Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για μένα μετά το patch, λύθηκε το πρόβλημα με τα crashes από κει που δεν μπορούσα να παίξω ούτε γύρο.

Έφαγα όμως kill πίσω από πέτρα, ενώ είμασταν και οι δύο κρυμένοι  :D

Τώρα αφτό το network smoothing δε μου δουλεύει, από 0-100 δεν κάνει καμία διαφορά.

 

Άντε να δούμε μωρή ΕΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα όμως θα παγώσει ο ήλιος και μετά θα πληρώσω για SSD για να παίζω ένα παιχνίδι. Τους SSD τους έχω για το λειτουργικό και μόνο. Όταν το 99% των παιχνιδιών μου φορτώνουν μέσα σε 1 λεπτό από τους μηχανικούς SATA3 (άντε το FSX που είναι 50GB εγκατάσταση να θέλει 2) και το BF4 θέλει 5λεπτο και βάλε, τότε το πρόβλημα είναι μάλλον στο τελευταίο.

 

Ναι βρε συ, δίκιο έχεις. Μια προσωπική (καλή παραδόξως) εμπειρία από το συγκεκριμένο μετέφερα.

 

Μια ακόμα ερώτηση: Σε έλεγχο για αναβαθμίσεις στο Origin (το οποίο, btw, ακόμα δεν κρατά τα στοιχεία - την ξεφτίλα τους μέσα μαμώ), μου βγάζει μια αναβάθμιση του game κάπου 60-65ΜΒ.

 

Λόγω ρώσικου, δεν την κατεβάζω γιατί βαριέμαι να κάνω copy-paste το .exe αν αυτό είναι όλο (ναι, βαριέμαι...καλά διαβάσατε!).

 

Ξέρουμε κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μόλις είδα το Angry Rant του Joe για το bf4.............................

 

Planetside 2 δαγκωτό μέχρι TitanFall (και, γιατί όχι, και αργότερα)

 

χωρίς να κακοκαρδίσω κανένα, άλλα όποιος ΔΕΝ περίμενε αυτό το πράμα από την ΕΑ/Dice, είναι τουλάχιστον αφελής:

 

"fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me" που λέει και το ρητό

 

καλό κουράγιο παίδες, ελπίζω τουλάχιστον να επιδείξετε συμπεριφορά power consumer στο BF 3.3 του χρόνου

 

Αν και αγόρασα το BF4 για να παίζω με την clan -σε απλό και όχι αγωνιστικό επίπεδο- δεν έχω παρά να συμφωνήσω με Angry Joe και Θανάση. Τόσα πολλά κρασαρίσματα έχω να δω από την εποχή που παιδευόμουν να βάλω κρακ για να παίξω ένα παιχνίδι. Αυτό δείχνει ελλειπή τεχνικό έλεγχο και αποτυχία του QA τμήματος. Για να δούμε τι θα κάνει το σημερινό patch.

Επίσης το παιχνίδι δεν έχει μεγάλες αλλαγές από το BF3. Λίγο βελτιωμένα γραφικά (αφαίρεση μπλεδούρας) και μικροαλλαγές   σε όλα τα άλλα επίπεδα. Τα  πακέτα με τυχαία βοηθητικά όπλων ή XP boost είναι τουλάχιστον αστεία προσθήκη. Οι πίστες είναι απλά ΟΚ αν και μερικές CODίζουν. 

Το Planetside 2 -για μένα- είναι αυτή τη στιγμή πολύ καλύτερο από πέρυσι που κυκλοφόρησε αλλά απαιτεί -το έχω ξαναπεί- περισσότερο χρόνο ενασχόλησης για να το μάθεις και να το χαρείς. Έχει όμως στοιχεία -οργάνωση squad, platoon- που τα BF ούτε που το φτάνουν. 

Προσωπικά θα συνεχίσω να παίζω BF4 αλλά χωρίς να υπάρχει η πώρωση του παρελθόντος. Άραγε πότε θα βγει ένα παιχνίδι που θα συνδυάσει BF,Arma και PS2;

 

Επεξ/σία από newlynx
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Άραγε πότε θα βγει ένα παιχνίδι που θα συνδυάσει BF,Arma και PS2;

 

 

Πιο πιθανό θα ήταν ένα BF σε PS2 scale.

Αλλά τότε πρέπει να σκάσουν περισσότερα λεφτά για συνεχόμενο support που θα πάει χρόνια.

Από την στιγμή που η αγελάδα βγάζει γάλα κάθε 2 χρόνια, δεν θα το κάνουν, εκτός αν είναι καμιά άκυρη εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

d9gf.jpg

1GB

έρχεται ...
 

 

MULTIPLAYER FOR PC PLAYERS WILL BE UNAVAILABLE NOV 14, 10AM UTC / 2AM PST FOR ONE HOUR IN PREPARATION FOR THE PC PATCH.

 

και παίζουν τώρα φίλοι μου,αλλά δείχνει μόνο 1 το BL..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...