Προς το περιεχόμενο

Παραξενιές σας


Andreas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

- όταν μιλάω στο τηλ και έμαι στο σπίτι, κόβω βόλτες γύρω απτήν τραπεζαρία μέχρι να ζαλιστώ.συνήθως αυτό γίνεται όταν μιλάω με κοπελα ή κάποιο σημαντικό πρόσωπο ή για δουλειά.

- όταν κυκλοφορώ έξω, πάντα στα χέρια μου θα έχω τα κλειδιά και το κινητό.

- όταν τρώω, ποτέ δεν θέλω να μπερδεύω τις γεύσεις.πρώτα θα φάω πχ όλες τις πατάτες, μετά το κοτόπουλο, μετά την σαλάτα, μετά το ψωμί.

- το καλοκαίρι οτιδήποτε κι αν πίνω, θέλω το ποτήρι να είναι μέχρι πάνω γεμάτο με παγάκια.

- όταν οδηγάω, πάντα μα πάντα, προσπαθώ να σταματάω χωρίς φρένο!μόνο με ταχύτητες και στο τέλος χειρόφρενο. όποτε δε το καταφέρνω ξενερώνω.

- θέλω το σπίτι να είναι οσο πιο άδειο γίνεται. οτιδήποτε περιττό, είτε το κρύβω σε ντουλάπια ή το πετάω.

- μου την σπάνε τα στραβά μαξιλάρια στον καναπέ, οι πίνακες, τα έπιπλα, τα βιβλία, τα ποτήρια, και γενικά οτιδήποτε βλέπω πως δεν είναι συμμετρικά τοποθετημένο στον χώρο.

- κοιμάμαι πάντα με κλειστή πόρτα.

- όταν γυρνάω από σούπερ μάρκετ θέλω, την ίδια κιόλας μέρα, να εξαφανίζω οτιδήποτε φαγώσιμο πήρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσον αφορα το 1ο θα σου προτεινα να σκληρυνεις οσο γινεται για να μην εχεις προβλημα στο περιβαλλον εργασιας καποια στιγμη. στο λεω γιατι και εγω ειμαι παθων και μαθων.

ο στρατος ειναι καλο σχολειο επισης για το συγκεκριμενο θεματακι

τον περασα μονο που εκει το παιρνεις αποφαση επεσα και στη περιπτωση να μη υπαρχουν τετοια, για αλλα πραγματα λεω, απο ανθρώπους που δεν περιμενεις τετοια συμπεριφορα, για να σκληρυνω θα πρεπει να μου συμπεριφερονται ολοι ετσι και δεν γινεται γιατι ειμαι ανθρωπος που διχνει καλοσυνη και δινει στον αλλον και δεν τον παιρνει να το κανει, απλα μερικες φορες αλλο δινεις και αλλο περνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

- όταν οδηγάω, πάντα μα πάντα, προσπαθώ να σταματάω χωρίς φρένο!μόνο με ταχύτητες και στο τέλος χειρόφρενο. όποτε δε το καταφέρνω ξενερώνω.

 

 

αμα ειναι να καρφωθεις στον μπροστινο, το πατας το φρενο η μπα? :mrgreen:

 

επισης , αφορμη αυτο που ειπες.

 

προσπαθω οταν φρεναρω με σκοπο να σταματησω να μειωσω οσο λιγοτερο μπορω την αδρανεια απο το φρεναρισμα σε φαση να μην κουνηθει καθολου το κεφαλι ενα πραμα. B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που έχουν πει ήδη:

 

Οι απροειδοποίητες επισκέψεις (ακόμα κι αν πρόκειται για τον πιο «δικό» μου άνθρωπο). Ένα τηλεφώνημα πριν, είναι το ελάχιστο απαιτούμενο.

 

Ακριβώς το ίδιο κόλλημα-παραξενιά αλλά από την ανάποδη!!!

