Προς το περιεχόμενο

Παραξενιές σας


Andreas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου τη σπάνε οι παράξενοι και αυτοί που σπαταλούν το χρόνο μου με τις μαλακίες τους.

Πχ γράφει κάποιος ένα email με μια απορία: "ρώτα με τι θες να μάθεις χωρίς τις υπόλοιπες τρεις σελίδες! Ή σημείωσε κάπως ποιο σημείο πρέπει να διαβάσω. Στον πούτσο μου η απόψη σου, αν ήσουν σίγουρος δε θα ρώταγες!"

Επίσης όταν ρωτάω κάτι και δε μου απαντούν, τσαντίζομαι. Το "δεν ξέρω" ειναι απάντηση, το μπλα μπλα πολλές μαλακίες μπλα μπλα ειναι για να το βάλεις στον κώλο σου ή το "θα το ψάξω και θα σου πω!". Όταν μου λένε κάτι τέτοια, γίνομαι ειρωνικός και τσαντίζονται οι βλαμμένοι πως δεν τους σέβομαι: "βρε βλαμμένε, με περνάς για ηλίθιο και μου λες μαλακίες, ποιος από τους δυο μας δε δείχνει σεβασμό; Ε καραγκιόζη!"

Οτιδήποτε σε εισαγωγικά ειναι πραγματικές εμπειρίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σύντροφος με λέει Detective Monk, θα πω λίγα παραδείγματα.

 

1. Τρελαίνομαι όταν το σεντόνι έχει βγει από το κρεβάτι ή έχει τσάκιση.

2. Όταν τρώω και στο πιάτο μου έχω και συνοδευτικό, πχ σαλάτα, φέτα κτλ. δεν τα αναμιγνύω. Δηλαδή αν έχω κοτόπουλο με ρύζι και σαλάτα, πρώτα θα φάω το κρέας, μετά το ρύζι κ.ο.κ.

3. Περπατάω στις μύτες των ποδιών σχεδόν πάντα.

4. Για κανένα λόγο δεν περπατάω ξυπόλυτη.

5. Όταν μαγειρεύω ΠΡΕΠΕΙ να πλύνω τα πιάτα/κουζίνα μόλις φάω. Δεν αντέχω να είμαι σε βρώμικο περιβάλλον.

6. Μου την δίνει η σκόνη και η ακαταστασία.

7. Πάντα αφήνω παράθυρα ανοιχτά έστω και λίγο για καθαρό αέρα, ακόμα κι αν έχει -10 έξω.

8. Δεν μου αρέσει να με ακουμπάνε στο πρόσωπο ( εξαιρείται το αγόρι ) και γενικότερα στο κεφάλι.

9. Αν πάει κάποιος να πάρει φαγητό από το πιάτο μου, έχει πεθάνει επιτόπου.

 

( Γενικότερα έχω sensory issues ) :P

Oh my gawwwd σαν το αδερφάκι μου.Δεν την παλεύετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σύντροφος με λέει Detective Monk, θα πω λίγα παραδείγματα.

 

1. Τρελαίνομαι όταν το σεντόνι έχει βγει από το κρεβάτι ή έχει τσάκιση.

2. Όταν τρώω και στο πιάτο μου έχω και συνοδευτικό, πχ σαλάτα, φέτα κτλ. δεν τα αναμιγνύω. Δηλαδή αν έχω κοτόπουλο με ρύζι και σαλάτα, πρώτα θα φάω το κρέας, μετά το ρύζι κ.ο.κ.

3. Περπατάω στις μύτες των ποδιών σχεδόν πάντα.

4. Για κανένα λόγο δεν περπατάω ξυπόλυτη.

5. Όταν μαγειρεύω ΠΡΕΠΕΙ να πλύνω τα πιάτα/κουζίνα μόλις φάω. Δεν αντέχω να είμαι σε βρώμικο περιβάλλον.

6. Μου την δίνει η σκόνη και η ακαταστασία.

7. Πάντα αφήνω παράθυρα ανοιχτά έστω και λίγο για καθαρό αέρα, ακόμα κι αν έχει -10 έξω.

8. Δεν μου αρέσει να με ακουμπάνε στο πρόσωπο ( εξαιρείται το αγόρι ) και γενικότερα στο κεφάλι.

9. Αν πάει κάποιος να πάρει φαγητό από το πιάτο μου, έχει πεθάνει επιτόπου.

 

( Γενικότερα έχω sensory issues ) :P

 

Θέλεις να πάμε για έναν καφέ να γνωριστούμε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Μου τη δίνουν αυτοί που πρέπει να πλύνουν τα πιάτα στο ΚΑΠΑΚΙ μετά το φαϊ. Αν και εχω καλή διάθεση να βοηθήσω και πριν και μετά από κάποιο τραπέζωμα, μετά από ενδείξεις τέτοιας ψυχαναγκαστικής συμπεριφοράς, να μαζεύουν πιάτα ενώ οι άλλοι μόλις τέλειωσαν και πίνουν το κρασί τους ξερωγώ, απλά ξενερώνω και τους γράφω, ούτε καν κουνιέμαι από την καρέκλα μου. Τους αφήνω να το ζήσουν.

 

2) Μου τη βιδώνει όταν ο συνομιλητής στον οποίο έχω κάνει μια ερώτηση, ενώ είναι βέβαιο πως έχει ακούσει την ερώτηση, απαντάει "Τι;" για να την επαναλάβω, ή ακόμα χειρότερα επαναλαμβάνει ολόκληρη την ερώτηση, για να κερδίσει χρόνο να απαντήσει.

