Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μολις γυρισα απο την ταινια.

 

Μου αρεσε, ειχε τη δραση της και εμοιαζε πολυ με το παιχνιδι. Το μονο που μου κακοφανηκε λιγο ηταν που στα τελευταια 15-20 λεπτα τα εριξαν ολα βεβιασμενα μεσα για να την τελειωσουν.Πιστευω πως σηκωνει και sequel tho.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με διαφορά η χειρότερη ταινία του 2016.

 

Είναι η πρώτη φορά στην ζωή μου που βλέπω μια ολόκληρη αίθουσα cinema να ανακουφίζεται που τελείωσε η ταινία και ο ένας να λέει στον άλλον "Τι μας έφερες να δούμε"

 

Επίσης είναι η πρώτη φορά που σε σκηνές δράσεις κοίταγα τα πατώματα του Cinema από βαρεμάρα και για λίγο δεν άνοιξα το τηλεφωνο να μπω κανα Internet να περάσει η ώρα.

 

Βέβαια το περίμενα όταν στις κριτικές έπαιρνε πιο χαμηλές βαθμολογίες και από το 50 shades of Grey.

 

Πραγματικά σας λέω να μην πάτε να την δείτε. Ούτε το μικρό ποσό των 3.5€ που δώσαμε για εισιτήριο δεν άξιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με διαφορά η χειρότερη ταινία του 2016.

 

Είναι η πρώτη φορά στην ζωή μου που βλέπω μια ολόκληρη αίθουσα cinema να ανακουφίζεται που τελείωσε η ταινία και ο ένας να λέει στον άλλον "Τι μας έφερες να δούμε"

 

Επίσης είναι η πρώτη φορά που σε σκηνές δράσεις κοίταγα τα πατώματα του Cinema από βαρεμάρα και για λίγο δεν άνοιξα το τηλεφωνο να μπω κανα Internet να περάσει η ώρα.

 

Βέβαια το περίμενα όταν στις κριτικές έπαιρνε πιο χαμηλές βαθμολογίες και από το 50 shades of Grey.

 

Πραγματικά σας λέω να μην πάτε να την δείτε. Ούτε το μικρό ποσό των 3.5€ που δώσαμε για εισιτήριο δεν άξιζε.

Μαλλον ειχες υψηλες προσδοκιες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον ειχες υψηλες προσδοκιες :P

Εντελώς το αντίθετο

 

Πήγα έτοιμος να δω μια μπουρδα που μάζευε κάτι 4αρια απο Reviews.

 

Αν είχα παει με υψηλές προσδοκίες παίζει να είχα φύγει στο διάλειμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς το αντίθετο

 

Πήγα έτοιμος να δω μια μπουρδα που μάζευε κάτι 4αρια απο Reviews.

 

Αν είχα παει με υψηλές προσδοκίες παίζει να είχα φύγει στο διάλειμμα

Παντως πολυ σημασια δινετε στα reviews. Δε σου εχει τυχει να διαβαζεις κακα reviews και να σου αρεσει η ταινια? Εμενα πολλες φορες.

Οσο για τη συγκεκριμενη, οκ, δεν ηταν ταινια του tony jaa που απο τη μια ωρα οι 2 εχουν ξυλο :P . Η ταινια στοχευε να αντιγραψει το παιχνιδι και νομιζω πως το εκανε.Παρολα αυτα, δεν εδειξε αρκετο παρελθον με assassins/templars

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μου έχει τύχει σπάνια αλλά όταν όλα (πραγματικά όλα) τα Reviews θάβουν την ταινία καταλαβαίνεις ότι μάλλον η ταινία είναι οντως για τα μπαζα και όχι οτι προσπαθουν να την σαμποταρουν οι κριτικοί.

 

Το θέμα δεν ήταν η δράση. Το πρόβλημα ήταν σε πολλά σημεία κυρίως σε σκηνοθεσία και σε σενάριο θα έλεγα.

 

Η ιστορία υπάρχει απλά και μόνο για να υπάρχει και φυσικά ούτε που απασχολεί στο ελάχιστο τον θεατή.

 

Και η σκηνοθεσία ήταν ερασιτεχνικού επιπέδου. 

 

Γιαυτό έλεγα ότι ακόμα και στις σκηνές δράσης εγώ κοίταγα το πάτωμα του cinema ή απλά "ταξίδευα" από βαρεμάρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω τώρα που πάτωσαν και στο cinema να αφήσουν επιτέλους όλο το series να πεθάνει όσο ακόμα έχει κάποιο ίχνος αξιοπρέπειας, αν και το κόβω σε λίγο καιρό να κάνουν announce το καινούργιο game/movie γιατί πιο retarded εταιρία δεν παίζει. :eek:

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω τώρα που πάτωσαν και στο cinema να αφήσουν επιτέλους όλο το series να πεθάνει όσο ακόμα έχει κάποιο ίχνος αξιοπρέπειας, αν και το κόβω σε λίγο καιρό να κάνουν announce το καινούργιο game/movie γιατί πιο retarded εταιρία δεν παίζει. :eek:

Πολύ καιρό τώρα έχουν ανακοινώσει ότι δουλεύουν στο επόμενο παιχνίδι AC :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δίκαιο απλά το είχα διαγράψει από την μνήμη μου :D Δεν λέω ok Egypt ίσως κάτι να λέει αλλα προσωπικά το μοναδικό AC που θα με έκανε να το ξανά σκεφτώ να αγοράσω AC/Ubi game θα ήταν Japan, samurai, ninja κτλ. Επίσης αυτό που λες Sugizo είναι επειδή η Ubisoft είναι στο production και δεν πουλήσανε όπως όλοι οι άλλοι τα δικαιώματα, καλύτερα να τα πουλούσαν :D

 

Επειδή πρόσφατα έπαιξα λίγο το πρώτο AC, το game ήταν τέλειο για copy-paste σε μεγάλη οθόνη και καλύτερo story για να σε βάλει στον κόσμο του AC δεν υπάρχει, Spanish Inquisition...μπλιάχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα την προηγουμενη εβδομαδα με εναν φιλο μου ο οποιος δεν εχει παιξει καποιο assasin creed. Θα επρεπε να ειχε περισσοτερη δραση στο παρελθον αντι στο παρον οπως στα παιχνιδια γι αυτο πηρε κακκες κριτικες. Δεν ηταν τοσο χαλια.  Η ιστορια ηταν ιδια με των παιχνιδιων και με πολλη δραση οπως στο παιχνιδι. Οχι σαν το street fighter legend of chun li που το σεναριο δεν ειχε καμια σχεση με τα παιχνιδια. Συγκριτικα με αυτο το αισχος το assasin creed ειναι πολυ καλυτερο. Απο αυτα που διαβαζω βλεπω πως αρεσε πιο πολυ σε αυτους που εχουν παιξει τα παιχνιδια οπως οι περισσοτεροι απο εμας εδω μεσα αλλα δεν αρεσε τοσο σε αυτους που πηγαν να τη δουν χωρις να εχουν παιξει κανενα παιχνιδι της σειρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

το θαψιμο ειναι υπερβολικο...νταξ, βλεποταν η ταινιουλα...αν ειχαν λιγο περισσοτερο οραμα και αγαπη για τον προιον θα μπορουσαν να κανουν ενα νεο v for vendetta παρα μια generic action movie. παρολαυτα , εχουμε δει και χειροτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...