Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχουμε και λέμε..Έπαιξα αρκετά..Τα γραφικά του σε μερικά σημεία σε εντυπωσιάζουν(Textures/Lightning) αλλά στο κυρίως μέρος είναι κονσολιά.Και ότι τα γραφικά του SP είναι καλύτερα από του MP είναι μύθος, απλά στο SP είναι αλλιώς οι πίστες και βλέπεις και το scripted animation και εντυπωσιάζεσαι αλλά στην ουσία(Textures/Lightning/Shadows) είναι ίδια ακριβώς.

Επίσης παρατήρησα άθλιο Shadow LoD, στα 2 βήματα εμφανίζονταν σκιές σε μερικά μέρη..Τελικά όσο θα βγαίνουν τα παιχνίδια και για Ps3/X360 θα βλέπουμε ένα κάρο τέτοιες αηδίες και low-res textures.Α, και κάτι άλλο, το MSAA είναι κλασικά μάπα όπως ήταν και στο BF3, ειδικά το νερό δείχνει άθλιο.

 

Σαν ιστορία το campaign είναι όντως καλύτερο από του 3, αλλά δεν διαφέρει και πολύ.Γέλασα πολύ όταν έφτασα στην Shangai και ήταν όλα ΜΠΛΕ, αυτή η DICE έχει εμμονή με το ΜΠΛΕ και το ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ.Άντε να μου έρθει να δούμε και το MP τι λέει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν έχουμε και λέμε..Έπαιξα αρκετά..Τα γραφικά του σε μερικά σημεία σε εντυπωσιάζουν(Textures/Lightning) αλλά στο κυρίως μέρος είναι κονσολιά.Και ότι τα γραφικά του SP είναι καλύτερα από του MP είναι μύθος, απλά στο SP είναι αλλιώς οι πίστες και βλέπεις και το scripted animation και εντυπωσιάζεσαι αλλά στην ουσία(Textures/Lightning/Shadows) είναι ίδια ακριβώς.

Επίσης παρατήρησα άθλιο Shadow LoD, στα 2 βήματα εμφανίζονταν σκιές σε μερικά μέρη..Τελικά όσο θα βγαίνουν τα παιχνίδια και για Ps3/X360 θα βλέπουμε ένα κάρο τέτοιες αηδίες και low-res textures.Α, και κάτι άλλο, το MSAA είναι κλασικά μάπα όπως ήταν και στο BF3, ειδικά το νερό δείχνει άθλιο.

 

Σαν ιστορία το campaign είναι όντως καλύτερο από του 3, αλλά δεν διαφέρει και πολύ.Γέλασα πολύ όταν έφτασα στην Shangai και ήταν όλα ΜΠΛΕ, αυτή η DICE έχει εμμονή με το ΜΠΛΕ και το ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ.Άντε να μου έρθει να δούμε και το MP τι λέει.

 

xaxaxaxa ετσι βγαλε δηλητηριο ..Εγω εντωμεταξυ πηγα μετα απο το πλαισιο και το παρηγγειλα και εγω δινοντας και προκαταβολη για να γουσταρω .Ειχα παρει ενα αλλο πλαισιο να το παραγγειλω τηλεφωνικα αλλα οταν του ειπα οτι βαριεμαι να περναω για να αφησω προκαταβολη μου ειπε οτι θα εχει καθυστερηση το παιχνιδι 1-2 εβδομαδες στο πλαισιο γιατι υπηρξε καποιο θεμα και τετοιες αηδιες ....Εγω ομως μεσα μου ηθελα να αφησω καποια λεφτα μπροστα για αυτη την κονσολια ειμαι μαζοχας και θελω οταν με το καλο (Παρασκευη? την αλλη εβδομαδα? την παραλλη?) σκασω ολοκληρο το 50αρικο να το βαλω και να ειναι τιγκα στο lag και να πεταει connection failed κτλ..

Στενοχωρηθηκα μονο που δεν εδωσα 10 ευρω παραπανω να παρω την deluxe gti valvetronic εκδοση για να παρω και τα tags να κρεμασω ενα απο το ενα αυτι και ενα απο το αλλο ...

