Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Metro δεν ειναι συγνωμη αδελφε ,ειναι παρτε μαστιγωμα και φτυσια στην μουρη ...Xειροτερο map δεν μπορουσαν να βαλουν πραγματικα ...Τις απειλες του Angry Joe θα πληρωσουμε τωρα..

 

 

Χαιρομαι που βλεπω τετοιες πιστες και στο Bf4! Σκεπτομενος οτι ενα μηνα πριν τις επαιζα στο 3 και τωρα θα τις παιξω στο 4, δικαιωνομαι που πιστευα οτι το παιχνιδι ειναι ακριβως ενα αθλιο patch του 3..Τωρα εχω και αποδειξεις. :)

 

Στα λογια μας ερχομαστε...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμενα δεν ενοχλει τοσο man να ειναι συνεχεια το 4 του 3 δηλαδη ή μια βελτιωση του ..Πιο πολυ με νοιαζει να εχει οσο το δυνατον λιγοτερα προβληματα..Τωρα αν βγαζουνε νεα maps ομορφα ,νεα game modes ,λιγο βελτιωμενα γραφικα και αλλαζουν και καποια layouts εμενα μου φτανει προσωπικα δεν εχω τοσο προβλημα .Δεν περιμενω δηλαδη να παιξω bf4 με γραφικα του witcher 3 ,δεν ξερω αν με καταλαβαινεις .Εμενα αλλα με ενοχλουν ..

Το game παντως εχει καλες προοπτικες σε βαθος χρονου επιμενω .Οι νεοι nvidia drivers δωσανε boost ,φτιαξανε τα issues με το underwater fps dropping  και με τις εκρηξεις ,εγινε ακομα πιο smooth το παιχνιδι ,ενταξει η dice συνεχιζει και μαλακιζεται σε καποια θεματα στα οποια δεν ξερω κατα ποσο μπορουν να βοηθανε και οι amd-nvidia drivers οπως το προβλημα με το rendering που υπαρχει σε μακρινες αποστασεις μεσα απο το rifle scope και προκαλει flickering .Θυμιζω παρομοιο προβλημα στο map του metro oπου οταν κοιταζες μεσα απο το scope πεφτανε τα fps αντι να ανεβαινουν ...Πρεπει να βοηθησει και η dice δηλαδη προς αυτη την κατευθυνση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι εντελως κατα στο να βλεπω νεα dlc χωρις ιχνος βελτιωσης σε vannila εκδοσεις...Το θεωρω κοροιδια μεχρι εκει που δε παει! :)

 

Για τους drivers τωρα....Το lag κατω απο το νερο σταματησε και για εμενα boost ομως δε πηρα καπου εκτος απο τη shangai που σε συγκεκριμενο σημειο (μετα το πεσιμο του ουρανοξυστη) τρεχει καλυτερα...Απο την αλλη ομως την ωρα που ημουν σε tank vs tank σκηνη, ενω τα αρματα ηταν κολλητα και εγινε εκρηξη στου αντιπαλου ειδα drop στα 5fps!?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα σε οτι αφορα τα dlc συμφωνω αστο ...

Τωρα για τους drivers θα παρω καποιες μετρησεις να το τσεκαρω καλυτερα .Στις εκρηξεις εμενα τουλαχιστον κολλαγε στιγμιαια δηλαδη σαν να σερνεται σε πολυ χαμηλα fps αλλα πολυ στιγμιαιο πλην ευδιακριτο .Τωρα πλεον δεν το παρατηρω αλλα εχω παιξει μονο χθες ,ας παιξω και σημερα και θα σου πω .Παιζει να εχεις και εσυ δικιο ...Εμενα παντως παιζει πιο πολυ smooth το game τωρα αλλα ισως οφειλεται στο οτι βλεπω πιο ευκολα διαφορες λογω και του πιο παλιου συστηματος μου .Εσυ στανταρ παιζεις σε αλλα επιπεδα so ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο TD ματσάκια έπαιξα, flawless όλα..Εν τω μεταξύ όντως το Terrain Decor ότι να 'ναι, το έβαλα Medium και άλλαξε το έδαφος τελείως, φουλ από χαρτιά υγείας κάτω η Shanghai :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Battlefield 4(πρόβλημα με την εγκατάσταση)

 

Αγόρασα πρόσφατα το battlefield 4. Όταν έβαλα το πρώτο cd στο pc έκανε αυτόματη εγατάσταση το origin.

Το πρόβλημα είναι ότι όταν ανοίγω το origin δεν μπόρω να μπώ στο λογαριασμό μου γιατί μου λέει ότι είμαι offline ενώ το internet είναι μια χαρά.

Θα το εκτιμούσα αν με κατατοπίζατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα dlc ποια έκδοση τα δίνει ?θελω να το πάρω αλλα όσο σκέφτομαι το μετρό που καμπερωνουν εκει που κάνει spawn η άλλη ομάδα με κάνει και αηδίαζω.ενα dlc που να διώχνει τα καμπερια και να σταματήσει τους immortals που τους ρίχνουν 2-3 άτομα στο κεφάλι και έχουν ακόμα 60 health.εχθες στο μετρό 5 φορές πίσω απο τοίχο με έφαγε ένας.admin Ανύπαρκτοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Battlefield 4(πρόβλημα με την εγκατάσταση)

 

Αγόρασα πρόσφατα το battlefield 4. Όταν έβαλα το πρώτο cd στο pc έκανε αυτόματη εγατάσταση το origin.

Το πρόβλημα είναι ότι όταν ανοίγω το origin δεν μπόρω να μπώ στο λογαριασμό μου γιατί μου λέει ότι είμαι offline ενώ το internet είναι μια χαρά.

Θα το εκτιμούσα αν με κατατοπίζατε.

Κατά το log in στο origin σου έχει μία επιλογή που λέει "σύνδεση offline". Απενεργοποίησέ το.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει bug με το Terrain Decoration στα Graphics Settings όπου το:

  • Medium = Ultra
  • Low = High
  • High = Medium
  • Ultra = Low

 

http://www.youtube.com/watch?v=Wh0BZZU6c1k

 

Δεν ειναι bug...Στο Low λοιπουν οι πετρες και η λεπτομερια του χωματος ενω εχουν προσθεσει υπερβολικη βλασθιση και decors χωρις εφε, φως κλπ...Αντιθετως σε ultra βλεπουμε  πιο σοβαρη ποιοτητα στο εδαφος με κορυφαια reflections και πιο πραγματικη αν και λιγοτερη βλασθιση...Απλα επειδε σε low λογικο ηταν να μην εχει τα κορυφαια textures, απο το να μεινει αδειο το γεμισαν με πρασσιναδα και κωλοχαρτα..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...