Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα Windows 8.1 τρέχει αρκετά πιο ομαλά πάντως σε εμενα. Δεν ξέρω για average fps αλλα το stuttering απλά εξαφανίστηκε.

 

Και εγώ για αυτό ρώτησα για τα 8.1.Διάβασα ότι πάει καλύτερα και η τελική έκδοση σε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικά πολλά CPU heavy παιχνίδια έχουν αρκετό performance boost. Τα 8.1 έχουν καλύτερο multi-thread μανατζάρισμα και δείχνει. Άμα καταφέρεις να κανεις τα windows 8.1 να μην σου σπάνε τα νεύρα αξίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Windows 8.1 τρέχει αρκετά πιο ομαλά πάντως σε εμενα. Δεν ξέρω για average fps αλλα το stuttering απλά εξαφανίστηκε.

 

Είναι όμως όντως θέμα Windows ή είναι επειδή έγινε νέα εγκατάσταση και γενικά πήρε τα πάνω του το PC; Ψήνομαι κι εγώ πάντως να βάλω τα 8.1, έχω κάμποσες άδειες χρήσης που κάθονται αλλά λόγω βαρεμάρας δεν τα πέρασα ακόμα στο main PC. Όταν το Slow2Play φιλοτιμηθεί να στείλει τα κλειδιά του παιχνιδιού, μπορεί και να το κάνω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σε εμενα σε Win7 με τον παναρχαιο πλεον q6600 και την 6850 τρεχει μια χαρα με τα textures σε high και τα υπολοιπα τα περισσοτερα σε medium με HBAO σε 1920x1080. Και με 4gb ram μονο. Με ολα στα high ναι μεν τρεχει αλλα εχει stuttering και ξεμενω απο μνημη (φυσιολογικο). Θελω να πω δηλαδη οτι δεν θελει και monster μηχανημα το παιχνιδι.Με τις ρυθμισεις μου εχω σαφως καλυτερο οπτικο αποτελεσμα απο τις next-gen κονσολες με καπως λιγοτερα frames μεσο ορο (Πεφτω στα 50 που και που σε μεγαλες εκρηξεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ultra_1920.png

Το παραπανω γραφημα ισχυει ή οντως εχουμε humilation της Nvidia?? O_o

Το bench ειναι με 4770κ και εγινε στην 4η πιστα οπου λενε ηταν απο τα πιο gpu/cpu intensive σημεια του παιχνιδιου.drivers Amd 13.11 beta7/331.65 Nv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα αν ισχυει αυτο δεν ειναι μονο humiliation της nvidia αλλα και της καινουργιας σειρας της amd ...

Η 290x με 60fps να τρεχει το game ? Θα γελασει ο καθε πικραμενος ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι βλεπετε προσθέστε +3fps και εχετε το αποτελεσμα της αναλυσης 1080p.

@Movie οχι δεν εχει,και εγω μολις γυρισω θα κανω το ιδιο τεστ που εκαναν και αυτοι με την 270Χ που εχω τωρα.

 

@Zappee  το τεστ δεν λεει ακριβως την γενικη εικονα αλλα πως ανταποκρινονται οι καρτες σε πολυ  intensive σημεια του παιχνιδιου.βεβαια τα θεωρω υπερβολικα low τα results της nvidia αλλα θα δειξει..


Παρτε και τον ρωσο.. Φυσικα και θα εχει διαφορετικα αποτελεσματα αφου εκανε τεστ 30seconds σε ενα σημειο του παιχνιδιου.. Η αληθεια θα λαμψει το μεσημερι!

 

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι πιο σωστο αν σκεφτεις οτι απο 1080p σε 1200p δεν υπαρχει περιπτωσει να εχει τετοια πτωση..Θα βαλω και εγω το fraps να γραφει σημερα ολη μερα, να δωσω μια εικονα! 

 

Παντως μεσα στο παιχνιδι, εκει που πεφτουν τα fps ειναι οταν βρισεσαι οδηγος σε αρμα...Τουλαχιστον απο τη Beta τρεχει πολυ καλυτερα οποτε με 70avrg στη beta, υπολογιζω 73-75 εδω. (με overclocked Cpu ομως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεις το bench που θα κανεις,καντο με ful stock την καρτα,γιατι τωρα εχεις κανει ενα καλο oc,oχι παρα πολυ αλλα δεν ειναι και λιγο. Για να εχουμε μια καλυτερη εικονα ,καταλαβες... Και να ειναι σε σημειο με εκρηξεις και να εισαι σε open μερος..και. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εννοειται οτι θα κανω με στοκ και τα νουμερα που γραφω παραπανω με στοκ καρτα ηταν για να εχω μια πιο σωστη αποψη! Γενικα θα το τρεξω με ολα deafult, στα 3.5 cpu και 2000mhz ram...Μετα θα γινει το ολοκαυτωμα..:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...