 

Επισης για το μπλε λες μαλακιες ,ειναι οτι καλυτερο και πιο ομορφο εχει παρουσιασει η frostbite μεχρι στιγμης .Μακαρι να ειναι ολα τα maps ετσι σαν το στρουμφοχωριο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 reviews για BF4 

http://www.gamespot.com/reviews/battlefield-4-review/1900-6415517/

http://uk.ign.com/videos/2013/10/28/battlefield-4-review-pc-360-ps3

 

Αποοτι φενεται ψιλοαποτυχια το Campaign εκτως απο τα γραφικα.

xaxaxaxa ετσι βγαλε δηλητηριο ..Εγω εντωμεταξυ πηγα μετα απο το πλαισιο και το παρηγγειλα και εγω δινοντας και προκαταβολη για να γουσταρω .Ειχα παρει ενα αλλο πλαισιο να το παραγγειλω τηλεφωνικα αλλα οταν του ειπα οτι βαριεμαι να περναω για να αφησω προκαταβολη μου ειπε οτι θα εχει καθυστερηση το παιχνιδι 1-2 εβδομαδες στο πλαισιο γιατι υπηρξε καποιο θεμα και τετοιες αηδιες ....Εγω ομως μεσα μου ηθελα να αφησω καποια λεφτα μπροστα για αυτη την κονσολια ειμαι μαζοχας και θελω οταν με το καλο (Παρασκευη? την αλλη εβδομαδα? την παραλλη?) σκασω ολοκληρο το 50αρικο να το βαλω και να ειναι τιγκα στο lag και να πεταει connection failed κτλ..

Στενοχωρηθηκα μονο που δεν εδωσα 10 ευρω παραπανω να παρω την deluxe gti valvetronic εκδοση για να παρω και τα tags να κρεμασω ενα απο το ενα αυτι και ενα απο το αλλο ...

 

Επισης για το μπλε λες μαλακιες ,ειναι οτι καλυτερο και πιο ομορφο εχει παρουσιασει η frostbite μεχρι στιγμης .Μακαρι να ειναι ολα τα maps ετσι σαν το στρουμφοχωριο..

Εγω στα 50ευρο το ψηνω ασχημα για την Deluxe να πω την αληθεια 

http://www.skroutz.gr/s/4022843/Battlefield-4-Deluxe-Edition-PC.html :P 


Και το Map China Rising αποοτι φενεται τελικα θα ειναι διαθεσιμο απο τις 3 Δεκεμβριου για οσους αγορασουν το παιχνιδι τωρα.http://uk.ign.com/articles/2013/10/29/battlefield-4-china-rising-expansion-release-date

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxaxa ετσι βγαλε δηλητηριο ..Εγω εντωμεταξυ πηγα μετα απο το πλαισιο και το παρηγγειλα και εγω δινοντας και προκαταβολη για να γουσταρω .Ειχα παρει ενα αλλο πλαισιο να το παραγγειλω τηλεφωνικα αλλα οταν του ειπα οτι βαριεμαι να περναω για να αφησω προκαταβολη μου ειπε οτι θα εχει καθυστερηση το παιχνιδι 1-2 εβδομαδες στο πλαισιο γιατι υπηρξε καποιο θεμα και τετοιες αηδιες ....Εγω ομως μεσα μου ηθελα να αφησω καποια λεφτα μπροστα για αυτη την κονσολια ειμαι μαζοχας και θελω οταν με το καλο (Παρασκευη? την αλλη εβδομαδα? την παραλλη?) σκασω ολοκληρο το 50αρικο να το βαλω και να ειναι τιγκα στο lag και να πεταει connection failed κτλ..

Στενοχωρηθηκα μονο που δεν εδωσα 10 ευρω παραπανω να παρω την deluxe gti valvetronic εκδοση για να παρω και τα tags να κρεμασω ενα απο το ενα αυτι και ενα απο το αλλο ...

 

Επισης για το μπλε λες μαλακιες ,ειναι οτι καλυτερο και πιο ομορφο εχει παρουσιασει η frostbite μεχρι στιγμης .Μακαρι να ειναι ολα τα maps ετσι σαν το στρουμφοχωριο..

