Προς το περιεχόμενο

Η..μουφα των δοκιμαστικων στις δουλειες.


Nikosdef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ποτέ μου δεν το κατάλαβα αυτό με τα pro-bono δοκιμαστικά. Υπάρχουν δύο ειδών δουλειές, αυτές που έχουν λίγες απαιτήσεις κι αυτές που έχουν περισσότερες απαιτήσεις. Άμα μια δουλειά έχει λίγες απαιτήσεις (ανειδίκευτος εργάτης π.χ., παίρνεις έναν υπάλληλο τον κρατάς δυο βδομάδες κι αν δε σου κάνει τον πληρώνεις μισό μήνα και τον διώχνεις. Δηλαδή, ένας ΧΥΖ εργοδότης θα μπει μέσα άμα δώσει σε ένα άτομο 300 ευρώ, ακόμα κι αν η δουλειά που έβγαλε σε δυο βδομάδες άξιζε 200 ευρώ ξέρω 'γω;

 

On the other hand, αν μία δουλειά χρειάζεται πιο εξειδικευμένες γνώσεις, όχι μια-δυο βδομάδες, ούτε έξι μήνες πιθανόν να μην αρκούν για να καταλάβει ο εργοδότης ή ο υπεύθυνος HR αν έχει τις απαιτούμενες γνώσεις που απαιτούνται για να καλυφθεί η θέση. Αν μια θέση ας πούμε απαιτεί πολύ καλή χρήση γαλλικών, μπορεί ο υπάλληλος να μην αποδείξει ότι ξέρει καλά γαλλικά για αρκετό διάστημα.

 

Οπότε, τι ουσία έχουν τα δωρεάν δοκιμαστικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οπότε, τι ουσία έχουν τα δωρεάν δοκιμαστικά;

 

η ουσία είναι μια και δε χρειάζεται να το κουράζουμε.

ψάχνουν άτομα να τους βγάλουν την δουλειά τζάμπα. ΤΕΛΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ουσία είναι μια και δε χρειάζεται να το κουράζουμε.

ψάχνουν άτομα να τους βγάλουν την δουλειά τζάμπα. ΤΕΛΟΣ

 

[νεοφιλελε mode]

 

δεν μπορώ να καταλάβω το πρόβλημα...

 

από το να κάθεσαι και να μην κάνεις τίποτα και να είσαι βάρος στους υπολοίπους καλύτερα να δουλεύεις ακόμα και χωρίς λεφτά...

 

να παράξεις κάτι βρε αδερφέ...

 

να έρθει ανάπτυξη...

 

δεν φτάνει που σου δίνει το αφεντικό την ευκαιρία να εργαστείς και να κάνεις κάτι χρήσιμο στην κοινωνία, θέλεις και να πληρωθείς;

 

απαπαπα...

 

αχάριστοι εργάτες που καταστρέφεται τα αφεντικά....

 

[/νεοφιλελε mode]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο εκει βρήκα δουλειά. Γενικα ειναι αναλογως το γραφειο, δηλαδη το να πας σε ενα τοπικο και σε ενα μεγαλο, απο παγκοσμια αλυσίδα γραφειων ευρεσεως εργασιας, εχει διαφορα.

 

Έχω πάει και εγώ (σε παγκόσμια αλυσίδα) και οι μόνες θέσεις που είχαν ήταν σε τηλεφωνικό κέντρο να ειδοποιείς του δανειολήπτες ότι αν δεν πληρώσουν θα τους πάρουν το σπίτι και όλα τα υπάρχοντα... έ όχι έλεος, προτιμώ να πεινάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το πραγμα στην ελλαδα με τους γνωστους και την πυραμιδα

παιζει να σταματησει...

 

Ξέρεις, το να μη χρησιμοποιείς τονισμό στις λέξεις, είναι μεν λάθος, αλλά νόημα βγαίνει τις περισσότερες φορές.

 

...καποτες...?

 

Με τις λιγότερες όμως, τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Υπαρχουν περιπτωσεις που ενω σου λενε στο interview για δοκιμαστικη εργασια με πληρωμη για 15μερες τελικα να μην σε πληρωσουν και να σε διωξουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για τελευταια φορα: Δουλεια απο χρυσες ευκαιριες κτλ δεν προκειται να βρειτε!

Ακριβώς.

What if i told you:

Οτι η Χρυση ευκαιρία για να τυπώσει "φυλλο" πρεπει να γραψει και κατι, για να το στείλει τυπογραφείο.

Οι αγγελείες ειναι πλασματικές στις περισσοτερες περιπτώσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...