Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν με καταλαβες, δεν συσχετισα τα ribbons που δεν σου δινει με το κρασαρισμα .Εμενα που δεν μου κρασαρει δεν μου δινει τα ribbons :) Ειναι και επισημο issue στην Dice αυτο εχει ανακοινωθει οτι το κοιτανε ...

 

Τώρα κατάλαβα τι εννοείς, αυτο πάντως δεν το είχα παρατηρήσει να σου πώ την αλήθεια..ισχύει ακόμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, αυτά είναι πταίσματα...

 

Πόσες φορές πχ, ανεβαίνω lvl ή ξεκλειδώνω κάτι μίνο και μόνο για να το επαναλάβω στην επόμενη πίστα, στον ίδιο server...

 

Τουλάχιστον χτες, δεν κόλλησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες έπαιξα 3-4 παιχνίδια και δεν έφαγα crash εκτός από μια φορά που crash-αρε ο server και τους πέταξε όλους.Έκανα αυτό που έλεγε η DICE(Reinstall Punkbuster) και μπορεί να βοήθησε.

 

Γενικά η DICE λέει δύο λύσεις.

 

1.Remove/Reinstall Punkbuster client

2.Repair Battlefield 4 πατώντας δεξί κλικ στο εικονίδιο του Origin.

3.Και για όσους τρώνε crash με DirectX, να πάνε στο φάκελο του παιχνιδιού, να βρουν τα DirectX αρχεία και να πατήσουν στο setup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το θεμα ειναι τεραστιο και δεν μπορω να διαβασω ολες τις σελιδες για να δω αν εχει απαντηθει

 

τι ουσιαστικη διαφορα υπαρχει με το 32μπιτο και το 64μπιτο περα απο την μνημη(που μπορουν να δευσμεσουν απ το συστημα λογικα; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το θεμα ειναι τεραστιο και δεν μπορω να διαβασω ολες τις σελιδες για να δω αν εχει απαντηθει

 

τι ουσιαστικη διαφορα υπαρχει με το 32μπιτο και το 64μπιτο περα απο την μνημη(που μπορουν να δευσμεσουν απ το συστημα λογικα; )

 

http://www.hardwarepal.com/battlefield-4-benchmark-mp-cpu-gpu-w7-vs-w8-1/13/

 

τα 32bit.exe μπορουν να δεσμευσουν μονο 2GB μνημης απο το συστημα, επισης πολλα παιχνιδια σε  32bit λειτουργικο βγαζουν out of memory error αν δεν κανεις πρωτα μερικες αλχημειες απο το control panel  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις επιλογες στοιχειων παιχνιδιου με δεξι κλικ στο εικονιδιο του bf4 στο origin πηγαινετε επιλογες εκκινησης και επεξεργασια .Εκει επιλεξτε να ανοιγει μονο με το 64bit.


Aν και δεν μπορω να καταλαβω οταν το ανοιγεις μεσα απο το οrigin και οχι απο τα shortcuts και εχεις και τα 2 ποιο απο τα αυτα σου επιλεγει να ανοιξει ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι εχω προσεξει ανοιγει απο μονο του το 64βιτο.. αν εχεις μπει σε ενα παιχνιδι και πας στη γραμμη εργασιων το κερσορα πανω στο Battlefield 4 σου γραφει ποια εκδοση τρεχει.. οσες φορες το εχω κοιταξει γραφει 64

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες έπαιξα 3-4 παιχνίδια και δεν έφαγα crash εκτός από μια φορά που crash-αρε ο server και τους πέταξε όλους.Έκανα αυτό που έλεγε η DICE(Reinstall Punkbuster) και μπορεί να βοήθησε.

 

Γενικά η DICE λέει δύο λύσεις.

 

1.Remove/Reinstall Punkbuster client

2.Repair Battlefield 4 πατώντας δεξί κλικ στο εικονίδιο του Origin.

3.Και για όσους τρώνε crash με DirectX, να πάνε στο φάκελο του παιχνιδιού, να βρουν τα DirectX αρχεία και να πατήσουν στο setup.

 

ναι τα εχω κανει αυτα αλλα παλι εχω crashes σε 6 maps. οι αλλοι 4 παιζουν κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις επιλογες στοιχειων παιχνιδιου με δεξι κλικ στο εικονιδιο του bf4 στο origin πηγαινετε επιλογες εκκινησης και επεξεργασια .Εκει επιλεξτε να ανοιγει μονο με το 64bit.

Aν και δεν μπορω να καταλαβω οταν το ανοιγεις μεσα απο το οrigin και οχι απο τα shortcuts και εχεις και τα 2 ποιο απο τα αυτα σου επιλεγει να ανοιξει ...

 

Χρήσιμο, για κάθε ενδεχόμενο.

 

Μια ερώτηση: Στο 3, σα μέθοδο αποφυγής crash, μεταξύ άλλων είχα βάλει όποτε ξεκινούσε το .exe να απενεργοποιεί το Aero.

 

Στο 4, με ακριβώς τις ίδιες επιλογές τσεκαρισμένες στο εκτελέσιμό του, με γράφει.

 

Κάνω κάτι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...