Προς το περιεχόμενο

Αγορα ψηφιακης γυρο στα 200 ευρο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, θελω τη βοηθεια σας για αγορα ψηφιακης γυρω στα 200 ευρο. Επειδη ειμαι ασχετος και δε ξερω τι πρεπει να κοιταω για μια καλη φωτογραφικη θελω τη γνωμη σας.

Με βολευει το πλαισιο αν ειναι ευκολο πειτε μου απο κει.

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Digital-Camera/Compact-Digital-Camera.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δωρο για τη κοπελα μου και της αρεσει το χομπι τη φωτογραφιας. Θα ηθελα να βγαζει καθαρες φωτογραφιες και αν γινετε να εχει και καλο βιντεο. Πιο πολυ σε προσωπα και μετα σε τοπια. Με ενδιαφερει να βγαζει καθαρες φωτογραφιες γιατι ειχε παρει πριν κανα 2 χρονια μια sony φθηνη και δε βγαζει καλες φωτο, ειδικα το βραδυ με φλας ηταν χαλια.

Εχω ακουσει οτι με 200ευρο περνεις καλες φωτογραφικες, ψιλο-επαγγελματικες

 

Περιμενω και αλλες προτάσεις. Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτην την τιμη την παιρνεις με κλειστα ματια!

 

http://www.skroutz.gr/s/382588/Samsung-WB750.html?keyphrase=samsung+wb750

 

βεβαια οι πρωτες τιμες αφορουν παραεισαγωγες. τσεκαρεις με την εδω αντιπροσωπεια αν σε καλυπτει κανονικα με εγγυηση και προχωρας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Olympus μπορώ μόνο να σου πω αλλά όχι για την συγκεκριμένη. Έχω ένα μοντέλο "μικρότερο" το D720 ή VR310. Υποθέτω όμως πως δεν θα αλλάζουν πολλά. Φωτογραφίες θα τις χαρακτήριζα μέτριας-καλής ποιότητας. Έχω δει και πιο καθαρές από ψηφιακές σε αυτήν την τιμή. Το μεγάλο μείον για μένα είναι το video της. Λέει 720p βίντεο αλλά είναι χάλια μαύρα. Πάρα μα πάρα πολύς ο θόρυβος, δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ζουμ κατά την διάρκεια της εγγραφής και γράφει σε avi (ίσως ασυμπίεστο δεν ξέρω ακριβώς, δεν γνωρίζω πολλά) και για παράδειγμα ένα βίντεο 1 λεπτού να βγαίνει πάνω από 200MB. Βγήκε και ένα firmware update αλλά δεν διόρθωσε κάτι ουσιαστικό. Επίσης κάτι άλλο ίσως ασήμαντο είναι ότι δεν βολεύει πολύ η θέση του φλας γιατί σε κάποιες περιπτώσεις το κρύβει κάποιο δάχτυλο του χεριού σου καθώς πας να πατήσεις για να βγάλεις φωτογραφία.

Αυτά από μένα αν και διαφορετικό μοντέλο δεν νομίζω να αλλάζει κάτι εκτός από το διαφορετικό οπτικό ζουμ που έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον στη Panasonic Lumix dmc tz18 θα καταλήξω γιατι δε θελω να ξεφεύγει απο τα 200 ευρο. Μου εχουν πει πολυ καλα λογια για τη συγκεκριμενη σε ενα αλλο φορουμ.

http://public.gr/prod/digital-cameras/cameras/digital-compact-cameras/panasonic-lumix-dmc-tz18-digital-camera-141-mpixels-mayro/prod1264167pp/

 

Αν εχεις καποιος αλλος να κανει μια καλύτερη προταση απο τη συγκεκριμενη μεχρι 200 ευρο ειναι ευπρόσδεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να ψάξεις στον γούγλη σε κάποια ξένα site έχουν δείγματα φωτογραφιών τραβηγμένα με την εκάστοτε μηχανή για να έχεις μια πρώτη άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ομως ξεφευγει στη τιμη ρε γαμωτο, περιμενω κ αλλες προτασεις. Ευχαριστω!!!

 

 

πως ακριβως ξεφευγει; γυρω στα 200 δεν λες; απο 179 ξεκιναει και σε αυτην την τιμη δεν της βρισκεις ευκολα αντιπαλο (αν της βρεις καν)! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

πως ακριβως ξεφευγει; γυρω στα 200 δεν λες; απο 179 ξεκιναει και σε αυτην την τιμη δεν της βρισκεις ευκολα αντιπαλο (αν της βρεις καν)! :rolleyes:

 

Λοιπόν, προσωπικά οι δικές μου γνώσεις σε φωτογραφικές περιορίζονται στο "ααα 16 megapixel, ουάου".

Τώρα θα χρειαστώ ακριβώς όπως ο φίλος μια καινούρια περίπου στα 200€ γιατί η παλιά olympus μόλις έσπασε και ετοιμαζόμαστε για ταξιδάκι.

Αυτή λες είναι καλή? Ή παίζουν και σε λίγο πιο πολλά €€€ επιλογές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, προσωπικά οι δικές μου γνώσεις σε φωτογραφικές περιορίζονται στο "ααα 16 megapixel, ουάου".

Τώρα θα χρειαστώ ακριβώς όπως ο φίλος μια καινούρια περίπου στα 200€ γιατί η παλιά olympus μόλις έσπασε και ετοιμαζόμαστε για ταξιδάκι.

Αυτή λες είναι καλή? Ή παίζουν και σε λίγο πιο πολλά €€€ επιλογές?

 

εχει πεσει λιγο ακομα η τιμη της...απο 162.36 + 4 μεταφορικα:

http://www.skroutz.gr/s/382588/Samsung-WB750.html?keyphrase=wb750

 

περα απο εμενα που εχω μεινει ευχαριστημενος, την εχω συστησει και σε 2 φιλους και την πηραν και καθε φορα που ερχεται η κουβεντα μας σε φωτογραφια κτλ μου λενε ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...