Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά από 2,5-3 ώρες παιχνιδιού κολλάει το σύμπαν όλο.Το παιγνίδι το pc όλα.Μόνο με hard restart ξεκινάει, και παίζει κανονικά πάλι.ANY IDEA?
win 8 ,cpu x6 1100t,gpu HD6950,12 gb ram.
Όση ώρα παίζει πριν και μετά το κόλλημα ,τρέχει το παιγνίδι μια χαρά με medium settings σε χάρτη με 32 άτομα με 80-100 fps.helpsmilie.gif
Χθες μου το έκανε και στο commander mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 2,5-3 ώρες παιχνιδιού κολλάει το σύμπαν όλο.Το παιγνίδι το pc όλα.Μόνο με hard restart ξεκινάει, και παίζει κανονικά πάλι.ANY IDEA?

win 8 ,cpu x6 1100t,gpu HD6950,12 gb ram.

Όση ώρα παίζει πριν και μετά το κόλλημα ,τρέχει το παιγνίδι μια χαρά με medium settings σε χάρτη με 32 άτομα με 80-100 fps.helpsmilie.gif

Χθες μου το έκανε και στο commander mode.

 

Εχεις onboard καρτα ηχου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι παίζει απολαυστικά σμούθ μιλάμε, σε 64άρι server πιο σμούθ πεθαίνεις πραγματικά..Ελπίζω να μην βγει κάνα patch μελλοντικά και ρίξει το performance όπως έγινε με το BF3..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα γενικα ,επειδη διαβαζα και διαβαζω παντα τα issues που υπαρχουν και στο bf3 και στο bf4 στα forums ,με νευριαζε παντα αυτο το πραγμα που υπηρχαν ενα καρο θεματα με το ΗΤ με το defender ,με τα ports ,με το firewall και διασπαρτα προβληματα που δυσκολα μπορεις να τα ομαδοποιησεις για να βγαλεις καποιο συμπερασμα για το τι φταιει ακριβως .Δηλαδη βλεπω παιδια που εχουν πληρωσει το παιχνιδι και ακομα δεν εχουν καταφερει να παιξουν ενα round .Τουλαχιστον καποια προβληματα που υπηρχαν και στο bf3 θα επρεπε ηδη να τα εχει φτιαξει η dice αλλιως να μην το εβγαζε τοσο γρηγορα .Δεν γινεται ενα παιχνιδι να το παιζουν καποιοι και στους υπολοιπους να βγαινει η Παναγια αναποδα .Oυτε ειναι αυτο που λενε καποιοι οτι οι περισσοτεροι δεν ξερουν να βαζουν drivers και κατι τετοιες μαλακιες ,οταν το παιχνιδι εχει προβλημα εχει προβλημα τελειωσε .Το αν εγω δεν εχω ή ο αλλος μικρη σημασια εχει ,γιατι οταν στο forum της dice γινεται πανικος με τεχνικα θεματα του παιχνιδιου θα πρεπει να προβληματισει καποιους .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 2,5-3 ώρες παιχνιδιού κολλάει το σύμπαν όλο.Το παιγνίδι το pc όλα.Μόνο με hard restart ξεκινάει, και παίζει κανονικά πάλι.ANY IDEA?

win 8 ,cpu x6 1100t,gpu HD6950,12 gb ram.

Όση ώρα παίζει πριν και μετά το κόλλημα ,τρέχει το παιγνίδι μια χαρά με medium settings σε χάρτη με 32 άτομα με 80-100 fps.helpsmilie.gif

Χθες μου το έκανε και στο commander mode.

Κάπου διάβασα αυτό : run the bf4 exe in windows 7 compatibility no more memory-leak .Δεν ξέρω αν ισχύει. Κάποιος που γνωρίζει;Κάποιοι το αποδίδουν σε memory leak λόγω drivers 13.11 BETA8 .Και κάποιοι το αποδίδουν στην onboard soundcard .Κάποια γνώμη-λύση κανείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα φιλε μην δενεις σχοινι κορδονι οτι διαβαζεις .Μπορεις να δοκιμαζεις καποια πραγματα αλλα ακρη ευκολα δεν βγαζεις .Μπορει σε καποια φαση να σου φτιαξει και να νομιζει οτι εσυ το εφτιαξες αλλα απλα να το εφτιαξε η dice ,δηλαδη ειναι μπερδεμα η κατασταση .Κανεις υπομονη και οτι μαγικο μπορεις ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, λατρεμένες ημέρες...

 

Τί να πω, με είχε βολέψει αρκετά στο 3, ταίριαζε στον τρόπο που έπαιζα στις μεγάλες/ανοικτές πίστες.

 

Στις κλειστές βέβαια και από κοντά...

 

 

Εμένα δεν μου λείπει ο ΕΣ, αλλά το G3 όπως και να το κάνεις... είναι "δικό" μας. ;)

 

Παιδιά, ειρωνικό ήταν το "λατρεμένες", μη βαράτε...

 

Τα υπόλοιπα, ok!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το θέμα με τον ήχο του θείου...έγινε τίποτα?και τα γραφικά είναι κλειδωμένα στο low ρε γαμώτο...μου κόλλαγε στην πρώτη πίστα στην πόρτα...(πέρναγαν οι τύποι από μέσα και μετά δεν άνοιγε...)έκανα unistall/install και έφτιαξε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...