Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

PC Game Update Goes Live Nov 14

We are happy to report that the PC Battlefield 4 game update will go live tomorrow, November 14. The main focus of this update is threefold: 

 

1) Reduce the number of crashes 

We believe this update will solve a large portion of the most commonly occuring game crashes, and the improvement in overall stability should make a big difference for many players. 

 

2) Eliminate a network sync bug 

If you’ve been experiencing situations in multiplayer where it appears that you are taking damage from enemies through walls, you might have been the victim of a network sync bug. In this game update, we have identified and eliminated one such bug that caused this type of gameplay experience. We are continuing to work on more multiplayer optimizations concerning network performance. 

 

3) Improve Network Smoothing 

We have made some improvements to the ”Network Smoothing” functionality that you can find in the OPTIONS>GAMEPLAY menu. The Network Smoothing slider governs a group of settings that aim to produce a tighter multiplayer experience based on your specific packet loss situation. 

 

If you’ve been experimenting with the Network Smoothing slider earlier, it might now yield better results. If you haven’t tried it before, please explore this setting and set it to the lowest value you can without experiencing graphical glitches in the game. By setting it lower, you can get a tighter multiplayer experience, depending on your specific network situation. 

 

More details upcoming 

Besides the above mentioned focus areas, this PC game update contains a number of other fixes and tweaks that we will detail once it’s live. 

 

This game update for PC goes live around 10AM UTC/2AM PST November 14. Your Origin Client should acknowledge and automatically download this update for you, as usual. Otherwise, you can right click your game in the client and select ”Check for Update”. There will be a Battlelog maintenance downtime for about an hour as this update goes live. During this time multiplayer on PC will be unavailable. 

 

We will release full patch notes for this game update later, but the three items mentioned above are by far the most important changes in this update. We understand that stability has been rocky for some players, and hope that this update will make the game run smoother and more stable for you.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aναφορα για το gradation στο damage δεν βλεπω πουθενα που για μενα ειναι το σημαντικοτερο .Αντε να φτιαξει τα crushes που εχουν οι περισσοτεροι ,και μετα ? Θα σκοτωνεσαι με 1 shot?

Αποδεικνυεται επισης οτι αυτη η  μαλακια το slider για το network smoothing (δηθεν) ηταν αποτυχια γιατι μια δουλευει μια δεν δουλευει ...Αν ειναι να πειραματιστουμε με αυτο μεχρι να βγαλεις το patch γιατι δεν το εβαζες ευθυς εξαρχης ? Επισης μια ακομα ενδειξη οτι το βγαλανε σαν beta .To παρηγορο ειναι οτι  θα φτιαχτει το bug με τα kills πισω απο τους τοιχους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις είδα το Angry Rant του Joe για το bf4.............................

 

Planetside 2 δαγκωτό μέχρι TitanFall (και, γιατί όχι, και αργότερα)

 

χωρίς να κακοκαρδίσω κανένα, άλλα όποιος ΔΕΝ περίμενε αυτό το πράμα από την ΕΑ/Dice, είναι τουλάχιστον αφελής:

 

"fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me" που λέει και το ρητό

καλό κουράγιο παίδες, ελπίζω τουλάχιστον να επιδείξετε συμπεριφορά power consumer στο BF 3.3 του χρόνου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας συμπαίκτης της clan μου έψαξε το θέμα με τα fps και μας βρήκε την λύση.

http://www.coderbag.com/Programming-C/Disable-CPU-Core-Parking-Utility

 

τρέχετε το αρχείο μετά το unrar, πατάτε Check Status και μετά UnParked ALL.

κάνετε reboot το σύστημα σας,και έτοιμοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ενταξει εσυ Athanasios2104  πας στο αλλο ακρο τωρα .Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα στο φιναλε ...Μπερδευεστε ορισμενοι και κακως...Το οτι υπαρχουν προβληματα και σημαντικα στο game ειναι η μια οψη του νομισματος και αυτη οχι ολοκληρη ...Το παιχνιδι ειναι δυνατο ,εχει καλες προοπτικες ,καποια maps τωρα ειναι πολυ δυνατα ,2-3 αλλα κατα την γνωμη μου θα επρεπε να ειναι πιο μεγαλα οκ .Μην ξεχνατε οτι ερχονται και  τα expansions .Εδω θα ειμαστε .Το σιγουρο ειναι οτι αν δεν το παιξεις δεν προκειται να καταλαβεις περι τινος προκειται ,για ολα τα παιχνιδια ισχυει αυτο και επισης οποιος το κρινει αυστηρα ειναι παντα επειδη ενδιαφερεται και το γουσταρει αλλιως θα ηταν  στα παπαρια του . Οσο για αυτο που λες για το τι περιμενε ο καθενας αν γυρισεις εδω και δεις μερικους οπως και στο thelab θα διαπιστωσεις οτι το bf3 το ειχαν παιξει πανω απο 800 ωρες ,το ιδιο θα κανουν και με αυτο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτασε στα 26,99 και συνεχίζει.. :P

