Προς το περιεχόμενο

Παραξενιές σας


Andreas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν ειπώθηκε και πιο πρίν αλλά η μεγαλύτερη παραξενιά μου είναι με το που πάω σπίτι να θέλω να ανοίξω τον υπολογιστή (άσχετα με το αν στην συνέχεια θα τον χρησιμοποιήσω, που τις περισσότερες φορές το κάνω βέβαια). Το έχω απο αρκετά μικρός αυτό το συνήθειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 465
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2. Όταν τρώω και στο πιάτο μου έχω και συνοδευτικό, πχ σαλάτα, φέτα κτλ. δεν τα αναμιγνύω. Δηλαδή αν έχω κοτόπουλο με ρύζι και σαλάτα, πρώτα θα φάω το κρέας, μετά το ρύζι κ.ο.κ.

 

Στο στρατό έμαθα πως δεν έχω κανένα πρόβλημα να φάω γλυκό μαζί με κρέας. Ταυτόχρονα. Στην ίδια πιρουνιά.

 

Το παγωτό με μπέικον είναι θεσπέσιο.

 

20120613-bk-bacon-sundae.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ, υπάρχουν και όρια όμως.

 

Άλλο να βάλεις ρόδι ή σταφίδες σε μια σαλάτα μαρούλι, ή δαμάσκηνο στο μοσχάρι, κι άλλο να φας γίδα με γαλακτομπούρεκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραξενια μου: σε μπανιερες/ντους ξενοδοχειων μπαινω με σαγιοναρες για να κανω μπανιο, πολλες φορες και στου σπιτιου μου αν εχει προηγηθει αλλος που να εχει κανει μπανιο πιο πριν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να βάζω τις κάλτσες στο ίδιο μέρος. Μιλάμε ότι η μία θα είναι πάνω στη ντουλάπα και η άλλη κάτω από το καλοριφέρ ή η μία στην κουζίνα και η άλλη στα άπλυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ, υπάρχουν και όρια όμως...

 

...να φας γίδα με γαλακτομπούρεκο.

 

Η γίδα δεν τρώγεται χωρίς γαλακτομπούρεκο! Δεν τα πας και τόσο καλά με τις γεύσεις, ε; Σε θυμάμαι και από την άλλη φορά, που προσπαθούσες να μας πείσεις ότι δεν πρέπει να βάζουμε coca-cola στα single malt...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να βάζω τις κάλτσες στο ίδιο μέρος. Μιλάμε ότι η μία θα είναι πάνω στη ντουλάπα και η άλλη κάτω από το καλοριφέρ ή η μία στην κουζίνα και η άλλη στα άπλυτα

Τσακώνονται μεταξύ τους ε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ, υπάρχουν και όρια όμως.

 

Άλλο να βάλεις ρόδι ή σταφίδες σε μια σαλάτα μαρούλι, ή δαμάσκηνο στο μοσχάρι, κι άλλο να φας γίδα με γαλακτομπούρεκο.

 

αγορι μου. εχω φαει σαντουιτς τονο/μαγιονεζα/ροδακινα. και ταιριαζουν

 

https://www.google.be/search?q=thon+peche&client=firefox-a&hs=m5J&rls=org.mozilla:en-US:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=R_iBVIzFGcbD7gb1oID4CQ&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1366&bih=643#rls=org.mozilla:en-US:official&tbm=isch&q=thon+aux+peches

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τυράκι tomme με μαρμελάδα μαυροκέρασο. Μήλο και καπνιστός σολωμός. Αγριογούρουνο και σταφύλι. Κοτόπουλο-φυστικοβούτυρο.  Σταματήστε τα σάλια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω τις εξης...

 

1)Με αρεσει και θελω τα πραγματα μου και ιδιαιτερα τα ηλεκτρονικα (τηλεορασεις,laptop ,home cinema) να ειναι αστραφτερα καθαρα.Αν τα δειτε θα νομισετε οτι τα αγορασα πριν δυο μερες.

 

2)Σκοτωνω επιτοπου οταν ακουμπανε με δαχτυλα οθονες τηλεορασης,laptop κλπ.

 

3)Μια σχετικη συμμετρια στο γραφειο του laptop με αρεσει,οπως και η απολυτη ταξη στα πραματα μου.