 

δλδ σου ειπαν οτι μπορει να μη παραλαβεις τη παρασκευη? γτ με μαιλ που τους εστειλα μου ειπαν οτι αμα παρω προπαραγγελια θα παραλαβω παρασκευη(για την deluxe)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μωρε μαλακιες ελεγε αυτος απο το συγκεκριμενο καταστημα ...Τωρα αν γινει κατι και φαω ακυρο ε τι να κανουμε υγεια ,δεν θα πεθανω κιολας .Απλα θα το παιζετε εσεις εδω θα σχολιαζετε και θα μου σπασετε τα @@.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 reviews για BF4 

http://www.gamespot.com/reviews/battlefield-4-review/1900-6415517/

http://uk.ign.com/videos/2013/10/28/battlefield-4-review-pc-360-ps3

 

Αποοτι φενεται ψιλοαποτυχια το Campaign εκτως απο τα γραφικα.

Εγω στα 50ευρο το ψηνω ασχημα για την Deluxe να πω την αληθεια 

http://www.skroutz.gr/s/4022843/Battlefield-4-Deluxe-Edition-PC.html :P 

Και το Map China Rising αποοτι φενεται τελικα θα ειναι διαθεσιμο απο τις 3 Δεκεμβριου για οσους αγορασουν το παιχνιδι τωρα.http://uk.ign.com/articles/2013/10/29/battlefield-4-china-rising-expansion-release-date

 

Όσο καλό και να είναι το Campaign, μικρό το κακό αφού γνωρίζουμε εκ των προτέρων ότι θα κρατήσει 2-3 μέρες (ή 5-8 ώρες) το πολύ.

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει του κουτί του παιχνιδιού, δεν βλέπω γιατί να δώσεις 50 ευρώ όταν μπορείς να το πάρεις στα 35-38 από cd key site (πρακτικά αυτή τη στιγμή όλα τα preorder είναι deluxe).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω βρηκα μια αναλυση για την εκδοση ps4,xbox one και Pc ποια ειναι η καλυτερη κτλ!

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-battlefield-4-next-gen-vs-pc-face-off-preview

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς καν να διαβάσω τα review (θα το κάνω αργότερα), μπορώ να σου πω εγώ ποια απ' όλες είναι η καλύτερη. Αυτή του PC.

 

Γιατί έχει ποντίκι και πληκτρολόγιο :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι το μονο σιγουρο οτι η εκδοση του pc ειναι η καλυτερη οχι μονο επειδη εχει ποντικι και πληκτρολογιο αλλα και σε γραφικα.η εκδοση για ps4 τρεχει στα 1600x900 και η εκδοση για xbox one στα 1280x720....πραγματικα ελεος..τι να πω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι το μονο σιγουρο οτι η εκδοση του pc ειναι η καλυτερη οχι μονο επειδη εχει ποντικι και πληκτρολογιο αλλα και σε γραφικα.η εκδοση για ps4 τρεχει στα 1600x900 και η εκδοση για xbox one στα 1280x720....πραγματικα ελεος..τι να πω.

Και μετα μας λενε για nextn gen κονσολες και τετοιες αηδιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@johnnyman

 

 

αυτο ειναι το μονο σιγουρο οτι η εκδοση του pc ειναι η καλυτερη οχι μονο επειδη εχει ποντικι και πληκτρολογιο αλλα και σε γραφικα.η εκδοση για ps4 τρεχει στα 1600x900 και η εκδοση για xbox one στα 1280x720....πραγματικα ελεος..τι να πω.

 

εχει βγει επισημη ανακοινωση οτι το συγκεκριμενο θα τρεχει στα 900p και 720p αντοιστιχα και το λες;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το πήρα από το G2A.com τελικά γιατί το fast2play έχει πέσει. Μου στείλανε τον κωδικό σε λιγότερο από 1 λεπτό!!Προφόρτωση και λιώσιμο!!!

 

Και πολύ καλά έκανες. Το F2P μας έχει πρήξει λίγο τα @@ σήμερα, μία με τη σελίδα που δεν δουλεύει και κυρίως με τους κωδικούς που έχουν αργήσει. Έχε χάρη που με τα κουπόνια το είχε φθηνότερα (~5 ευρώ). Ακόμα δεν έχω πάρει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...