Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Άντε DICE, έχω αφήσει το Origin ανοιχτό. Φτιάξε μας σήμερα. :P

 

Αν δεν κάνει κάτι, μην με φάτε. Αλλά δεν μπορεί, είναι η καλύτερη στιγμή. Σβ/κο συνήθως λείπουν οι devs και Δευτέρα θα είναι too late. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ κινούμαστε όπως τα λέει είναι ..

http://www.tomshardware.com/reviews/battlefield-4-graphics-card-performance,3634.html

 

attachicon.gifCapture.PNG

Aκριβως ετσι ειναι τα benchmarks ...Eγω βεβαια με την 7970 πιανω σταθερα 60 avg αλλα χωρις το ΑΑ post το οποιο ετσι και αλλιως ειναι μια μαλακια ,ενω με την 680 βλεπω πιανω 52 αλλα με αρχαιο επεξεργαστη so...Eιναι σωστα παντως, τωρα αναλογα με το μηχανημα του καθενος θα υπαρχει αποκλιση .Οι αποκλισεις γενικα ισχυουν σε benchamarks για multiplayer  games γιατι δεν υπαρχει γραμμικη εξελιξη αλλα ο καθενας παιζει συμφωνα με τον δικο του τροπο ,Για μενα θελει παντως λιγο ανεβασμα ακομα να δωσει η dice για να παιζουμε σωστα .

Στις 15 του μηνα κλεινει η beta?

 

Στις 15 του μηνα κλεινει η beta?

ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα επαιξα λιγο την beta παλι.μετα την τελευταια ενημερωση τα fps ειναι πανω απο 60 σταθερα με ολα ultra και x2 ΑΑ.εχω και το αλλο AA στο full.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 7990 και 7970, 3700K Μισο-καμμένο, win 8.1, hdd

έχω 130 fps στο ultra όλα, 120% την ανάλυση-απόδοση και crashαρει συνεχώς.

κάθε φορά που τελειώνει η μάχη, κάθε φορά που πέφτω από ψηλά με/χωρις αλεξίπτωτο λολ

τι πρεπει να αλλάξω στις ρυθμίσεις ρ παιδια?

btw, sum1betterthnu λέγομαι, καντε add :D


Για να παιξω την beta που εχω κατεβασει τι χρειαζεται;

να έχεις battlelog,

http://battlelog.battlefield.com/bf4/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέφτω για υπνάκο, ξυπνάω και βλέπω "preparing update" και τελικά ήταν PC update #3 με κάτι crash fixes.

Where is Paracel Storm...? DICE, I am disappoint. -_-

η αληθεια ειναι οτι η dice θα ερθει σ-αυτο το φορουμ και θα δει το ποστ σου, γι'αυτο φανταζομαι το εγραψες εδω, ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα το πανε..ουτε "στημενο" να το ειχανε

Ξεκινανε με τρελα κολλήματα, lags, απαιτήσεις κλπ και μεχρι το τελος της beta, ως δια μαγίας τα παντα θα δουλευουν ρολόι και ολοι θα ειναι ευχαριστημενοι ....

 

Αφεντικο dice: "τι εγινε? μας βριζουν αρκετα? γινεται χαμος στο internet..? πηρε το θεμα δημοσιότητα?"

υπαλληλος: "ναι ολα πανε συμφωνα με το σχεδιο"

Αφεντικο dice: "αντε ριξε τωρα το patch με την κανονικη έκδοση και πέτα και κανα δωρακι ...ξερω γω.. καμια νεα πιστα,νεο mode ετσι για να τους γλυκανουμε...!!....το βγαλαμε το "μεροκαματο" και φετος!!!!!"

 

EDIT:

Αφεντικο dice: "ριξε και κανα επικο twitt για τον κόσμο...κατι τελος παντων"

υπαλληλος: "Περασα τις τελευταιες 24 ώρες πολεμώντας με PC drivers και κολλήματα στο # BF4. Πιστεύω ότι έχω κερδίσει αυτή τη μάχη, αλλά οχι ακόμη τον πόλεμο!!   καλο??"

Αφεντικο dice:"ΕΥΓΕ!! αυξηση μισθου !!!!"

 

Νταξ...άλλο παιγνίδι σήμερα μετά το τελευταίο patch.

 

Κάτω από 35 ποτέ (κι αυτά ελάχιστα), συνήθως πάνω από 45, η μνήμη σταθερά στα 2200-2300, η CPU σταθερά στο 95%, η GPU ποτέ πάνω από 80% (βελτίωση από το 50-65%), smooth ακόμα κι όταν πέφτει (πάνω μου) ο πύργος...

 

Παρεκτός κι αν το patch μου αύξησε τους cores κατά 2 τουλάχιστον...μας δουλεύουν, όντως.

 

Καλό για το τελικό release, πάντως.

Μακαρι να φτιαξει λιγο το performance στο release γιατι δεν τραβαει το game..αμα πρεπει να το παω low για να εχω 50-60 fps καλα κρασα..

 

Low???

 

Είμαι σχεδόν τα πάντα σε ultra με σχεδόν ισοδύναμο σύστημα με εσένα...

 

Κάτι δεν παίζει(ς) σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ...άλλο παιγνίδι σήμερα μετά το τελευταίο patch.

 

Κάτω από 35 ποτέ (κι αυτά ελάχιστα), συνήθως πάνω από 45, η μνήμη σταθερά στα 2200-2300, η CPU σταθερά στο 95%, η GPU ποτέ πάνω από 80% (βελτίωση από το 50-65%), smooth ακόμα κι όταν πέφτει (πάνω μου) ο πύργος...

 

Παρεκτός κι αν το patch μου αύξησε τους cores κατά 2 τουλάχιστον...μας δουλεύουν, όντως.

 

Καλό για το τελικό release, πάντως.

 

Low???

 

Είμαι σχεδόν τα πάντα σε ultra με σχεδόν ισοδύναμο σύστημα με εσένα...

 

Κάτι δεν παίζει(ς) σωστά.

Σε ultra παιζω με 38-50 fps αν και φαινεται πιο choppy απο low. Τρωει μπουκαλι το συστημα απ'οτι βλεπω (60-80% usage me 100% cpu και υποψιν ειμαι σε 1440x900 και θα παρω οθονη full hd τον νοεμβρη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ultra παιζω με 38-50 fps αν και φαινεται πιο choppy απο low. Τρωει μπουκαλι το συστημα απ'οτι βλεπω (60-80% usage me 100% cpu και υποψιν ειμαι σε 1440x900 και θα παρω οθονη full hd τον νοεμβρη)

 

Από ότι έχω καταλάβει, πρόβλημα από τη CPU έχεις, λόγω "ανώριμου" παιγνιδιού και επιπλέον και ανάλυσης που έχεις.

 

Επίσης, υποθέτω πως έχεις αυτούς τους οδηγούς, έτσι? Θεωρούνται απαραίτητοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...