Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε ξερω αν ειμαι καλος ή οχι αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο...Δε μιλαω για το οτι ειναι oneshot kill quick scope no scope και διαφορες τετοιες αηδιες...Μιλαω για την ουσια του battlefield που πιστευω οτι αρχιζει να χανεται..Αν δει καποιος εστω και μια φορα καποιο βιντεο απο μεγαλη clan του εξωτερικου με το πως παιζει, τι τεχνικες ακολουθει κλπ, δυσκολα ξαναπιανει ποντικι. Μιλαμε για παικτες που ενω χανουν με 200-0, βλεπεις K/DR πανω απο 2 σε καθε αγωνα..Αυτος προσωπικα που χοροπηδαει μεσα στη πιστα με ενα sniper μονο αχρηστος ειναι στο παιχνιδι..Τουλαχιστον στο 4 μπορει να εχει sniper καποιος Medic οποτε ισως ριξει κανενα revive..Στο 3 ομως ο sniper ηταν αυτος που απλα επιανε μια θεση στο παιχνιδι.

 

Eνω τωρα μου λες οτι καθε medic ή support ειναι πιο χρησιμος,που για κανενα λογο δεν παιρνεις revive/heal/ammo απο μερικους μερικους(εξαιρεση οσοι δεν τα παιρνουν,αλαλ φρουτα και αυτα) .Παιζεις σε public server που παιζει και η κουτση Μαρια οχι σε esl/scrim.

 

Μια διορθωση:Αλλο ουσια αλλο concept.Η ουσια καθε παιχνιδιου ειναι η διασκεδαση απλα το αρχικο concept του BF ηταν διαφορετικο αλλα η EA/DICE(δεν ξερω/με ενδιαφερει) το πηγαν προς run&gun για προφανεις λογους.

 

Μπορει ο Xfactor να μην παιζει με sniper αλλα ετσι εμεις τη βρισκουμε και οχι με τα στανταρ kills απο τα αυτοματα.Αφου το matchmaking ειναι ανυπαρκτο δυσκολευεις τον ευατο σου μονος σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eπική μάχη σήμερα για ξεκλείδωμα του MTAR ...Τελικά τα assignments σου δίνουν κίνητρο . :P

Xaxa ναι οντως ωραια αυτην την φορα. Σημερα θαχω μαχη για το καλυτερο PDW το MP7!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ας επανέλθω με το αγαπημένο μου bug από το Battlefield 3 (το οποίο τότε το είχαν φτιάξει με updates):

post-174240-0-38300100-1385460722_thumb.jpg

 

Δείτε τη διαθέσιμη RAM... ΕΚεί που  παίζεις ξαφνικά αρχίζει και κολλάει το σύμπαν σε σημείο που δε μπορείς να κάνεις βήμα. Βγαίνεις και όλη η RAM έχει φουλάρει από άγνωστη εφαρμογή. Μόνο το restart το επαναφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπορει ο Xfactor να μην παιζει με sniper αλλα ετσι εμεις τη βρισκουμε και οχι με τα στανταρ kills απο τα αυτοματα.Αφου το matchmaking ειναι ανυπαρκτο δυσκολευεις τον ευατο σου μονος σου.

Εμένα μου τη δίνουν τα καμπέρια sniper και γω παίζω sniper με bolt-action αλλά δεν κάθομαι στην άαααααααααααααλη άκρη της πίστας και ρίχνω.Αυτό μου σπάει τα νεύρα.

 

Τώρα για τον φίλο Zapee995  που δε χωνεύει τους snipers, δε θα κάτσω να αναλύσω τα καλά και κακά αλλά κα γω δε χωνεύω τους γιατρούς που έχουν τα καλύτερα όπλα και μένουν συνέχεια ζωντανοί.

