Προς το περιεχόμενο

Grub Customizer - Fedora 17


-nf3rn0_MaSt3R

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! μπορεί κάποιος να μου πει πως το κάνω εγκατάσταση; (grub customizer στο fedora 17) έχω βρει αυτή τη σελίδα ( https://answers.launchpad.net/grub-customizer/+faq/1397 ) Είμαι καινούργιος στο fedora πάντα debian χρησιμοποιούσα... και έχω κολλήσει, αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει, αναλυτικά όμως τι να κάνω στο κάθε βήμα και γιατί το κάνω βέβαια... Ευχαριστώ! ή έστω πως να πειράξω τον grub2 μέσω τερματικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου , απο οτι διαβαζω στο λινκ , θελει compile το προγραμμα και μετα καποιες ψιλορυθμισεις..δεν ειναι δυσκολο να γινει ολο αυτο που περιγραφει..αλλα εγω δεν θα ασχολιουμουν καν.

Τοσο πολυ σε καιει να πειραξεις το grub?

 

Που κολησες σε αυτα που περιγραφει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω πανω λεει

 

 

Grub Customizer - a graphical grub2 settings manager

 

 

μηπως ειναι απλα ενα γραφικο εργαλειο για να ρυθμιζεις το grub ?Αν και ειμαι φαν των γραφικων εργαλειων , ενα για το grub το βρισκω λιγο ακυρο.

Στην τελικη οταν πειραζεις το grub , τιποτα πιο εμπιστο απο τα δαχτυλα σου.Σε αλλα θεματα πασο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αλλάξω την ώρα από 4s σε 10s την σειρά των λειτουργικών και να αφαιρέσω τα mem test

 

Ε αυτα γινονται πανευκολα με λιγη πληκτρολογηση

 

αναλογως τι grub εχεις , 1 ή 2 συνηθως στο /boot/grub εχει ενα configuration αρχειο (grub.cfg ή καπως ετσι) .Με λιγο προσεκτικο διαβασμα στα περιεχομενα θα βρεις τις εγγραφες που αναφερεις και αλλαζουν πολυ ευκολα.

 

τραβας και ενα update στο grub μετα τις αλλαγες και εισαι ετοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...