 

Η ρώσικη έκδοση. Γιατί η international είναι ακόμα στο 37άρι. Συγκριτικά η ρώσική έκδοση στο BF3 είχε περίπου 15 ευρώ λίγες βδομάδες μετά την κυκλοφορία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το 69 στο nick σου σχετίζεται με ημερομηνία γέννησης, τότε είμαστε κοντά ηλικιακά και σε καταλαβαίνω. Το τακτικό κομμάτι είναι μικρό πια στο BF και επαφίεται σε καλούς συμπαίκτες ή μέλη clan. Τώρα όλοι κοιτάνε τα SPM,KDR κ.α αντί να ασχοληθούν και να απολαύσουν το παιχνίδι. Επίσης έχει πέσει η ηλικιακή βάση του παιχνιδιού με αποτέλεσμα να βλέπουμε εγωιστική προσέγγιση στο τρόπο παιξίματος και όχι συνεργασία. ,

Όπως σωστά επισημαίνεις δεν υπάρχει ανταγωνισμός οπότε οι DICE και EA παίζουν μόνοι τους. Το Planetside 2 είναι πιο κοντινό στις δικές μου απαιτήσεις αλλά απαιτεί περισσότερο χρόνο για να το απολαύσεις και άλλο τρόπο παιχνιδιού που αποθαρρύνει πολλούς παίκτες. Το ARMA από την άλλη είναι εντελώς hardcore στο online και είμαι γέρος για να επιστρέψω σε τέτοιου είδους παιχνίδι.

Τελικά, όμως , μήπως είμαστε μικρό κομμάτι της αγοράς και για αυτό κανείς δεν μας λαμβάνει υπόψη? Γιατί, αν το δούμε από την πλευρά της εταιρίας, αφού το παιχνίδι πουλά με αυτά τα χαρακτηριστικά τότε αυτά θα συνεχίσει να αναπτύσσει. 

Ειναι της ηλικιας το 69:) To Planetside το επαιξα λιγο και δε μου αρεσε τοσο οσο να ασχοληθω μαζι του, και το παρατησα. Οταν θα παρω PS4 ισως το ξαναδω. Τωρα οσον αφορα ποσο μεγαλο κομματι της αγορας ειμαστε, δεν νομιζω οτι ειναι εκει το θεμα. Η DICE ξερει πως οτι και να βγαλει ειμαστε ολοι οι παλιοι πελατες. Στοχευουν, οπως εχουν πει, στο Νο1, που ειναι το COD. Αμα βγαλουν BF οπως τα παλια δεν προκειται να κλεψουν απο εκει πελατες. Τωρα αν θα τους κατσει θα δουμε τους επομενους 4-5 μηνες, που οσοι παρουν καινουρια κονσολα θα αποφασισουν αναμεσα σε BF-COD. Παντως αληθεια ειναι πως κερδιζουν εδαφος, γι αυτο και συνεχιζουν αυτο το στυλ, που τους παλιους μας χαλαει. Ποιος παλιος δηλαδη εδω θεωρει το 4 καλυτερο απο το 3? Και ποιος διαφωνει πως το 2 ηταν το καλυτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι άλλο φτιάχνει το patch (και πόσο καλά), εμένα πάντως θα μου αρκούσε να μειώσουν τα loading times από τα... 5 λεπτά στα (έστω) 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φόρτωμα είναι μια χαρά...από SSD.

 

Πάνω από 70-80sec δεν έχω κάνει ποτέ.

 

Τί να κάνουμε, φορτώνει κοντά 1.5γίγα στη vram πριν ξεκινήσει, θέλει το χρόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα όμως θα παγώσει ο ήλιος και μετά θα πληρώσω για SSD για να παίζω ένα παιχνίδι. Τους SSD τους έχω για το λειτουργικό και μόνο. Όταν το 99% των παιχνιδιών μου φορτώνουν μέσα σε 1 λεπτό από τους μηχανικούς SATA3 (άντε το FSX που είναι 50GB εγκατάσταση να θέλει 2) και το BF4 θέλει 5λεπτο και βάλε, τότε το πρόβλημα είναι μάλλον στο τελευταίο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...