Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και πάντα ο σωστός ο μέσος (νεο)Έλλην, που έχει βρει το νόημα της ζωής και τη χρυσή τομή σε όλα, ο στα πάντα ισορροπημένος θα βγει να κράξει την επιλογή του άλλου.Αυτός που ποτέ δεν έχει υπάρξει πρόβατο σε καμία έκφανση της ζωής του.Τελικά τα χειρότερα μας αξίζουν.

Θα σου εβαζα και αλλα like αν μπορουσα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και είναι off topic, έτσι για να μπορέσει να καταλάβει κάποιος πόσο καταναλωτικά ζώα είμαστε αρκετές φορές, (incl. me), πρόσφατα ανέστησα ένα παλιό Πισι για περιστασιακή χρήση στο εξοχικό. Λοιπόν έχει Win XP , Intel E8400, 4GB DDR3 1066 , μια Gigabyte 775 ΚΑΙ       gtx 9800. Ανάλυση 1680 X 1050 σε 20άρι μόνιτορ. Βρήκα μια 460 από αγγελία για να βάλω επάνω έτσι για ψυχολογικούς λόγους. Με την 9800 παίζει  απροβλημάτιστα GTA IV, όλα τα Company of heroes BF 3 και πολλά άλλα περσινά και φετινά παιχνίδια.  Με την 460 σίγουρα θα πάρει ακόμα περισσότερη ζωή. Αυτά για να βλέπουμε πως πετάμε μερικές φορές τα λεφτά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

manos08 οι kepler based κάρτες 6xx,7xx δεν υποστηρίζουν πλήρως 11.1

 

Χαίρομαι που δεν διαφωνείς με αυτό manos08.

 

Φιλε millennium μπορει να εχεις δικιο,και πραγματικα ειναι απαραδεχτη η nvidia οσο αφορα την υποστηριξη του dx11.1, αλλα εδω ειμασε στο topic του bf4 και γενικα στα PC Games,και σε αυτη την ενοτητα δεν μας ενδιαφερει αν οι καρτες μας υποστηριζουν τα Non-Gaming 2D features,αλλα εαν μπορουν να τρεξουν ενα παιχνιδι σε dx11.1.

 

Οποτε η απαντηση στο ερωτημα "Οι σειρες 6χχ και 7χχ υποστηριζουν dx11.1;" ή καλυτερα "Οι σειρες 6χχ και 7χχ υποστηριζουν παιχνιδια σε dx11.1;"

Η απαντηση ειναι ΝΑΙ!

 

Το feature βελτίωσης με dx11.1 στο BF έχει να κάνει με το παιχνίδι βέβαια (αν ισχύει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κανεις εδω μεσα που θα παρει καινουργια καρτα αν δει οτι το παιχνιδι δεν παιζει με ολα φουλ? Εγω δεν θα παρω.

Με όλα φουλ θα παίζει μια 7950, αλλά τα 30FPS που θα έχει δεν θα φτάνουν για MP

 

BXEBJII.png

fPBukEa.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κανεις εδω μεσα που θα παρει καινουργια καρτα αν δει οτι το παιχνιδι δεν παιζει με ολα φουλ? Εγω δεν θα παρω.

Eγω θα παρω την 7950 του savaki

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι αυτοι οι πολυ φανατισμενοι οπαδοι των παιχνδιων. Δεν τους νοιαζει ποσα λεφτα θα δωσουν για να παιξουν το παιχνιδι.

Κι εγώ είμαι καμμένος με τα Crysis, έχω την Nano του C2 για PS3 και θέλω να την πάρω και για PC.

Όπως βλέπεις όμως, δεν αγόρασα DX11 κάρτα για να παίξω το Crysis 3, παρόλο που το έχω αυθεντικό.

 

Και πάντα ο σωστός ο μέσος (νεο)Έλλην, που έχει βρει το νόημα της ζωής και τη χρυσή τομή σε όλα, ο στα πάντα ισορροπημένος θα βγει να κράξει την επιλογή του άλλου.Αυτός που ποτέ δεν έχει υπάρξει πρόβατο σε καμία έκφανση της ζωής του.Τελικά τα χειρότερα μας αξίζουν.

Δεν θα κράξω την επιλογή του άλλου, δικαίωμά του. Ας πάρει και δύο GTX780 αν θέλει.

Αλλά προσωπικά το θεωρώ ηλίθιο το να αλλάξει GPU κανείς, γιατί αυτή που ήδη έχει δεν τραβάει ένα BF4 για παράδειγμα.

Το παραπάνω είναι καθαρά άποψή μου, έχουμε δημοκρατία, είμαστε σε forum, την εκφέρω ελεύθερα.

 

υγ : και βέβαια μας αξίζουν τα χειρότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει παιδιά, το πολίτευμά μας το ξέρω κι εγώ.Αλλά το να βγαίνει ο άλλος σε φόρουμ για παιχνίδια και να αρχίζει δημόσια τα μπε, τα πρρρρ και τα κιτσ κιτσ κιτσ για όσους πάνε και σκάνε, όσα σκάνε, για να πάρουν μια gpu το χρόνο έχει καταντήσει κουραστικό.Κόβω το πέος μου με μπαλτά ότι οι μισοί από αυτούς δίνουν πάνω από χιλιάρικο το χρόνο σε τσιγάρα...Δε θα πω κάτι άλλο, απλά θα το αφήσω εδώ λέγοντας πως αν κάνει κάποιος κάτι διαφορετικό δεν είναι κατ' ανάγκη μαλάκας.Ο μαλάκας της υπόθεσης μπορεί να είμαι και εγώ.Άσχετα που σα γνήσιος Έλληνας ποτέ δε μπαίνω στη διαδικασία να σκεφτώ ορθολογικά το γιατί ίσως και να είμαι μιας και πάντα θεωρώ πως δεν είμαι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντίθετο λέει η είδηση..

Το BF4 θα έχει το PecksFX, παρόμοιο με το TressFX του Tomb Raider μόνο που εδώ θα έχει να κάνει με τα πουλιά στον ουρανό και λογικά οι nV users θα περάσουμε ότι περάσαμε με το TR..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντίθετο λέει η είδηση..

Το BF4 θα έχει το PecksFX, παρόμοιο με το TressFX του Tomb Raider μόνο που εδώ θα έχει να κάνει με τα πουλιά στον ουρανό και λογικά οι nV users θα περάσουμε ότι περάσαμε με το TR..

Δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζοι ειναι να μην το κανουν optimize για τις καρτες μας? Θα χασουν πολλες πωλησεις ετσι και κανουν κατι τετοιο. Το PecksFX

 θα ειναι optimized για nvdia?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σίγουρο είναι ότι στην αρχή τουλάχιστον το παιχνίδι θα τρέχει καλύτερα στις AMD.

Εγώ λέω ότι θα γίνει ότι ακριβώς έγινε με το TR, αν και αυτή είναι DICE, ποτέ δεν ξέρεις τι πατάτα μπορεί να κάνει με τα patches..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...