 

Ο καθένας παίζει όπως γουστάρει αφού μπαίνει σε public server

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To γεγονός ότι όλοι τους αναφέρουν ως sniper και όχι ως recon δείχνει πόσο λάθος - για μένα-  παίζεται το παιχνίδι από μερικούς. Η πλειοψηφία τους δεν βοηθά καθόλου στη νίκη και το μόνο που τους νοιάζει είναι το KDR. Χαρακτηριστικό είναι το παράδειγμα που βλέπουν ότι μας πιέζουν οι αντίπαλοι και θα οπλίσουν ένα MCOM και οι snipers πετούν χαρταετό αντί να το καλύψουν. Βέβαια υπάρχουν και φωτεινές εξαιρέσεις αλλά είναι τραγική μειοψηφία.   

Ας είναι καλά και το XM25 φέτος που δίνει πόνο στους snipers.... θυμάμαι μάλιστα σε ένα chat που διαμαρτύρονταν ότι είναι OP :) .Μελλοντικά θα ζητήσουν να γίνονται και αόρατοι όπως στο PS2....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ας επανέλθω με το αγαπημένο μου bug από το Battlefield 3 (το οποίο τότε το είχαν φτιάξει με updates):

attachicon.gifUntitled-1.jpg

 

Δείτε τη διαθέσιμη RAM... ΕΚεί που  παίζεις ξαφνικά αρχίζει και κολλάει το σύμπαν σε σημείο που δε μπορείς να κάνεις βήμα. Βγαίνεις και όλη η RAM έχει φουλάρει από άγνωστη εφαρμογή. Μόνο το restart το επαναφέρει.

Γνωστο και ως memory leak ...Yπαρχουν καποια προγραμματακια με τα οποια μπορεις να το κανεις fix αλλα ειναι μανουρα καθως πρεπει να το εχεις ανοιχτο πισω και δεν κανουν και δουλεια .Παντως γενικα εμενα παιζει οκ μετα τα τελευταια updates και τους drivers αν και 1-2 φορες συμβαινει αυτο που λες σε εμενα κατω απο το νερο(στην Shagai οταν πεφτει το κτιριο και εχει σκονη κατω απο την θαλασσα)  αλλα πλεον σπανια και σε τυχαιους servers και γινεται στιγμιαια .Θελει λιγο ακομα πατσαρισμα το παιχνιδι εχω την αισθηση ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To γεγονός ότι όλοι τους αναφέρουν ως sniper και όχι ως recon δείχνει πόσο λάθος - για μένα-  παίζεται το παιχνίδι από μερικούς. Η πλειοψηφία τους δεν βοηθά καθόλου στη νίκη και το μόνο που τους νοιάζει είναι το KDR. Χαρακτηριστικό είναι το παράδειγμα που βλέπουν ότι μας πιέζουν οι αντίπαλοι και θα οπλίσουν ένα MCOM και οι snipers πετούν χαρταετό αντί να το καλύψουν. Βέβαια υπάρχουν και φωτεινές εξαιρέσεις αλλά είναι τραγική μειοψηφία.   

Ας είναι καλά και το XM25 φέτος που δίνει πόνο στους snipers.... θυμάμαι μάλιστα σε ένα chat που διαμαρτύρονταν ότι είναι OP :) .Μελλοντικά θα ζητήσουν να γίνονται και αόρατοι όπως στο PS2....

 

Καλά τί είπες τώρα, ΧΜ25 και map "Operation Locker", μιλάμε ΤΟ πανηγύρι!

 

:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

The next PC update is in the works, and we are tracking to fix a few items you have given us feedback on.

 

Specifically, we are looking at the Commander EMP blur effect that you have noticed, as well as the intermittent sound bug that happens most frequently on the Golmud Railway map.

 

While we don’t have a solid date for this patch just yet, we just wanted to let you know some of the things we’re looking at right now (besides increasing stability overall.)

 

Finally, Youtuber jackfrags sent us a great video where he demonstrates the so-called ”1 shot kill bug” [youtube.com], where it looks like weapons sometimes deal too much damage (although the real issue might be more complex.) We are reproducing this bug and working to fix it as soon as possible. UPDATE: We now have a solid fix for this issue and will push it out as soon as possible. We will get back to you with an ETA on that update.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα ξεκολησε λιγο και επαιξα 2 ματς καλα και σε ενα τελευταιο ειδα αυτο που λεγατε μπροστα μου ο παικτης του ριχνω και δεν εδειχνε να δεχεται hit και με μια σφαιρα με εφαγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...