 

4) Δεν θα βγω απ το μπανιο αν δεν πλυνω δυο φορες χερια και καπακι οινοπνευμα στα χερια.

 

5)Τρελαινομαι για την καλυτερη τροφη που υπαρχει στον πλανητη δηλαδη γαριδακια, τσιπς, και ολα αυτα τα σχετικα, !!!!!,,αλλα δεν περναει απ το μυαλο μου οτι δεν θα πλυνω χερια μετα δυο -τρεις φορες..Δεν μπορω δηλαδη να βλεπω καποιους με ενα απλο σκουπισμα με χαρτοπετσετα να νιωθουν οκ.

 

6)Σπανια θα αφησω ανθρωπο να αγγιξει ηλεκτρονικα μου.

 

7)Σπαζομαι απιστευτα οταν ειμαι για καφε εξω με φιλους-κοπελες και ολοι, μα ολοι ειναι με τα μουτρα κατω και ολοι σκαλιζουν τα smartphone ατελειωτες ωρες και δεν νοιαζονται αν τους μιλαω εγω ή καποιος αλλος."Τοτε για ποιον λογο με ειπατε να παμε για καφε ρεζιλες; Να βλεπω τις κεφαλες σας κατω και να μου το παιζετε πολυασχολοι μπιζνεσμαν του τρισαθλιου facebook;"

 

8)Επισης εκει που θελω να κανω φονο (και οχι μονο μια φορα),για το οποιο θα με δειτε πρωτοσελιδο ειναι το εξης...

   Περπατω στο πεζοδρομιο και απ την αλλη ερχεται με 2 μαχ ταχυτητα μαμα με καροτσι και μωρο on board...Παντα δειχνω εμφανως την προθεση οτι θα παραμερισω (δεν γινεται κι αλλιως,αλλιως αγκαλια με το μωρο θα βρεθω),ομως, ΟΛΕΣ, ΜΑ ΟΛΕΣ οι επιδοξες μαμαδες Σουμαχερ ερχονται καταπανω μου με χιλια αδιαφορωντας αν θα περασουν πανω απ το ποδι μου,λες και τις ειπα ή τις εδειξα οτι "δεν θα περασεις ,αντε βγαλε φτερα και πετα"...Μιλω σοβαρα,με τυχαινει συνεχεια..Καθημερινα.Δεν ξερω πως την ειδανε,ουτε με νοιαζει ,και τωρα που το σκεφτομαι παραξενια δεν ειναι...!!!

 

9)Αηδιαζω με ανθρωπους που τρωνε μασωντας δυνατα ,εντονα και αηδιαζω με τα ρεψιματα..Αφορητα ομως.Οποιος ειναι πιθηκοειδους καταγωγης ας παει πισω στο δεντρο του.Απλο ειναι.

 

10) Δεν ανεχομαι στο σινεμα τους πανυβλακες που γελανε δυνατα επιτηδες (χωρις η σκηνη της ταινιας να το δικαιολογει),ετσι για να τραβηξουν την προσοχη(νομιζουν οτι ολοι τους θαυμαζουν,τοσο στοκοι ειναι)   και επισης αφηνιαζω οταν στο σινεμα θυμουνται οτι πρεπει να στειλουν δεκα χιλιαδες μηνυματα και αλλα τοσα mail και να ανεβασουν 400 φωτο στο facebook ,χωρις να τους νοιαζει αν καποιοι ενοχλουνται.

 

11)Δεν μπορω τα κορναρισματα(εχω γνωστο που η κορνα ειναι η δευτερη φυση του) και τους εντονους και δυνατους ηχους γενικοτερα

 

12)Επισης σπαζομαι που ενω σχεδον ολοι οι αντρες οδηγοι,οταν σε δουν πεζο σε κανουν νοημα "περνα",αντιθετα, καμια γυναικα οδηγος δεν εχει σταματησει ΠΟΤΕ για να αφησει τον πεζο να περασει.(εμενα τουλαχιστον ποτε δεν με ετυχε)..Μια φορα που το πετυχα ηταν μπροστα αστυνομικος, οποτε η εν λογω νοστιμη κατα τα αλλα κοπελα,ειχε σταματησει να περασω απ τα δυο ναυτικα μιλια πριν.....

