Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως ήδη από τα πρώτα... δευτερόλεπτα του campaign, το CoD: Ghosts φαίνεται πως είναι πολύ καλύτερο στον συγκεκριμένο τομέα. Το multiplayer φυσικά είναι εντελώς άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως ήδη από τα πρώτα... δευτερόλεπτα του campaign, το CoD: Ghosts φαίνεται πως είναι πολύ καλύτερο στον συγκεκριμένο τομέα. Το multiplayer φυσικά είναι εντελώς άλλο θέμα.

 

Τα campaigns τοσο του BF3 οσο και του BF4 ειναι απλα side projects/showcases στα οποια δεν ξοδευει χρονο η DICE. Οι ιδιοι devs το εχουν παραδεχτει. Οποτε δεν μπορει να γινει συγκριση με τα SP των CoD. Παντως οπως εγραψα και σε αλλο ποστ μου το campaign του BF4 μου αρεσε σε γενικες γραμμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα COD αν μη τι άλλο, ξέρουν να δίνουν εντυπωσιακά campaigns.

Η ΕΑ στα MOH/BF προσπαθεί να δώσει και ρεαλισμό μέσα, οπότε δεν γίνονται τόσα κουλά πράγματα.

Αλλά αυτό έχει τα καλά του και τα κακά του.

 

Του 4 δεν με τρέλανε του campaign, έχω πιο καλές αναμνήσεις από Thunder Run / Going Hunting στο 3.

 

Αυτό που με χάλασε ήταν ότι έπρεπε να παίξω την τελευταία αποστολή 3 φορές για όλες τις επιλογές / unlocks.

zzzzzzzzzzz

 

Δεν έπρεπε να κάνουν τέτοια. Είχαμε το grind του co-op στο 3 και αυτό στο 4 να δέσουν unlocks στο single player, επίσης ήταν φάουλ που δεν ήταν από τα συνηθισμένα μας (bugs, server craches, etc).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα campaign του CoD είναι προσεγμένα, ειδικά του modern warfare 2 θα μείνει αξέχαστο..Απλά υπερπαραγωγή.Του BF είναι showcase της engine και τίποτα άλλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρολια θα ηταν μαλλον :) Προφανως ο σερβερ ειναι flagrun.

Όλοι αυτοί οι servers είναι no kill only flagrun Multiplayer - Battlelog / Battlefield 4

Αυτό είναι PADDING.Το θέμα είναι ότι είναι "νόμιμοι" ή "παράνομοι" βάση κανονισμών ΕΑ; Και αν είναι "παράνομοι" γιατί υπάρχουν στο battlelog ; Στην EA δεν τους έχουν πάρει χαμπάρι ; Αλλά φαίνεται ισχύει το " ο κερατάς το μαθαίνει πάντα τελευταίος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που έπαιξα και το CoD δεν μ' αρέσει, χίλιες φορές BF4, ο τρόπος που γίνεται το recoil και το hold button στο zoom by default στο CoD μου τη σπάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
σίγουρα του COD είναι πολύ πιο ενδιαφέρον το campaign αλλα προσωπικά εμενα και του battlefield 3 και του 4 δεν πέρασαν απαρατήρητα,αυτό που παρατήρησα εγώ είναι ότι δεν έχει καλο flow λόγο ίσως και τις προσπάθειας να γίνει πιο ρεαλιστικό.

στο κομμάτι του multiplayer προτιμώ battlefield πλέον γιατί διασκεδάζω πιο πολύ μετά το τεράστιο κόλλημα για μένα και το τεράστιο άλμα που έκανε το cod mw αλλα και έπειτα την τεραστια πτώση κατά την γνώμη μου με τα επόμενα τις σειράς.

Επεξ/σία από shadowmann
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με chrome και με firefox δεν δείχνει τα ping των servers στο battlelog...

παντα το εκανε αυτο πατα 2-3 συνεχομενα refresh στη σελιδα και θα στα ξαναδειξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...