Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιας και είπαμε για το SP, μόλις τελείωσα το campaign του CoD: Ghosts και φυσικά διαπίστωσα προσωπικά πως είναι μερικά εκατομμύρια φορές καλύτερο από το αντίστοιχο του BF4. Μεγαλύτερο σε διάρκεια, πολύ ανώτερο σενάριο, καταπληκτικό τέλος, μάχες στο βυθό της θάλασσας και στο... διάστημα, τι άλλο να ζητήσει κανείς. Δεν είχε τόσο καλά γραφικά (αλλά έπαιζε καλύτερα από το BF4), δεν έκανε 30 ώρες να φορτώσει, τα όπλα δεν ήταν τόσο ρεαλιστικά αλλά το συνολικό πακέτο έσπερνε.

 

Το multiplayer φυσικά (που είναι και το ζουμί της υπόθεσης) είναι άλλη ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχε τόσο καλά γραφικά (αλλά έπαιζε καλύτερα από το BF4), δεν έκανε 30 ώρες να φορτώσει, τα όπλα δεν ήταν τόσο ρεαλιστικά αλλά το συνολικό πακέτο έσπερνε.

Τι εννοεις επαιζε καλυτερα απο BF4(εκτος αν αναφερεσαι στα crashes που μια φορα εφαγα σε ολη τη διαρκεια του campaign και το checkpoit δεν ειχε χαθει).

Στα loadings ισα ισα προλαβαινα για νερο.Μονο στα cinematics επινα με την ησυχια μου.

 

Το BF4 ειχε killing points που για μενα ηταν τεραστιο ατου(εκτος των γραφικων,ποικιλια τοπιων/οπλων κτλπ).Ειμαι υπερευχαριστημενος με το SP του BF4 και ηταν το πρωτο pure-fps campaign που καταφερα να τερματισω μετα 3 χρονια!

Ναι ηταν (αρκετα) μικρο,η πλοκη τιποτα το αξιοθαυμαστο οπως στα περισσοτερα και θα μπορουσαν να φτιαξουν το FoV.

 

''Το multiplayer φυσικά (που είναι και το ζουμί της υπόθεσης) είναι άλλη ιστορία.'' 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι το CoD έπαιζε σταθερά στα 60fps, ενώ το BF4 έκανε άνετα βουτιές μέχρι τα 40. Το οποίο βέβαια είναι απολύτως λογικό, αφού το δεύτερο έχει σαφώς καλύτερα γραφικά και η 6950 μου έχει αρχίσει πλέον να δείχνει την ηλικία της.

 

Για τα loading times τα έχουμε πει. Από τη στιγμή που θα πατήσεις launch στο desktop μέχρι να μπεις στο παιχνίδι, θέλεις 2-3 λεπτά για το SP και διπλάσιο χρόνο στο MP (αν και μετά το patch το loading time μεταξύ των rounds έχει μειωθεί δραματικά, αρκεί φυσικά να φορτώσει το επόμενο round και να μην κρασάρει...) Μην αρχίσετε πάλι για SSD κλπ, κι αυτά τα έχουμε πει. Το θέμα είναι το παιχνίδι να φορτώνει σε εύλογο χρονικό διάστημα (βλ. λιγότερο από 5 λεπτά, ffs) χωρίς να πρέπει να αγοράσουμε δίσκο για πάρτη του.

 

Τα killing points μου άρεσαν κι εμένα, ειδικά αφού έχεις κίνητρο να "γράψεις" όσα περισσότερα μπορείς για να ξεκλειδώσεις όπλα. Τα παραδοσιακά FPS όμως δεν είναι έτσι, αν δηλαδή το campaign του BF4 είχε πενταπλάσια διάρκεια (όπως σε ένα "κανονικό" FPS), θα θεωρούσα απαράδεκτη την ύπαρξη points. Επίσης η όλη ιστορία με το ξεκλείδωμα των όπλων στο SP θα μπορούσε να είχε επιτευχθεί αν απλώς η Dice διατηρούσε (και επέκτεινε) το co-op mode που υπήρχε στο BF3. Έτσι δεν θα χρειαζόταν καν να ασχολούμαστε με points στο campaign. Ποτέ δεν θα καταλάβω γιατί αφαίρεσαν το co-op mode...

