Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μάλιστα!..

τι να πω ρε, αναμένουμε να το φτιάξουν αν γίνεται, γκρινιάζουμε στα official forums κλπ και βλέπουμε! και παίζουμε όσο είναι playable, χτυπάμε και κανα restart και βλέπουμε xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι textures είναι αυτά ; Έπεσα..Κατά τα άλλα το CoD έχει χάλια textures και το BF4 είναι ''next-gen''..

 

Νομιζω το ss το πηρα σε 1080 με medium γραφηκα οταν το εψαχνα με τις ρυθμισεις. Γενικα ομως δεν ειναι και τιποτα ουαου..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το δοκίμασα το 32bit spirit. Στο 3ο ματς φούσκωσε το σύμπαν. 16 GB.

 

Επίσης σήμερα ανακάλυψα τυχαία ότι μπορώ υποτίθεται να έχω ανοιχτό το τάμπλετ με γυρισμένο το battlelog στο BattleScreen και να βλέπω ταυτόχρονα τον χάρτη (αφού μέσα στο game στο hardcore θέλει να πατάς το M συνέχεια).

 

Αλλά τι περίεργο; Κολλάει στο Loading!!!

 

Edit: Win 8.1 Pro 64bit, HD 6950

Κολλάει στο loading επειδή μπαίνεις σε hardcore και σε hardcore δεν έχει ούτε μινιμαπ ούτε έχει σποτάρισμα. Αν μπείς σε νορμαλ θα στο δείξει κανονικά το μαπ. Εγώ αυτο το κανα με δεύτερη οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλάει στο loading επειδή μπαίνεις σε hardcore και σε hardcore δεν έχει ούτε μινιμαπ ούτε έχει σποτάρισμα. Αν μπείς σε νορμαλ θα στο δείξει κανονικά το μαπ. Εγώ αυτο το κανα με δεύτερη οθόνη.

 

Ξενέρωσα τώρα... τι βλακεία είναι αυτή, αφού πατώντας το M στο παιχνίδι βλέπω τον χάρτη... θα την βγάλω παίζοντας commander μόνο από ό,τι φαίνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

ρε παιδιά, όταν crashαρετε σας πετάει στο desktop και έχετε κάποιο error απο πλευράς battlelog (πχ disconnection), ή κάποιο μύνημα απο windows οτι το παιχνίδι stopped working (ή κάτι τέτοιο);

 

Εμένα με πετάει ctd, χωρίς να φαίνεται κάποιος προφανής λόγος ή error, πιο σπάνια κολλάει ο ήχος και φυσικά το παιχνίδι και πρέπει να το κάνω forced shut down το BF4 μέσω task manager...

 

Έχει κανένας τα ίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

ρε παιδιά, όταν crashαρετε σας πετάει στο desktop και έχετε κάποιο error απο πλευράς battlelog (πχ disconnection), ή κάποιο μύνημα απο windows οτι το παιχνίδι stopped working (ή κάτι τέτοιο);

 

Εμένα με πετάει ctd, χωρίς να φαίνεται κάποιος προφανής λόγος ή error, πιο σπάνια κολλάει ο ήχος και φυσικά το παιχνίδι και πρέπει να το κάνω forced shut down το BF4 μέσω task manager...

 

Έχει κανένας τα ίδια;

 

Αν διάβαζες τα προηγούμενα posts θα έβλεπες ότι τα έχει πολύς κόσμος, άλλοι σε μικρότερο και άλλοι σε μεγαλύτερο βαθμό. Όλοι περιμένουμε από την DICE να τα διορθώσει... κάποια στιγμή πριν βγει το 5!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω δεί, αλλά ωστόσο όλοι μιλάνε γενικά για crashes χωρίς περαιτέρω λεπτομέρειες.

 

Μόνο για το memory leak έχουν αναφερθεί κάποια posts συγκεκριμένα.

 

Συνεπώς, θέλω να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες για να δώ η δική μου περίπτωση που κολλάει...και αν υπάρχει κάποιο remedy, ή απλώς πρέπει να προσεύχομαι στην Αγία/Άγιο Dice να δεήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πέρα από το memory leak το μόνο crash που τρώω μερικές φορές είναι όταν πατήσω να κάνει join σε κάποιο σέρβερ, μέχρι να φορτώσει υπάρχει περίπτωση να πετάξει μήνυμα Battlefield has stopped working. Ξαναπατάω για join και κατά μεγάλο ποσοστό θα μπω μετά χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον σύνηθες σε μένα είναι μέσα στο παιχνίδι να με πετάει χωρίς κάποιο προφανή λόγο (με κλασσικό κόλλημα στον ήχο, νέο φρούτο για εμένα).

 

Παλιότερα με πεταγε μεταξύ των maps, όταν έκανε load απο τον έναν στον άλλο...

 

Go figure...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα κάποιες φορές κόλλησε ο ήχος και δε μπορούσα ούτε από τη διαχείριση να το κλείσω, μόνο hard reset. Πλέον έχω καιρό να δω κάτι ανάλογο αλλά δεν έχω κάνει εγώ κάτι. Προφανώς κάποιο patch βοήθησε. Anyway υπομονή και όλα θα στρώσουν, το θέμα είναι πότε. Το κακό είναι ότι στατιστικά φαίνεται πως το καλύτερο patch που βγάζουν είναι και το τελευταίο καθώς λίγο αργότερα βγαίνει το επόμενο παιχνίδι της σειράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά χαλάει στα τελευταία patch όσον αφορά το balance, αλλά τα τεχνικά θέματα φτιάχνονται σχετικά γρήγορα, βέβαια αυτό το χάλι το τωρινό δεν υπήρχε στο BF3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...