Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν ομως σε αποσταση 2 μετρων χτυπανε ολες οι σφαιρες πανω στον εχθρο και εχει 50% health τι γινεται?

 

Λογικά το pc σου αντιληφθηκε οτι χτύπησες με 10 σφαίρες τον αλήτη της αντίπαλης ομάδας αλλά εκει μπαίνει το φανταστικό netcode και σου λέει ότι στην 2η είχες ψοφήσει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολλες φορες ενα κανω spawn σε οχημα, με βαζει πχ οδηγο αλλα κατω δεξια σαν οδηγο εχει αλλο παικτη..Εχω βλεπω κανονικα απο τη καμερα του οχηματος αλλα φυσικα τα controls δε δουλευουν και πρεπει να βγω...Δεν ειναι θεμα οτι το spawn γινεται ταυτοχρονα με καποιον αλλο αλλα και σε αυτο φταιει το netcode που δε μπορει να προνοησει οτι η θεση ειναι πιασμενη...Επισης για προηγουμενο σχολιο, ναι, ο παικτης χρειαζεται ασπιδα 2-3 δευτερολεπτων...Ειδικα σε οποιοδηποτε αλλο mode εκτος του conquest, σε κανει spawn μεσα στη φωλια του εχθρου με αποτελεσμα να μη μπορεις καν να κρυφτεις...Δυστυχως, ξαναλεω το παιχνιδι γραφτηκε ετσι και εδω στην Ελλαδα με αυτα τα ping κατανταει κουραστικο και προσωπικα τα περισσοτερα match που εχω παιξει τα θεωρω unplayable..Και το κακο ειναι οτι δε προκειται νε δουμε βελτιωση αν αναλογιστουμε οτι σε χωρες του εξωτερικου οι περισσοτεροι παιζουν με ping<20...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ξερετε οτι η σφαιρα εχει μια επιταχυνση και μετα μια επιβραδυνση,κοινως μια καμπυλη απελευθερωσης ενεργειας στην μεγιστη ταχυτητα της αν υποθεσουμε οτι σε εκεινο ακριβως το σημειο θα βρει στοχο και αναλογα με το οπλο τωρα.Η μεγιστη ορμη λοιπον σε εκεινο το σημειο χωρις να λαβουμε υποψη απωλειες τριβων θα δωσει το μεγιστο damage .Aν η καμπυλη αυτη ειναι μικρη πχ M16 ,scar κτλ τοτε σε μια μεση αποσταση πρεπει να εχεις το μεγιστο damage ,αν πας πιο μακρυα σαφως το damage μειωνεται .Οταν ομως η καμπυλη ειναι πιο ανοιχτη(rifles)  τοτε σε κοντινη αποσταση δεν σημαινει οτι θα επιφερεις και το μεγιστο damage .Σε αυτα βεβαια υπεισερχονται και αλλοι παραγοντες οπως ειναι η διαμετρος σφαιρας,τυπος σφαιρας κτλ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το china rising απο ποτε θα ειναι διαθεσιμο για preorder και premium?

Tι εννοεις ? Διαθεσιμο για αγορα ειναι ηδη και γυρω στις 10 Δεκεμβριου νομιζω θα ανοιξει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι θα ανοιξει εκει γυρω οπως σου ειπα ...Αν εισαι premium member θα παιξεις 2 εβδομαδες νωριτερα .Δεν ξερω εμεις που απλα πηραμε μονο το china rising αν θα παιξουμε νωριτερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ομως σε αποσταση 2 μετρων χτυπανε ολες οι σφαιρες πανω στον εχθρο και εχει 50% health τι γινεται?

 

Καλά σίγουρα, εγώ απλά έγραψα το αυτονόητο τα προβλήματα με το netcode είναι γνωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχω το Battlefield απο τον θείο και μόλις αγόρασα ενα ρώσικο key.Μπορώ να κάνω κάτι έτσι ώστε να μήν το ξανακατεβάσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλίθια ερώτηση. Πως χρησιμοποιούμε τα αντικείμενα στα battlepacks;  :ph34r:

 

Έχω ξεκλειδώσει 3-4 αλλά τα αντικείμενα τους δεν είναι ακόμα κλειδωμένα στο weapon customization...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...