 

Και φυσικά τα τοπία (βυθός, διάστημα, κλπ), το σενάριο, το τέλος, ακόμα και το voice acting του CoD ήταν σαφώς ανώτερα κι ας μην είχε τόσο καλά γραφικά, κι ας έμοιαζαν τα όπλα σχεδόν ψεύτικα μπροστά σε αυτά του BF4.

 

Μ' αυτά και μ' αυτά μπορώ πλέον να κάνω uninstall το CoD και να συνεχίσω το λεβέλιασμα στο BF.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μετά το patch του ένα ΑΙΣΧΟΣ ενώ πριν μόνο sound problems.Τώρα αλλαγή πίστας και αυτόματα σφάλμα..Ακόμα μέσα στο παιχνίδι σπασίματα 0,5 sec..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν το λεγόμενο ''blur effect'' πάτε στο .cfg και αλλάζετε αυτά.

WorldRender.MotionBlurEnable 0

WorldRender.MotionBlurFixedShutterTime 0
WorldRender.MotionBlurForceOn 0
WorldRender.MotionBlurMax 0
WorldRender.MotionBlurMaxSampleCount 0
WorldRender.MotionBlurQuality 0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν το λεγόμενο ''blur effect'' πάτε στο .cfg και αλλάζετε αυτά.

 

Αυτο ειναι που στο ξεκαρφωτο κανει λες και ο στρατιωτης εχει ημικρανιες?? Μαλακια και νομιζα οτι ηταν το πιο ψαγμενο εφε σε παιχνιδι μεχρι τωρα....:P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν το λεγόμενο ''blur effect'' πάτε στο .cfg και αλλάζετε αυτά.

Δινε link για αυτα boy...Nα δουμε ποιος το προτεινει γιατι κυκλοφορουν πολλα τετοια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εμενα λογικο μου φαινεται ,αφου το blurring  δεν το κανει συνεχεια αλλα ενιοτε και επειτα αυτες οι ρυθμισεις αλλαζουν  το motion blur του game το οποιο υπαρχει στα options και αφορα το εφε της κινησης  και οχι  αυτο το bug το οποιο το βαφτισαμε εμεις blur αλλα δεν ειναι το ιδιο με το πρωτο ,ειναι το εφε που κανει οταν σε χτυπανε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο πιο άθλιοι μπορούν να γίνουν ; Το Terrain Decor στο Low είναι Ultra και το Ultra είναι το Low..Αλλά διαβάζω ότι για κάποιους το Ultra είναι το Medium.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Battlelog τώρα:

 

WE ARE DEPLOYING A NEW SERVER TO THE PLAYSTATION 4 PLATFORM, YOU MAY BE DISCONNECTED FROM YOUR SESSION AS SERVERS ARE RESTARTING TO APPLY THE PATCH. THIS PATCH ADDRESS SOME SERVER STABILITY ISSUES.

 

Τι είναι αυτό πάλι; Τι με ενδιαφέρουν εμένα που παίζω σε PC οι αναβαθμίσεις για το PS4; Τι μαλακίες έχουμε να δούμε πάλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εδώ και 30 λεπτά το παιχνίδι αποφάσισε να μην φορτώνει καθόλου..Ανοίγει το origin κάνει sync και τίποτα,δεν ανοίγει το game για να πιάσει να το φορτώνει..Το γιατί δεν το ξέρω,και το ψάχνω.Αν έχετε κάτι υπόψιν σας η βοήθεια θα ήταν σωτήρια..

:@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εδώ και 30 λεπτά το παιχνίδι αποφάσισε να μην φορτώνει καθόλου..Ανοίγει το origin κάνει sync και τίποτα,δεν ανοίγει το game για να πιάσει να το φορτώνει..Το γιατί δεν το ξέρω,και το ψάχνω.Αν έχετε κάτι υπόψιν σας η βοήθεια θα ήταν σωτήρια..

:@

το έφτιαξα,αλλάζοντας την virtual memory..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...