 

άλλη μια παραξενιά μου ειναι πως δεν μπορώ να πατάω στον δρόμο τα πλακάκια στις γραμμές αλλα μόνο μέσα.

 

Απλα το βραδυ για να κοιμηθω θελω πισσα σκοταδι και το πρωι δεν αντεχω να με ξυπναει ο ηλιος.

 

Χειμώνα, καλοκαίρι με -10 ή 50 βαθμούς, όταν πάω να κοιμηθώ πάντα σκεπάζομαι με μια κουβέρτα λεπτή, χοντρή οτιδήποτε. ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕΝΩ ΞΕΣΚΕΠΑΣΤΟΣ και ας σκάει ο τζίτζικας έξω.

 

όταν μιλάω στο τηλ και έμαι στο σπίτι, κόβω βόλτες γύρω απτήν τραπεζαρία μέχρι να ζαλιστώ.συνήθως αυτό γίνεται όταν μιλάω με κοπελα ή κάποιο σημαντικό πρόσωπο ή για δουλειά.

 

 

- Επίσης, στα περισσότερα αντικείμενα στο χώρο θέλω να υπάρχει απόλυτη συμμετρία, π.χ. πληκτρολόγιο, monitor κ.λπ.. Ακόμα και στην επιφάνεια εργασίας με τα ανοιχτά παράθυρα.

 

- Πάντα πιέζω το σωληνάριο της οδοντόκρεμας απ' το τέλος. Δε μπορώ να βλέπω «πατήματα» σε άλλα σημεία.

 

- Μικρότερος, μετρούσα τις συλλαβές απ' τις λέξεις καθώς και τους συνδυασμούς φωνηέντων/συμφώνων μέσα σε αυτές :Ρ

 

- Πάντα κάνω μπάνιο (ή ντους πιο σωστά) πριν βγω και προσπαθώ ν' αποφεύγω να κάνω αρκετή ώρα πριν.

 

- Όταν λέω ότι θα κάτσω ν' ακούσω μουσική, απεχθάνομαι να με διακόπτουν στη μέση του δίσκου, θέλω να τον ακούω in one take. Σε μεγάλο βαθμό το ίδιο συμβαίνει με τις ταινίες.

 

- Πάντα στο λεωφορείο και ειδικά στο ΜΕΤΡΟ κάθομαι όρθιος και όσο πιο κοντά στην πόρτα γίνεται γιατί δε γουστάρω την καθυστέρηση στο μπες-βγες. Επίσης όταν δε βολτάρω χαλαρός, πάντα περπατώ πολύ γρήγορα, ένα βήμα πριν το βάδην και δε μ' αρέσει να χάνω άσκοπα το χρόνο μου στο δρόμο.

 

- Μου αρέσουν οι «στρογγυλοί» αριθμοί, π.χ. στην ένταση του ηχοσυστήματος ή της τηλεόρασης προτιμώ το 20 απ' το 17.

 

Παίζει να έχω κι άλλες, αυτές πάντως χρειάστηκε αρκετή ώρα για να τις θυμηθώ.

 

Pretty much freak, right? :Ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που έχουν πει

 

- Επίσης, στα περισσότερα αντικείμενα στο χώρο θέλω να υπάρχει απόλυτη συμμετρία, π.χ. πληκτρολόγιο, monitor κ.λπ.. Ακόμα και στην επιφάνεις εργασίας με τα ανοιχτά παράθυρα.

 

 

 

Έχεις 2 ποντίκια; Έχεις βάλει και numpad αριστερά;

 

Τώρα που το σκέφτομαι, καρκινικό πληκτρολόγιο θα γάμαγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- όταν τρώω, ποτέ δεν θέλω να μπερδεύω τις γεύσεις.πρώτα θα φάω πχ όλες τις πατάτες, μετά το κοτόπουλο, μετά την σαλάτα, μετά το ψωμί.

Και νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος :mrgreen:

 

edit:

 

68c83e941b.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...