Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταλαβαινω οτι ειμαι εθισμενος στο Battlefield οταν:

 

Μου crashαρει 10 φορες απανωτα, το πληκτρολογιο εχει βαλει σημαδι την οθονη αλλα παρ'ολα αυτα οταν ηρεμησω, κανω παλι διπλο κλικ στο παιχνιδι στην επιφανεια εργασιας...Κακο πραγμα η νικοτινη..:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όπως;;;;;;;;;

Γρήγορο ρυθμό, σωστό hit reg και δεν έχει προβλήματα. Είναι διαφορετικά games και κανονικά δεν πρέπει να τα συγκρίνουμε. Όσο για το ίδιο κάθε χρόνο, για μένα δεν πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρήγορο ρυθμό, σωστό hit reg και δεν έχει προβλήματα. Είναι διαφορετικά games και κανονικά δεν πρέπει να τα συγκρίνουμε. Όσο για το ίδιο κάθε χρόνο, για μένα δεν πειράζει.

Άστο μην παίρνεις και όρκο.Ψάξε λίγο στον σωλήνα για το hit reg του COD και θα δεις.

Προβλέπω ότι και μετά από 10 χρόνια θα μιλάνε για ψάρια που φεύγουν αν κολυμπάς ανάμεσά τους.... :P .Και τα γραφικά περίπου τα ίδια.Άσε που από gameplay σαρώνει.. :-D  

Καταλαβαινω οτι ειμαι εθισμενος στο Battlefield οταν:

 

Μου crashαρει 10 φορες απανωτα, το πληκτρολογιο εχει βαλει σημαδι την οθονη αλλα παρ'ολα αυτα οταν ηρεμησω, κανω παλι διπλο κλικ στο παιχνιδι στην επιφανεια εργασιας...Κακο πραγμα η νικοτινη.. :P

http://www.youtube.com/watch?v=4SYiuK7GaTw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως;;;;;;;;;

Σταθερη επιδοση στα 90fps στο multi ,oχι crush-αρισματα ,steam>>>>>>origin ,λιγα εως καθολου bugs κυριως σε οτι αφορα το gameplay (στο bf4 ακομα ψαχνουμε τους χαμενους ποντους ) ,απουσια stuttering ...Θες και αλλα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απουσία stuttering ; Δεν θα το 'λεγα..Το BF4 δεν έχει καθόλου stutter ενώ το νέο CoD έχει occasional..Οι cheaters στο CoD είναι πολύ περισσότεροι από ότι στο BF, το μόνο μεγάλο θετικό του CoD για μένα είναι οι dedicated servers.Και τα FPS δεν είναι 90, πέφτει και στα 50άρια σε intense σκηνές με τα πάντα όλα enabled/max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E καλα οχι δεν εχει και καθολου stutter το bf4 ,ειπαμε ενταξει ...

Οι cheaters για μενα ειναι ιδιοι πανω-κατω ,δεν υπαρχουν περισσοτεροι εδω λιγοτεροι εκει σιγα ..Εξαλλου περισσοτεροι αριθμητικα οχι αναλογικα θα ειναι στο παιχνιδι που πουλαει πιο πολυ και αυτο ειναι το cod....

Οταν λεω 90fps εννοω κλειδωνει στα 90 ,εννοειται οτι σε βαριες σκηνες θα πεσει στα 50 εκ των πραγματων,πως θα γινονταν διαφορετικα ? .Η ουσια ειναι με το ενα παιζεις πανω απο 70 με min 50 και με το δευτερο παιζεις avg 60 με min 30 αλλα με δυνατη gpu  και  με καλυτερα γραφικα σαφως .Διαλεγεις και παιρνεις ...


Kατι αλλο ,παρατηρησα τωρα στην flood οτι οταν κανω dive στο νερο πολλες φορες εχει μεγαλο frame drop σε βαθμο που θα ελεγα πιο πολυ κολλαει ,οχι δηλαδη ακριβως frame drop .To εχει παρατηρησει κανεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ετοιμαζουν λενε...Btw, μεσα στο παιχνιδι εχει και καλα stability/benchmark test το οποιο τεσταρει τη συνδεση στο internet αλλα και fps. Το ετρεξα (δε δειχνει κατι) και μου βγαζει οτι τα fps ειναι πολυ χαμηλα και πρεπει να κατεβασω τις ρυθμισεις. Τρολαρω λοιπον και τις κατεβαζω και παλι το ιδιο μηνυμα...Η σοβαρη εταιρια Dice λοιπον προσπαθει να φταιξει ενα παιχνιδι στο οποιο ουτε το benchmark δε δουλευει..