πχ. υποθετικό σενάριο

Α: εσένα ποιες είναι οι παραξενιές σου;

Β: εμένα ποιες είναι οι παραξενιές μου; (....)

Μιλάω για άτομα που συστηματικά αντιδρούν έτσι στις συζητήσεις. Είθισται κιόλας οι συγκεκριμένοι να είναι φιδέμπορες και προσπαθούν να χειραγωγήσουν την κουβέντα με διάφορους τρόπους.

 

3) Αποφεύγω να χρησιμοποιώ υπολογιστή μαζί με κάποιον άλλον. Ιδανικά, ο καθένας στο πισί/λαπτοπ του και τα κουβεντιάζουμε ταυτόχρονα.  Πχ. αν ψάχνουμε κάτι μαζί στο ίδιο κομπιούτερ και ο άλλος χειρίζεται τη φάση, χαλαρά τον σκότωνα καμιά 20ριά φορές την ώρα, μου τη σπάνε όλα, ειδικά σε επίπεδο ταχύτητας, πώς κάθονται και διαβάζουν αποτελέσματα πρώτης σελίδας γκουγκλ δέκα ώρες μέχρι να αποφασίσουν να ανοίξουν κάποιο λινκ, (εγώ στη διπλανή θέση χασμουριέμαι σε φάση "έλα τελείωνε" ή ετοιμάζομαι να σκοτώσω και να αρπάξω το ποντίκι), πώς ανοιγοκλείνουν άχρηστα παράθυρα με αδέξιο τρόπο ή πάνε από πρόγραμμα σε πρόγραμμα με φιλοσοφία ΤΑ ΖΩΑ ΜΟΥ ΑΡΓΑ, και γενικώς δεν παει ο άλλος να χρησιμοποιεί 20 χρόνια το μηχάνημα, θα συρθεί κάθε φορά στο μενού και θα ψάχνει την χιλιοχρησιμοποιημένη εντολή -ούτε συντόμευση πληκτρολογίου, ούτε δεξί κλικ- ή θα γράψει στο search box του browser "youtube", να μας το βγάλει το γκουγκλ, λες και δεν υπάρχει σε bookmark ή αποθηκευμένο ή λες και δεν προλάβαινε να γράψει .com να ανοίξει κατευθείαν. Ούτε η μάνα μου τέτοια φάση.

Και για κερασάκι, αν θέλουν να δείξουν κάτι στην οθόνη, την ακουμπάνε με το δάχτυλο, μη σου πω την ΠΙΕΖΟΥΝ κιόλας, για να μείνει η λίγδα του αποτυπώματος καλά-καλά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω τι είπες τώρα! Δεν αντέχω αυτούς που χρησιμοποιούν το ποντίκι για τα πάντα στον υπολογιστή. Το ποντίκι σε κάνει αργό, συνήθιςε να δουλεύεις με το πληκτρολόγιο.

 

Και επίσης, με νευριάζει όταν εμπορικά προγράμματα δεν έχουν keyboard shortcuts.

 

Πόσο παράξενοι ειναι όλοι αυτοί που χρησιμοποιούν το ποντίκι;!;!;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω τι είπες τώρα! Δεν αντέχω αυτούς που χρησιμοποιούν το ποντίκι για τα πάντα στον υπολογιστή. Το ποντίκι σε κάνει αργό, συνήθιςε να δουλεύεις με το πληκτρολόγιο.

 

Και επίσης, με νευριάζει όταν εμπορικά προγράμματα δεν έχουν keyboard shortcuts.

 

Πόσο παράξενοι ειναι όλοι αυτοί που χρησιμοποιούν το ποντίκι;!;!;

 

ισα ρε τιτανα τις πληροφορικης, εγω μεχρι να πεθανω θα κανω δεξι κλικ, open to  a new tab, ποτε πατημα το μεσαιο/ροδακι για να σπαω ολων τα νευρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισα ρε τιτανα τις πληροφορικης, εγω μεχρι να πεθανω θα κανω δεξι κλικ, open to  a new tab, ποτε πατημα το μεσαιο/ροδακι για να σπαω ολων τα νευρα.

Καλά αυτό είναι μαζοχισμός, αλλά δεν θα εκνευριζόμουν, το πολύ-πολύ να σου χάϊδευα το κεφάλι με συγκατάβαση, ή ταπ ταπ στον ώμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άλλη γράφει ότι περπατάει πάντα στις μύτες των ποδιών και από κάτω μιλάνε για kb shortcuts.

 

Μόνο ο mpouxa το κρατάει αληθινό.

Σχεδόν Luci, σχεδόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό είναι μαζοχισμός, αλλά δεν θα εκνευριζόμουν, το πολύ-πολύ να σου χάϊδευα το κεφάλι με συγκατάβαση, ή ταπ ταπ στον ώμο.

 

μαζοχισμος ειναι να προσπαθω επι 2 λεπτα να πατησω το γαμημενο το ροδακι με 1000 διαφορετικους τροπους και τελικα να συγκρατουμαι να μην εξφενδονισω το ποντικι στο κεφαλι του αντρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άλλη γράφει ότι περπατάει πάντα στις μύτες των ποδιών και από κάτω μιλάνε για kb shortcuts.

 

Μόνο ο mpouxa το κρατάει αληθινό.

 

Και απάντηση δεν πήρα ακόμα.... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...