Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως με τις τελευταίες ενημερώσεις παίζει απροβλημάτιστα σε μένα.Και απρόσμενα καλά.Με όλα ultra στα 1440p δεν περίμενα να την παλεύει με τίποτα η 7970, αλλά παίζει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω περασει αυτους για την ακριβεια. http://www.guru3d.com/files_details/amd_catalyst_13_11_beta1_(13_200_16_september_26)_download.html

 

Με αυτούς, πριν την τελευταία αναβάθμιση, είχα θέματα αστάθειας.

 

Με τους 13.10, πάει άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με τις τελευταίες ενημερώσεις παίζει απροβλημάτιστα σε μένα.Και απρόσμενα καλά.Με όλα ultra στα 1440p δεν περίμενα να την παλεύει με τίποτα η 7970, αλλά παίζει μια χαρά.

Αλίμονο αν δεν την πάλευε.. Εγώ το multi δεν το βρίσκω "βαρύ" παιχνίδι πάντως . Περιμένω κ εγώ το 1440p πως και πως ! στον δρόμο είναι .. :wub:

Εγω παιδια τα εβαλα ολα ultra με το συστημα της υπογραφης μου και δεν κολουσε αλλα δεν μου εμιαζαν και τα γραφικα για ultra

Με τόσο καπνο που εχουν βάλει .. λογικό ! :P

Εγω τα είχα ολα Ultra και μετα το έβαλα auto καμμια απολύτως διαφορά στην αίσθηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορεαν rulles.. ;)  > http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=121110804377&ssPageName=ADME:L:OU:US:3160

 

Βιάστηκα η αλήθεια είναι λίγο να δούμε αν θα μας βγει σε καλό η σε κακό.. χαχα (Τελωνείο κλπ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λολ ρε,αυτην κοιταγα και εγω οταν θα παω στα 1440p :D Περιμενουμε ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ εντυπωσεις :> (σορυ για το offtopic)

 

Παιδες το θεμα με το αιωνιο loading ,ακομα και με ssd,δεν βλεπω να λυνεται :/ μονο μεσω φιλου μπορω να μπω πλεων σε game >.<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πάντως με τις τελευταίες ενημερώσεις παίζει απροβλημάτιστα σε μένα.Και απρόσμενα καλά.Με όλα ultra στα 1440p δεν περίμενα να την παλεύει με τίποτα η 7970, αλλά παίζει μια χαρά.

<p>Αλίμονο αν δεν την πάλευε.. Εγώ το multi δεν το βρίσκω "βαρύ" παιχνίδι πάντως . Περιμένω κ εγώ το 1440p πως και πως ! στον δρόμο είναι .. :wub
Ρε συ ντάξει, για βαρύ παιχνίδι το περιμέναμε.Να θέσει ίσως και νέα στάνταρντς στα γραφικά.Εγώ πίστευα ότι θα το έβγαζε οριακά στα 1080.Μη φανταστείς ότι τώρα παίζει με 60ρια καρφωμένα, αλλά 40-60 fps σε αυτή την ανάλυση σε χάρτη με 64 παίχτες δεν περίμενα ομολογουμένως από μια τέτοια κάρτα.Και ούτε επεξεργαστή έχω κλοκάρει ούτε gpu ούτε τελευταίους οδηγούς έχω.Πιστεύω πως το τελικό προϊόν θα είναι αρκετά πιο προσεγμένο τεχνικά σε σχέση με τα προηγούμενα.Αποστολή από το Insomnia App εξετελέσθη!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας απο τους τελευταιους ελεγχους που εκανα για την beta λιγο πριν φυγει μου εδειξε σε 1200p ολα ultra MSAA 4x ΑΑ post HIGH (χαλια τελειως) ,ΗΒΑΟ

 

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
 27553,    502246,  36,  84, 54.860

 

Εβγαλα πιο πανω απο οτι εβγαζα με το ΑΑ post στο off :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Antialiasing Post: This type of Antialiasing is a Post-Process form of AA, so-called because it is applied after the scene has been rendered, thus it is not as precise as Deferred AA. The actual form of Post-Process AA used is NVIDIA's FXAA, which can run on any graphics card, and is extremely efficient. The available options are Off, Low, Medium and High.

  Unlike Antialiasing Deferred, Antialiasing Post (FXAA) has a very mild performance hit, and is the best choice for most people who want to remove the eyesore of jagged lines in BF3. Medium is recommended as a good balance between image quality and performance.

As an added bonus, FXAA can be combined with the MSAA in BF3 to provide the maximum amount of antialiasing possible.

In short any amount of FXAA will introduce some blurring, but FXAA is necessary if you want to reduce the jaggedness of things like foliage. Meanwhile MSAA provides a crisper result but with jagged foliage and a major performance hit. If you don't mind the haze effect, combining the two gives the cleanest solution but is really only recommended if you have a fast GPU.


Koινως FXAA ,που θυσιαζει ποιοτητα εικονας(δημιουργει blur)  για εξομαλυνση ακμων .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...