Προς το περιεχόμενο

Παραξενιές σας


Andreas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eιναι γνωστα αυτα τουλαχιστον 34 χρονια. Απο προσωπικη συλλογη μου!

20141229_084738.jpg

 

20141229_084753.jpg

 

20141229_084834.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ είμαι παράξενος με το φαγητό.Δεν έχω συναντήσει κάποιον στη ζωή μου που να τρώει αυτα που τρώω εγώ και μονο. Έχω πραγματικά πρόβλημα. Δεν μου αρέσει τίποτα εκτός από τα παρακάτω...Γενικως κύριως τρωω μόνο ότιδηποτε σχετικό με κρέας. μακαρόνια με κύμα αυγά πατάτες γεμιστά το ρύζι μόνο και ψωμί. Αυτά και τίποτα άλλο. Κυριολεκτω. Καμία σαλάτα κανένα τυρί εκτός από το τυρί στην πίτσα και στο τοστ δεν τρώω τίποτα που να είναι πράσινο. Αντε καμία μπανάνα και κανένα μήλο από φρούτα. Όλα τα υπόλοιπα φαγητά απλά δεν μπορώ να τα φάω. Πολλές φορές πιεζομαι πάρα πολύ να φάω και κάτι διαφορετικό επειδή απλά πρέπει. Ξέρω πόσο κακό κάνω στην υγεία μου αλλά πραγματικά είναι κάτι που δεν μπορώ να το αλλάξω και είμαι 27 χρόνων. Μάλλον είναι ψυχολογικό το θέμα... Αν δεν κάνω κάτι πάντως το μέλλον μου είναι αβεβαιο...

 

Υπάρχουν χειρότερα αρχηγέ, κάθε μέρα (ΚΑΘΕ μέρα) τα τελευταία 10+ χρόνια, κρέας/πατάτες.

Άντε να παίξει κάνα μακαρόνι (με κιμά ή μπέηκο) μια ημέρα ανά 4μηνο.

 

Λαχανικά αδιάφορα και άγευστα αλλά όχι ενοχλητικά, φρούτα εμετός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν χειρότερα αρχηγέ, κάθε μέρα (ΚΑΘΕ μέρα) τα τελευταία 10+ χρόνια, κρέας/πατάτες.

Άντε να παίξει κάνα μακαρόνι (με κιμά ή μπέηκο) μια ημέρα ανά 4μηνο.

 

Λαχανικά αδιάφορα και άγευστα αλλά όχι ενοχλητικά, φρούτα εμετός.

 

Πάει γάντι το βίντεο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσεις τον εθνικισμό του, λατρεύω Ρον. Από το λαγκαβούλι μέχρι το κρέας, ταυτίζομαι πλήρως.

Ακόμα και η LDL μου είναι κάτω από τα κατώτατα όρια, γελάω όποτε μου λένε "λίγο παραπάνω κρέας να τρως".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τρώτε μόνο κρέας πατάτες κτλπ. Όπως Θα ξέρετε ήδη ότι δεν κάνει καλό και ότι δεν βοηθάει τον μεταβολισμό. Όπως εγώ μέχρι τα 18 έτσι έτρωγα οταν έφυγα να σπούδασε και έκανα παρέα με άτομα που έτρωγαν και σαλάτα άρχισα να νιώθω σαν σκύλος, ήμουν και με παραπανησια κιλά και ένιωθα άσχημα. Δεν ήξερα να φάω σε ένα τραπέζι ταβερνας. Όταν άρχισα τις σαλάτες και λίγο τρέξιμο και γενικά έβαλα τύψεις άμα έτρωγα σαπιλες άλλαξα προς το καλύτερο. Ξέρω ότι δεν γουστάρει πολύς κόσμος λαχανικά αλλά κάντε το αναγκαστικά σαν αντιβιωση αφού σε οφείλει παντού ακόμα και στο χεσιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμία περίπτωση δεν παρουσιάζω τις διατροφικές μου συνήθειες ως τις σωστές και πράγματι κατά κανόνα είναι βλαβερή διατροφή.

Για εμένα όμως είναι αυτό που ζητάω, βλέπω πως είμαι αν δεν φάω κρέας για 2 μέρες, βλέπω τις εξετάσεις, βλέπω και το πως νοιώθω γενικότερα και για λόγους που δεν γνωρίζω (και δεν αποκλείω να πάψουν να ισχύουν με τα χρόνια, αν και αμφιβάλλω) λειτουργώ καλύτερα ως σαρκοφάγο. Το μεγάλο μυστήριο είναι πως διάολο δεν παθαίνω αβιταμίνωση, αλλά παραμένω υγιέστερος από όλους τους κοντινούς μου ανθρώπους που κάνουν φυσιολογική διατροφή.

 

Γκονίδια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, λαχανικά ούτε εγώ τρώω και τα αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι, αλλά φρούτα όπως μπανάνες ή μήλα γιατί δεν τρώτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν χειρότερα αρχηγέ, κάθε μέρα (ΚΑΘΕ μέρα) τα τελευταία 10+ χρόνια, κρέας/πατάτες.

Άντε να παίξει κάνα μακαρόνι (με κιμά ή μπέηκο) μια ημέρα ανά 4μηνο.

 

Λαχανικά αδιάφορα και άγευστα αλλά όχι ενοχλητικά, φρούτα εμετός.

Eνταξει και εγω ειμαι φουλ σαρκοφαγο  αλλα τρωω και ψαρια  και φρουτα  φυσικα,αλλα εσυ το τερματισες . Αν δεν εισαι 20 χρονων  που δεν εισαι, εχεις  "διαστημικα" γονιδια.   10 χρονια ειναι μεγαλο διαστημα για 30+ χρονων  να μην εχεις ουτε χοληστερινη  με  τοσο extreme κρεατοφαγια.

Συμβαινει σπανιως  και παλι μπραβο .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνταξει και εγω ειμαι φουλ σαρκοφαγο  αλλα τρωω και ψαρια  και φρουτα  φυσικα,αλλα εσυ το τερματισες . Αν δεν εισαι 20 χρονων  που δεν εισαι, εχεις  "διαστημικα" γονιδια.   10 χρονια ειναι μεγαλο διαστημα για 30+ χρονων  να μην εχεις ουτε χοληστερινη  με  τοσο extreme κρεατοφαγια.

είναι homemade τα κρέατα του 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάω, μόνο λουκάνικα φτιάχνω, αλλά δε με χαλούσε κάνα πριβέ χοιροστάσιο.

 

Πάντως δεν είναι πως δεν έχει και αρνητικές επιπτώσεις, ήδη 2 πρώην μου έγιναν vegan αφ' ότου χωρίσαμε. Συμπτώσεις;

 

(Πάμε οντόπικ παιδιά)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάω, μόνο λουκάνικα φτιάχνω, αλλά δε με χαλούσε κάνα πριβέ χοιροστάσιο.

 

Πάντως δεν είναι πως δεν έχει και αρνητικές επιπτώσεις, ήδη 2 πρώην μου έγιναν vegan αφ' ότου χωρίσαμε. Συμπτώσεις;

 

(Πάμε οντόπικ παιδιά)

 

Κι αν είσαι κανίβαλος? Δεν το ξέρουμε xD

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...