 

13)Βγαζω καπνους απο τα αυτια οταν σε βροχερο καιρο ολοι με ομπρελες ειναι κατω απ τα υποστεγα και προσπαθουν να εκτοπισουν οσους δεν εχουν, (δεν μπορω ποτε μα ποτε να μπω κατω απο ομπρελα,οσο κι αν βρεχει) και ταυτοχρονα προσπαθουν να μας βγαλουν και τα ματια..Αν θελω να γινω ο Τζακ Σπαροου μπορω και μονος μου.

 

14)Δεν ανεχομαι υψηλες εντασεις κατα την διαρκεια ομιλίας,ειδικα οταν δεν συντρεχει λογος(εχω γνωστο που γκαριζει σαν βλαχοδημαρχος αρχιτσομπαναρος ,ο ιδιος απ την παραξενια (11) !!!)

 

15)Δεν καταλαβαινω την ταση ορισμενων πιθηκων παλι, να εχουν ανεβασμενη ενταση στην τηλεοραση τοσο δυνατα,που καλυτερα να ημουν μπροστα σε πτηση μαχητικων και επισης των ιδιων πιθηκων να κλεινουν απιστευτα δυνατα τις πορτες των σπιτιων τους..Εχω στην οικοδομη μου αρκετους ετοιμους για δεντρα.

 

Αν θυμηθω κι αλλα θα επανελθω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω τις εξης...

 

1)Με αρεσει και θελω τα πραγματα μου και ιδιαιτερα τα ηλεκτρονικα (τηλεορασεις,laptop ,home cinema) να ειναι αστραφτερα καθαρα.Αν τα δειτε θα νομισετε οτι τα αγορασα πριν δυο μερες.

 

2)Σκοτωνω επιτοπου οταν ακουμπανε με δαχτυλα οθονες τηλεορασης,laptop κλπ.

 

3)Μια σχετικη συμμετρια στο γραφειο του laptop με αρεσει,οπως και η απολυτη ταξη στα πραματα μου.

 

4) Δεν θα βγω απ το μπανιο αν δεν πλυνω δυο φορες χερια και καπακι οινοπνευμα στα χερια.

 

5)Τρελαινομαι για την καλυτερη τροφη που υπαρχει στον πλανητη δηλαδη γαριδακια, τσιπς, και ολα αυτα τα σχετικα, !!!!!,,αλλα δεν περναει απ το μυαλο μου οτι δεν θα πλυνω χερια μετα δυο -τρεις φορες..Δεν μπορω δηλαδη να βλεπω καποιους με ενα απλο σκουπισμα με χαρτοπετσετα να νιωθουν οκ.

 

6)Σπανια θα αφησω ανθρωπο να αγγιξει ηλεκτρονικα μου.

 

7)Σπαζομαι απιστευτα οταν ειμαι για καφε εξω με φιλους-κοπελες και ολοι, μα ολοι ειναι με τα μουτρα κατω και ολοι σκαλιζουν τα smartphone ατελειωτες ωρες και δεν νοιαζονται αν τους μιλαω εγω ή καποιος αλλος."Τοτε για ποιον λογο με ειπατε να παμε για καφε ρεζιλες; Να βλεπω τις κεφαλες σας κατω και να μου το παιζετε πολυασχολοι μπιζνεσμαν του τρισαθλιου facebook;"

 

8)Επισης εκει που θελω να κανω φονο (και οχι μονο μια φορα),για το οποιο θα με δειτε πρωτοσελιδο ειναι το εξης...

   Περπατω στο πεζοδρομιο και απ την αλλη ερχεται με 2 μαχ ταχυτητα μαμα με καροτσι και μωρο on board...Παντα δειχνω εμφανως την προθεση οτι θα παραμερισω (δεν γινεται κι αλλιως,αλλιως αγκαλια με το μωρο θα βρεθω),ομως, ΟΛΕΣ, ΜΑ ΟΛΕΣ οι επιδοξες μαμαδες Σουμαχερ ερχονται καταπανω μου με χιλια αδιαφορωντας αν θα περασουν πανω απ το ποδι μου,λες και τις ειπα ή τις εδειξα οτι "δεν θα περασεις ,αντε βγαλε φτερα και πετα"...Μιλω σοβαρα,με τυχαινει συνεχεια..Καθημερινα.Δεν ξερω πως την ειδανε,ουτε με νοιαζει ,και τωρα που το σκεφτομαι παραξενια δεν ειναι...!!!

