Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τί increase, τί decrease, τί reduce, εκεί θα τα χαλάσουμε τώρα;

 

Πρό σημερινού patch με πέταγε 8/10 φορές όταν άλλαζε χάρτη και τις υπόλοιπες μέσα στο παιχνίδι. Γενικά με πέταγε 40% με 50% των sessions...

 

Το σημερινό ΔΕΝ το έχω κατεβάσει ακόμα για να μήν παρεξηγηθούν τα λεγόμενα μου και δώσω false hopes...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άλλος έχει θέματα;;;; :unsure:

 

Άσχετη ερώτηση: έχει κάνει κανένας fastpath στον ISP του και αν ναί, είδε βελτίωση στα pings του;

 

Εγώ σήμερα ενεργοποίησα την υπηρεσία και περιμένω το βράδυ να δώ αποτελέσματα...

 

Ναι, από πέρυσι με το 3, σε 4νετ.

 

Από 80-100ms, στους ίδιους server 50-80 και αρκετές φορές <45 το οποίο για εμένα αποτέλεσε Χριστούγεννα+Πρωτοχρονιά μαζί!

 

μπα εγω λεω οτι πηραν τα λεφτα και τωρα ειναι στην βραζιλια!

 

Κι αυτό πολύ, μα πολύ πιθανό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα το παιχνιδι στο 1600p monitor και ξενερωσα...Οχι πως δεν το περιμενα αλλα να το φανταζεσαι και αλλο να το βλεπεις...

 

Avg: 57.112 - Min: 26 - Max: 63

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα το παιχνιδι στο 1600p monitor και ξενερωσα...Οχι πως δεν το περιμενα αλλα να το φανταζεσαι και αλλο να το βλεπεις...

 

Avg: 57.112 - Min: 26 - Max: 63

Εμ, θες 20nm για 1600P..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mantle.

Καλά κάτσε να βγει και βλέπουμε γιατί προβλέπω τρελά γέλια, εδώ δεν μπορεί να στρώσει το παιχνίδι όπως είναι η DICE..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ενταξει εσυ Athanasios2104  πας στο αλλο ακρο τωρα .Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα στο φιναλε ...Μπερδευεστε ορισμενοι και κακως...(1) Το οτι υπαρχουν προβληματα και σημαντικα στο game ειναι η μια οψη του νομισματος και αυτη οχι ολοκληρη ...(2) Το παιχνιδι ειναι δυνατο ,εχει καλες προοπτικες ,καποια maps τωρα ειναι πολυ δυνατα ,2-3 αλλα κατα την γνωμη μου θα επρεπε να ειναι πιο μεγαλα οκ . (3) Μην ξεχνατε οτι ερχονται και  τα expansions .Εδω θα ειμαστε . (4) Το σιγουρο ειναι οτι αν δεν το παιξεις δεν προκειται να καταλαβεις περι τινος προκειται , (5) για ολα τα παιχνιδια ισχυει αυτο και επισης οποιος το κρινει αυστηρα ειναι παντα επειδη ενδιαφερεται και το γουσταρει αλλιως θα ηταν  στα παπαρια του . Οσο για αυτο που λες για το τι περιμενε ο καθενας αν γυρισεις εδω και δεις μερικους οπως και στο thelab θα διαπιστωσεις οτι το bf3 το ειχαν παιξει πανω απο 800 ωρες ,το ιδιο θα κανουν και με αυτο .

 

Φίλε Κωνσταντίνε, αν δεν είχες 3k+ posts θα έλεγα ότι δούλευες στην ΕΑ/Dice. Δεν θέλω να ανοίξω συζήτηση γιατί το BF4 ούτε το πήρα ούτε θα το πάρω (και δωρο να μου το φέρουν θα το γυρίσω πίσω να έχω πιστωτικό για κανένα TitanFall - αν βγει καλό και αυτό). Οπότε, επειδή και δεν παρακαλουθώ το BF4 thread, απλά θα απαντήσω στα 4 πράματα που έχω σημειώσει και μετά GG HF  :)

 

(1) Δεν μιλάμε για "προβλήματα και σημαντικά", αυτό που βλέπω εγώ μιλάμε για Alpha version παιχνίδι, τουτέστιν unplayable. Δεν ξέρω δλδ αν μπορεί βάσει νόμου να ασκήσεις και μήνυση για αυτό το πράμα. Άλλο κανένα bug, και άλλο να μην μπορείς να παίξεις ένα παιχνίδι που έσταξες πολλά ευρώ (ο Joe λέει έδωσε 120$ ! ).

 

(2) Τις προοπτικές τις έχω δει από το BF2142. Δυστυχώς δεν υλοποιούνται. Επομένως δεν υπάρχει κάτι καινούργιο, μόνο ψιλό-βελτιώσεις (αν και προσωπικά ψιλό-ελλειψείς βλέπω κάθε φορά...). Και αυτά δεν είναι δικά μου λόγια, είναι παιχτών που ασχολούνται χρόνια με τη σειρά.

 

(3) Ε καλά, αν πάτε και πάρετε και τα expansions, η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά... (όποιος πήρε premium βέβαια εξαιρείται -αν και κακώς το πήρε imho).

 

(4) Παράλειψις δική μου που δεν "συστήθηκα". Έπαιζα BF από το 2142 μέχρι και το 3 που σταμάτησα, οπότε έπεσαν οι παρωπίδες και είδα ότι εκεί μέσα στην ΕΑ/Dice στοχεύουν αποκλειστικά στις κονσόλες. Για μένα το BF franchise πέθανε άδοξα με το BF3. Ευτυχώς υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

 

(5) Δεν ισχύει για όλα τα παιχνίδια, μην γενικεύουμε. Ειδικά αυτό το πράμα που γίνεται. Η EA/Dice πραγματικά "ξεπέρασαν" τον εαυτό τους και κυκλοφόρησαν το πιο unplayble BF όλων των εποχών. Να δούμε βέβαια αν τηρήσουν επίσης την "παράδοση" και το κάνουν playable μετά το 6μηνο.

 

 

Όλα αυτά τα λέω για να αρχίσουμε σιγά σιγά να αποκτούμε συνείδηση καταναλωτή. Δεν έχω "προσωπικά" με κανέναν, ούτε με την ΕΑ ούτε με την Dice (ούτε πολύ περισσότερο με σένα Κωνσταντίνε). Απλά κοιτάω το πορτοφόλι μου, κοιτάω και το συμπεριφορά τους τόσα χρόνια, σκέφτομαι και με το φτωχό μυαλουδάκι μου, και λέω απλά ΔΕΝ ΤΑ ΑΞΙΖΟΥΝ. Πάμε σε άλλη πορτοκαλιά...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάτσε να βγει και βλέπουμε γιατί προβλέπω τρελά γέλια, εδώ δεν μπορεί να στρώσει το παιχνίδι όπως είναι η DICE..

 

Ναι όντως,ας βγει πρώτα και θα δούμε (αν θα γελάσουμε και για ποιό λόγο).Δε το φτιάχνει η Dice/EA το Mantle εδώ και 2 χρόνια.Η AMD μαζί με κάποιους από DICE το φτιάχνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...