fps θα το παιζεις για να εισαι ευχαριστημενος .Εγω για παραδειγμα θεωρω οτι για να παιξεις σωστα  multiplayer ειδικα στο bf πρεπει να εχεις τουλαχιστον 50 .Εγω προσωπικα θελω avg 60αρι τουλαχιστον .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το BF3 σε 670 παίζει 1080P/Ultra/4xMSAA νερό.

Η 660 η απλή δεν μπορεί.

 

 

 

Φυσικά και μπορεί. Την έχω την κάρτα και ξέρω. Με τον Phenom II X4 965 και πρέπει να είχα κατά μέσω όρο 40-45 fps (όλα full και ΑΑ 4X). Μόνο σε κάτι στιγμές όπου γύρω μου συνέβαιναν πολλές εκρήξεις είχα παρατηρήσει μια πτώση στα 28-29 fps. Φαντάσου τώρα που έχω τον FX-8320...Καλά για το single player ούτε λόγος. Νεράκι πήγαινε...Δεν είναι ανάγκη να έχεις GTX670 για να το παίξεις με όλα στο Full. Υπολογίζω το 4 να είναι λίγο πιο βαρύ, άρα ίσως να καταφέρω να το παίξω με όλα στο Full αλλά με κλειστό ΑΑ. Άσχετο αλλά τι θα γίνει πια με αυτούς τους τρόμπες τους developers ; Δεν μπορούν να φτιάξουν ένα game που να αξιοποιεί τους επεξεργαστες με πάνω απο 4 πυρήνες ; Πιστεύω θα βγεί το B4 και θα αξιοποιεί το πολύ 4 πύρηνες. Έλεος δηλαδή να μας "την λένε" αυτοί που έχουν τετραπύρηνούς... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις σε MP πτώσεις στα ~30FPS τη μάμησες.

Θες πιο δυνατή κάρτα και φυσικά πιο δυνατό επεξεργαστή, ειδικά αν μιλάμε για 64 players..

 

Δεν φταίει αυτό, φταίει η AMD που έχει μάπα πυρήνες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις σε MP πτώσεις στα ~30FPS τη μάμησες.

Θες πιο δυνατή κάρτα και φυσικά πιο δυνατό επεξεργαστή, ειδικά αν μιλάμε για 64 players..

 

Δεν φταίει αυτό, φταίει η AMD που έχει μάπα πυρήνες..

 

 

 

Πιστεύω οτι για να αποδείξεις ότι έχει η AMD μάπα πυρήνες όπως λές θέλει καλές γνώσεις hardware. Δεν λέω οτι η AMD είναι καλύτερη απο την Intel. Αυτό που υπονοώ είναι οτι η διαφορά τους δεν είναι τόσο μεγαλή όσο φαίνεται. Και ποιός μου λέει εμένα οτι το σύνολο του λογισμικού που βγαίνει δεν είναι Intel optimized ; Ξέρεις κανένα παιχνίδι ή εφαρμογή που να εκμεταλεύεται πάνω απο 4 πυρήνες ; 4 ;;; Και πολλούς λέω...Άρα η σύγκριση δεν είναι σωστή. Όσο για το game και 64 παίχτες να έχει μέσα η CPU μου είναι επαρκέστατη. Ας προγραμματίσουν το game τους να εκμεταλεύεται πάνω απο 4 πύρηνές και βλέπουμε...Όσο για το B3 ορίστε :

 

http://www.anandtech.com/bench/GPU12/400

 

 

48 fps η GTX660. Άρα δεν ισχύει αυτό που είπες πρίν. Είναι επαρκέστατη η κάρτα. Όσο για τα frame drops θέλω να πιστεύω οτι ήταν θέμα CPU. Δεν χρειάζεται να έχεις τέρας PC για να παίξεις τα σημερινά παιχνίδια με εξαίρεση απλώς κάποια games τύπου Crysis 3 και Metro Last Light (Night... :-D )...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί. Νομίζω καλά είναι. Ελπίζω με κλειστό το AA να έχω τα ίδια νούμερα στο 4. Αν είσαι πολύ απαιτητικός και θές το game να σου τρέχει ΑΨΟΓΑ τότε τα σκας και παίρνεις μια GTX670 FTW... :-D  Ή αν είσαι "άρρωστος" 2 GTX Titan ή 2 HD7970 όπως είχα δεί σε κάτι ξένα φόρουμ... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας αγοράζει σύμφωνα με τις ανάγκες του, αν σε ικανοποιούν τα 30FPS παίρνεις μια κατώτερη κάρτα ή πας σε κονσόλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας αγοράζει σύμφωνα με τις ανάγκες του, αν σε ικανοποιούν τα 30FPS παίρνεις μια κατώτερη κάρτα ή πας σε κονσόλα :P

 

 

 

Ναι αλλά για να είμαστε και ακριβείς στα 30 fps δεν είχα συχνή πτώση, μόνο όσες φορές γίνονταν επι της οθόνης της τανασπου...

Σε γενικές γραμμές ήταν αρκετά palyable. Αυτό όταν είχα τον Phenom II X4 965. Με τον FX λογικά θα είναι πολύ λιγότερα τα frame drops. Και όχι δε πρόκειται να γίνω βλάσφημος και να πάω σε κονσόλα. Αυτά είναι γι αυτούς που δε ξέρουν τι είναι τα graphics settings και τι το ΑΑ... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μην δινεις και πολυ βαση τωρα στα παλια benchmarks του bf3 ...Eκτος του οτι εχουν μπει περιεργα maps που σου παιζουν με τα fps ειναι και γενικα το bf3 μια ειδικη περιπτωση καθοτι multiplayer ,παρουσιαζει lags συχνα αναλογα τις ωρες και τους servers ,η dice μαλακιζεται ,καποια maps εχουν θεμα με τους 64ρηδες κτλ ...Αν εχεις μια δυνατη καρτα ολα τα παραπανω θεματα λιγοστευουν ή δεν κανουν αισθητη την παρουσια τους αλλα γενικα μην δενεις σχοινι κορδονι αυτα τα 48fps που βλεπεις avg στο bf3 .Τα 48 σημαινει ταξη μεγεθους ,μπορει με amd cpu να εισαι πιο χαμηλα με intel πιο ψηλα ,γενικα τραβαει 50% απο την cpu το παιχνιδι παιζει ρολο σαφως η cpu .Σκεψου με την 680 που ειμαι στα 3.680 ghz oc με τον 940 παιζω μια αισθηση πιο χαμηλα σε σχεση με την 7970ghz η οποια ομως δουλευει μαζι με τον 3770k stock .Στα benchmarks ομως λεει οτι η 680 ειναι πιο γρηγορη ...

Πιστευω μεσες ακρες τα ιδια απο αποψη cpu θα ισχυουν και στο bf4 ,το οποιο ομως θα ειναι πιο βαρυ .Τωρα το ποσο πιο βαρυ μενει να το δουμε στην πραξη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...