Προς το περιεχόμενο

Παραξενιές σας


Andreas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Dr. Sheldon Cooper, is that you?

 

αχ αυτο το φορουμ, ειναι αγγλικα οχι greeklish

 

...έχει επιλογή στο κοντρολ πάνελ σου για να μπορείς να γράφεις Αγγλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 465
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η ώρα τπυ φαγητού:

 

Μου την σπάει να ετοιμάζουμε γκουρμέ γεύμα 6 πιάτων με την κοπέλα μου που "πεινάει σαν λύκος" και στην τρίτη, άντε, τέταρτη μπουκιά να ακούω τη λέξη "φούσκωσα".

 

Σε άλλες περιπτώσεις, μου τη σπάει (ίσως λίγο περισσότερο) να ακούω το "φούσκωσα" και να πέφτει το πηρούνι όταν έχει μείνει ΑΚΡΙΒΩΣ μια μπουκιά στο πιάτο. ΦΑ'ΤΗΝ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.

 

Αλλά και το αντίθετο, μου τη σπάει να βάζει κάποιος στο πιάτο του ποσότητα φαγητού που έχει *σημαντική* απόκλιση από όσο σκοπεύει να φάει. WTF δεν είσαι 4 ετών, δεν έμαθες ακόμη να υπολογίζεις περίπου πόσο θέλεις;

 

Πφφφ αντρες. και αυτη την τελευταια την πεταω ετσι για το γαμωτο. γιατι πρεπει ντε και καλα να καθαριζουμε το πιατο μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφφφ αντρες. και αυτη την τελευταια την πεταω ετσι για το γαμωτο. γιατι πρεπει ντε και καλα να καθαριζουμε το πιατο μας;

 

Τα παιδια στην Αιθιοπία πεινάνε ΦΑ'ΤΟ ΟΛΟ ΛΕΜΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφφφ αντρες. και αυτη την τελευταια την πεταω ετσι για το γαμωτο. γιατι πρεπει ντε και καλα να καθαριζουμε το πιατο μας;

γιατι πρεπει ντε και καλα να αφησετε 10 πατατες και ενα κομματι πιτα μεσα στο χαρτι του πιτογυρου??? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι πρεπει ντε και καλα να αφησετε 10 πατατες και ενα κομματι πιτα μεσα στο χαρτι του πιτογυρου??? :mrgreen:

 

γιατι κατι τους βαζουν και φουσκωνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκνευρίζομαι να ακούω κόσμο να κλαίει άχαρα/τσιριχτά, πραγματικά μου έρχεται να εκραγώ , ιδικά αν αυτός ο κόσμος ειναι κοπελιές που μιξοκλαίνε για γκομενικά, δεν ειναι ακριβώς κλάμα ανθρώπου , ποιο πολυ για κλάμα μιρμιγκιού που το πάτησε ελέφαντας θυμίζει.

 

πάντα καθαρίζω το πιάτο μου , δεν μπορώ να βλέπω ουτε ενα ψίχουλο μέσα. Θέλω να λάμπει !

 

 

και μετά δεν το πλένω και το βάζω στο ντουλάπι :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και θα σωθουν αν παθω εγω διατριση στομαχου;

 

Αν είσαι στο τσακ για διάτρηση κι έχεις κατεβάσει όλο το τραπέζι, η μπουκιά δεν θα κάνει τη διαφορά :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Oταν αγοραζω ενα περιοδικο/whatever εντυπο που εχει ζελατινα, θα την ανοιξω ΕΓΩ. Μετα μπορει να στο δωσω πριν το διαβασω, αλλα η ζελατινα θα ανοιχθει απο ΜΕΝΑ και μονο.

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να ξεκινησω να διαβαζω ενα βιβλιο χωρις να χωσω τη μουσουδα μου πρωτα μεσα και να τραβηξω γερη εισπνοη. Δεν παιζει να ξεκινησω αλλιως ενα βιβλιο.

Επισης, δανειζω βιβλια μοναχα σε ενα δυο συγκεκριμενα ατομα. Ακομα και κοπελα μου να εισαι ή οικογενεια, θα παρεις το δικο ΣΟΥ βιβλιο να διαβασεις, ή αν θελεις οπωσδηποτε το δικο μου, ΔΕΝ θα βγεις απο το σπιτι κρατωντας το για κανεναν λογο.

 

Για το τελευταιο εχω πλακωθει μαλιστα και με φιλο και με κοπελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν αγοραζω ενα περιοδικο/whatever εντυπο που εχει ζελατινα, θα την ανοιξω ΕΓΩ. Μετα μπορει να στο δωσω πριν το διαβασω, αλλα η ζελατινα θα ανοιχθει απο ΜΕΝΑ και μονο.

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να ξεκινησω να διαβαζω ενα βιβλιο χωρις να χωσω τη μουσουδα μου πρωτα μεσα και να τραβηξω γερη εισπνοη. Δεν παιζει να ξεκινησω αλλιως ενα βιβλιο.

Επισης, δανειζω βιβλια μοναχα σε ενα δυο συγκεκριμενα ατομα. Ακομα και κοπελα μου να εισαι ή οικογενεια, θα παρεις το δικο ΣΟΥ βιβλιο να διαβασεις, ή αν θελεις οπωσδηποτε το δικο μου, ΔΕΝ θα βγεις απο το σπιτι κρατωντας το για κανεναν λογο.

 

Για το τελευταιο εχω πλακωθει μαλιστα και με φιλο και με κοπελα.

 

 

το περίεργο με τα βιβλία και τα περιοδικά είναι ότι αυτοί που τα δανείζοντε για κάποιο λόγο νομίζουν ότι δεν έχουν υποχρέωση να τα επιστρέψουν..

 

Αν και το χω κάνει κι εγώ μια φορά αλλά ακόμα το σκέφτομαι πότε θα το επιστρέψω κι ας έχουν περάσει πάνω απο 5 χρόνια.

 

Γι'αυτό κι εγώ δε θέλω να δανείζω βιβλία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα παρω ποτε να κανω παραγγελια για φαγητο αλλα δεν εχω προβλημα να βγω να το παρω ουτε να πληρωσω:-P Η κοπελα μου με εχει ζαλισει απειρες φορες γιατι νομιζει οτι ντρεπομαι αλλα απλα βαριεμαι την διαδικασια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...