 

9)Αηδιαζω με ανθρωπους που τρωνε μασωντας δυνατα ,εντονα και αηδιαζω με τα ρεψιματα..Αφορητα ομως.Οποιος ειναι πιθηκοειδους καταγωγης ας παει πισω στο δεντρο του.Απλο ειναι.

 

10) Δεν ανεχομαι στο σινεμα τους πανυβλακες που γελανε δυνατα επιτηδες (χωρις η σκηνη της ταινιας να το δικαιολογει),ετσι για να τραβηξουν την προσοχη(νομιζουν οτι ολοι τους θαυμαζουν,τοσο στοκοι ειναι)   και επισης αφηνιαζω οταν στο σινεμα θυμουνται οτι πρεπει να στειλουν δεκα χιλιαδες μηνυματα και αλλα τοσα mail και να ανεβασουν 400 φωτο στο facebook ,χωρις να τους νοιαζει αν καποιοι ενοχλουνται.

 

11)Δεν μπορω τα κορναρισματα(εχω γνωστο που η κορνα ειναι η δευτερη φυση του) και τους εντονους και δυνατους ηχους γενικοτερα

 

12)Επισης σπαζομαι που ενω σχεδον ολοι οι αντρες οδηγοι,οταν σε δουν πεζο σε κανουν νοημα "περνα",αντιθετα, καμια γυναικα οδηγος δεν εχει σταματησει ΠΟΤΕ για να αφησει τον πεζο να περασει.(εμενα τουλαχιστον ποτε δεν με ετυχε)..Μια φορα που το πετυχα ηταν μπροστα αστυνομικος, οποτε η εν λογω νοστιμη κατα τα αλλα κοπελα,ειχε σταματησει να περασω απ τα δυο ναυτικα μιλια πριν.....

 

13)Βγαζω καπνους απο τα αυτια οταν σε βροχερο καιρο ολοι με ομπρελες ειναι κατω απ τα υποστεγα και προσπαθουν να εκτοπισουν οσους δεν εχουν, (δεν μπορω ποτε μα ποτε να μπω κατω απο ομπρελα,οσο κι αν βρεχει) και ταυτοχρονα προσπαθουν να μας βγαλουν και τα ματια..Αν θελω να γινω ο Τζακ Σπαροου μπορω και μονος μου.

 

14)Δεν ανεχομαι υψηλες εντασεις κατα την διαρκεια ομιλίας,ειδικα οταν δεν συντρεχει λογος(εχω γνωστο που γκαριζει σαν βλαχοδημαρχος αρχιτσομπαναρος ,ο ιδιος απ την παραξενια (11) !!!)

 

15)Δεν καταλαβαινω την ταση ορισμενων πιθηκων παλι, να εχουν ανεβασμενη ενταση στην τηλεοραση τοσο δυνατα,που καλυτερα να ημουν μπροστα σε πτηση μαχητικων και επισης των ιδιων πιθηκων να κλεινουν απιστευτα δυνατα τις πορτες των σπιτιων μου..Εχω στην οικοδομη μου αρκετους ετοιμους για δεντρα.

 

Αν θυμηθω κι αλλα θα επανελθω.

I love you man! Lol

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κι αλλα...

 -Οταν ξυπναω πρωι,ασχετου ωρας, δεν μπορω  να μιλησω, με τιποτε ομως.Πρεπει να περασει καμια ωρα τουλαχιστον.

 

-Επισης οταν ξυπναω δεν μπορω αν δεν ανοιξω τηλεοραση...Πρεπει παντα να βλεπω κατι.

 

-Τσιγαρο θα αναψω παντα μετα την εκτη γουλια καφε,ποτε νωριτερα.Με τον καφε αρνουμαι πεισματικα τα παντος ειδους βουτηματα,κουλουρακια,πτι φουρ κλπ...Κι αυτο γιατι θεωρω οτι τον καφε τον πινουμε,δεν τον τρωμε....