 

Εχεις gtx 780 και σου βγαζει οτι δεν μπορεις να τρεξεις το BF4? LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του 4 δεν με τρέλανε του campaign, έχω πιο καλές αναμνήσεις από Thunder Run / Going Hunting στο 3.

 

Αυτό που με χάλασε ήταν ότι έπρεπε να παίξω την τελευταία αποστολή 3 φορές για όλες τις επιλογές / unlocks.

zzzzzzzzzzz

 

Going Hunting +1000, βάζω άνετα να το ξαναπαίξω τώρα. Το άλλο με την τελευταία αποστολή ήταν πραγματικά τραγικό. Το αποκορύφωμα ήταν όταν άρχισα να σπαμάρω το διακόπτη για την έκρηξη αλλά δεν γινόταν τίποτα και τελικά... (δεν το γράφω, είναι spoiler).

 

Τα campaign του CoD είναι προσεγμένα, ειδικά του modern warfare 2 θα μείνει αξέχαστο..Απλά υπερπαραγωγή.Του BF είναι showcase της engine και τίποτα άλλο.

 

Όντως, MW2 κορυφή αλλά και γενικά όλα τα MW κατ' εμέ (και το CoD2 βεβαιίως-βεβαίως). Και του Ghosts όμως φαίνεται πολλά υποσχόμενο μέχρι στιγμής. Και απίστευτα ατμοσφαιρικό!

 

Αντί να στεναχωριέμαι, πραγματικά χαίρομαι γιατί μέχρι πρότινος νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος. Και ότι όταν άρχιζα τα μπινελίκια στο game chat και μου λέγανε τις κλασικές παπαριές "learn to aim" κλπ, ήμουν ο μαλάκας. Τελικά φταίει το ίδιο το κωλοπαίχνιδο. Να δούμε πότε θα τα φτιάξουν αυτά, πανάθεμα τις beta τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχεση με το bf3, ειναι πολυ καλυτερο στο Multi? Εχω μπει σε σκεψεις και τωρα το κανω εγκατασταση απο τον θειο για να δω γραφικα, αν και δεν νομιζω να μην το αγορασω....

Παρα τα οσα bugs εχει, αξιζει να το αγορασω?

Λογικα τα περισσοτερα θα τα φτιαξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα τα οσα bugs εχει, αξιζει να το αγορασω?

Λογικα τα περισσοτερα θα τα φτιαξουν.

 

Αν σου αρεσε το 3 θα σου αρεσει και το 4, το μονο σιγουρο..Επειδη ομως δε σε βλεπω τοσο fan, αν ψαχνεις fps που θα σε αποζημιωσει κοιτα κατι αλλο.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E καλα οχι δεν εχει και καθολου stutter το bf4 ,ειπαμε ενταξει ...

Που ακριβώς είδες stuttering στο BF ; Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου αρεσε το 3 θα σου αρεσει και το 4, το μονο σιγουρο..Επειδη ομως δε σε βλεπω τοσο fan, αν ψαχνεις fps που θα σε αποζημιωσει κοιτα κατι αλλο. :)

Ειμαι του cod πιο πολυ, αλλα μου αρεσει αρκετα και το 3. Αρα προχωραω στην αγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι του cod πιο πολυ, αλλα μου αρεσει αρκετα και το 3. Αρα προχωραω στην αγορα.

 

Γιαυτο στο λεω, συνηθως οταν καποιος παιζει cod, σκεφτεται να κανει τη μεταβαση και σε BF ενω αν καποιος παιζει bf, δε παει σε COD για κανενα λογο..Αν ειχες λιωσει στο 3 παρε και το 4..Αν ομως δεν ειχες παιξει αρκετα και δυσκολο θα σου φανει το 4 και με τοσα προβληματα θα σε ξενερωσει..Οποτε αν ψαχνεις για fps αυτο το καιρο, παρε καλυτερα το Ghosts ή περιμενε μεχρι τα Χριστουγεννα ωστε και σε χαμηλοτερη τιμη να το βρεις και patchαρισμενο.:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...