Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτά που ανέφερα πριν και όχι μόνο.

Αισθάνομαι το game να με καθυστερεί παρόλο που έχω πάνω από 60 fps. Κάνω kill πατάω R για reload και δεν πιάνει! Πρέπει να το πατήσω και δεύτερη φορά.

Λόγω των εκρήξεων που γίνονται και πέφτον κάτω πέτρες και κομμάτια από τις εκρήξεις περπατάς από πάνω τους και ο παίκτης κάθε λίγο και λιγάκι σκαλώνει και πρέπει να πατάς το space με αποτελέσμα να χάνεις το momentum.

Μεγάλο πρόβλημα με τους servers. Είχα έναν μπροστά μου του άδειασα μισό γεμιστήρα, έβγαλα πιστόλι του έριξα και με αυτό και ούτε ένα hitmark ο παίκτης μισο δευτερόλεπτο αργότερα έκανε teleport 1 μέτρο πιο εκεί και με σκότωσε!!! :P

Πολλά dcs από τους servers, κάτι για το οποίο υπάρχει σχετική ανακοίνωση στο battlelog τώρα.

Τέλος για τα crashes τουλάχιστον σε μένα θα συμβεί στάνταρ ένα μέσα στο μισάωρο και είναι 2 ειδών:

1)μαυρίζει η εικόνα και φαίνεται μόνο ο κέρσορας, κάνεις alt-tab και βλέπεις το κλασσικό μήνυμα ότι η εφαρμογή σταμάτησε να λειτουργεί

&

2)freezαρει η οθόνη και ακούγεται σε λούπα ο ήχος που ακούστηκε το τελευταίο δευτερόλεπτο πριν το freeze, κάνεις alt-tab και kill την εφαρμογή από το task-manager

 

Συγνώμη αλλά αυτά παρουσιάζονται σε games alpha έκδοσης, όχι σε τελικό προϊόν.

Τώρα για το cod, παρότι είμαι καμμένος με την σειρά με έχει κουράσει και το φετινό δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον. Περιμένω να δω κάνα βίντεο όταν βγει ώστε να έχω καλύτερη άποψη. Συμπαθάτε με για το σεντόνι. Είμαι αγανακτησμένος!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επίσης, όταν έπαιζα την beta έκανε περίπου 2 λεπτά να φορτώσει η πίστα. Έχω i5 τον 3350 και 4 GB ram. Άμα βάλω άλλη μία 4αρα ram θα φορτώνει πιο γρήγορα;

Δεν φταίνε τα 4GB Ram για το αργό loading αλλά τα 512MB της 9800GT..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λαλακια στο minimap που spotαρει τα παντα γινεται να απενεργοποιηθει σε καποιο mode?? Ειναι αστειο να πηγαινεις προς του εχθρους και να βλεπεις στο minimap 7-8 βελακια να γυρνανε προς τα εσενα και να περιμενουν...Δεν ειναι battlefield αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ετσι δειχνει! Πιο πολυ για cod μοιαζει παρα για bf...Δηλαδη πλεον δε χρειαζεται καποια τακτικη/τεχνικη απλα πας και οτι γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λαλακια στο minimap που spotαρει τα παντα γινεται να απενεργοποιηθει σε καποιο mode?? Ειναι αστειο να πηγαινεις προς του εχθρους και να βλεπεις στο minimap 7-8 βελακια να γυρνανε προς τα εσενα και να περιμενουν...Δεν ειναι battlefield αυτο..

 

Mα...είναι ήδη απενεργοποιημένη στο Hardcore...

 

Το οποίο, λίγο που έχω προλάβει να ασχοληθώ, κάνει το αντίστοιχο του 3 να μοιάζει με easy...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δε ειναι ετσι..Ακομα και αν δε ριξεις/ριξουν φαινεσαι. Ή και να ριξεις μενει κοκκινο για ολη την ωρα στο minimap.


Σε hardcore tdm βλεπω οτι με εβαλε σε queue!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες δωστε μια γνωμη:

Ενω παει πολυ στρωτα απο πλευρας γραφικων, καθε ~3 λεπτα μου κανει ενα διαολεμενο spike που μου σπαει τα νευρα...

Εψαχνα διαφορα και μεσα σε αυτα εχω τρεξει το directX που βρισκεται μεσα στο φακελο του παιχνιδιου, καθως και κατι που ειχε αναφερθει στο γειτονικο forum σχετικα με σπασιματα στην κινηση και την virtual memory (system managed size).

Το game τρεχει πολυ καλα, αλλα μου κανει αυτη τη λαλακια... Καμια ιδεα????

 

3570Κ, 2x4GB. Gigabyte 770 2GB OC, WHQL 331.65, Windows 8.1 Pro x64 (γνησια)

 

NowKyjY.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...