 

-Ανεβαζω πιεση οταν ρωταω καποιον "τι ωρα εχετε;" και η απαντηση του ειναι "παρα τεταρτο" ή "και δεκα"...Ειναι πολυ εκνευριστικο που ολοι βαριουνται να απαντησουν την ωρα κανονικα...Το θεωρουν αυτονοητο οτι ξερεις την ωρα ,αλλα σε "λειπουν" τα λεπτα της !!!  "Αν ηθελα να μαθω τα λεπτα της ωρας καγκουρα,θα στο ξεκαθαριζα απο πριν ,αθλιε υπνωτισμενε"....

 

-Επισης θολωνω(δεν θυμαμαι αν ειπωθηκε,ή δεν προσεξα) που κατι 15χρονα που ακομη δεν ξερουν απο που ξημερωνει,παρ ολα αυτα ξερουν ομως να γεμιζουν το facebook με βαθυστοχαστα λογια και φιλοσοφικες αντιληψεις που απο καπου αντεγραψαν(αυτο ελειπε ,να ηταν δικα τους),κι ομως δεν ξερουν καν ορθογραφια,μα τι λεω,ειναι τελειως πυροτουβλα απο ολες τις αποψεις...(Ειναι και ο κυριος λογος απ τους πολλους που εχω,που σιχαινομαι το facebook οσο τιποτε αλλο)..

 

-Αηδιαζω οταν καποιος εχει δυο τονους φαγητο στο στομα και προσπαθει να μιλησει...Εμετικο...

 

-Ακουω Heavy Metal απο πιτσιρικος(44 ειμαι)..Εν τουτοις εχω ακουσματα απο πολλα ειδη μουσικης και οσα δεν με αρεσουν δεν τα βριζω...Δεν ανεχομαι να βριζουν βεβαια την μουσικη μου.Πεφτει φαπα οπως καταλαβατε.

 

-Μου την σπανε οι "φιλοζωοι" που το παιζουν ευαισθητοι κι ομως δεν υπαρχει γειτονια,σοκακι,πεζοδρομιο,που το ζωακι τους δεν εχει αφησει την ταυτοτητα του..Ειστε βρωμιαρηδες και υποπροιοντα βοδινου DNA... Η Δημοτικη Αστυνομια-Αστυνομια ακουει;.....Helllllooooo  

Θα επανελθω ξανα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κλασσικά με τα πλακάκια στα πεζοδρόμια,την ένταση σε ζυγό νούμερο,τα ακουστικά ποιό είναι left ποιό είναι right πώς και δεν τα 'χει πει κανείς ακόμη?

Η αλήθεια είναι ότι κάποτε είχα ένα μικρό κόλλημα με την ένταση να 'ναι σε ζυγό ως λάτρης των μαθηματικών B)

Πλέον όχι!  Κατά τα άλλα διαβάζω για υστερικούς με σκόνη,πλύσιμο πιάτων,πλήρη τάξη κτλ.

Αράξτε παίδες και διαβάστε λιγάκι για τη θεωρία του χάους ή ενναλακτικά δείτε το παρακάτω βιντεάκι μπας και νιώστε λίγο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κλασσικά με τα πλακάκια στα πεζοδρόμια,την ένταση σε ζυγό νούμερο,τα ακουστικά ποιό είναι left ποιό είναι right πώς και δεν τα 'χει πει κανείς ακόμη?

Η αλήθεια είναι ότι κάποτε είχα ένα μικρό κόλλημα με την ένταση να 'ναι σε ζυγό ως λάτρης των μαθηματικών B)

Πλέον όχι!  Κατά τα άλλα διαβάζω για υστερικούς με σκόνη,πλύσιμο πιάτων,πλήρη τάξη κτλ.

Αράξτε παίδες και διαβάστε λιγάκι για τη θεωρία του χάους ή ενναλακτικά δείτε το παρακάτω βιντεάκι μπας και νιώστε λίγο...

Για την ενταση ειπωθηκε νομιζω αλλα δεν εχει σημασια, γιατι γραφουμε τις παραξενιες μας,εφ οσον την εχεις,καλα εκανες και την εγραψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...