Προς το περιεχόμενο

Παραξενιές σας


Andreas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε με πιστεύω! Τώρα θυμήθηκα τη μεγαλύτερη παραξενιά μου (βασικά δεν ξέρω αν είναι σωστός ο όρος «παραξενιά», αλλά τέλος πάντων) : Έχω το κόλλημα του Barney Stinson ...από την ανάποδη!

 

Δεν αντέχω με τίποτα - αλλά με τίποτα όμως! - να φορέσω κοστούμι. Είτε σε κοστούμι με βάλεις, είτε σε φέρετρο, είναι ένα και το αυτό (αν μέσα στην κάσα φοράω οτιδήποτε άλλο εκτός από κοστούμι, παίζει να είναι και καλύτερα...) Υποχώρησα μόνο μία φορά, στο γάμο της αδελφής μου, επειδή μ' έριξε στο φιλότιμο η μάνα μου και ήμουν ο μόνος από τους παρευρισκόμενους, του οποίου η έκφραση έδειχνε ότι βρισκόταν σε κηδεία και όχι σε γάμο.

 

Ειδικά εκείνος ο άθλιος που επινόησε τη γραβάτα, πρέπει να ήταν ένας από τους πλέον φανατικούς μισάνθρωπους που πάτησαν το πόδι τους στον πλανήτη. Μάλλον είχε άχτι όλο τον ανδρικό πληθυσμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο ζήτημα προσωπικής μου αισθητικής (στην οποία, καλώς ή κακώς, δεν κολλάει το συγκεκριμένο ντύσιμο). Είναι, κατά κύριο λόγο, ζήτημα ...λειτουργικό. Δε μπορώ να κουνηθώ, δε μπορώ να περπατήσω, δε μπορώ καν να μείνω καθιστός! Άσε δε αυτό το καταραμένο σφίξιμο στο λαιμό, από τον κουμπωμένο γιακά και το ...περιλαίμιο από πάνω του. Ο ορισμός της ασφυξίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο ζήτημα προσωπικής μου αισθητικής (στην οποία, καλώς ή κακώς, δεν κολλάει το συγκεκριμένο ντύσιμο). Είναι, κατά κύριο λόγο, ζήτημα ...λειτουργικό. Δε μπορώ να κουνηθώ, δε μπορώ να περπατήσω, δε μπορώ καν να μείνω καθιστός! Άσε δε αυτό το καταραμένο σφίξιμο στο λαιμό, από τον κουμπωμένο γιακά και το ...περιλαίμιο από πάνω του. Ο ορισμός της ασφυξίας!

Η πιθανότητα να μην ήταν ραμμένο για εσένα δεν παίζει; Το πουκάμισο μήπως λέω μήπως έπρεπε να το πάρεις κανα νούμερο παραπάνω στον γιακά. Τα πουκάμισα έχουν δυο νούμερα για αυτό το λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιθανότητα να μην ήταν ραμμένο για εσένα δεν παίζει; Το πουκάμισο μήπως λέω μήπως έπρεπε να το πάρεις κανα νούμερο παραπάνω στον γιακά. Τα πουκάμισα έχουν δυο νούμερα για αυτό το λόγο.

Σαφώς και παίζει. Το πρόβλημα είναι ότι κάτι - εν προκειμένω ο γιακάς - έρχεται περιμετρικά σε επαφή με το λαιμό μου. Εκεί είναι που τρώω τη φρίκη, όχι στο αν θα είναι λιγότερο ή περισσότερο σφιχτός. Πόσο μάλλον, όταν αυτή η αίσθηση ενισχύεται κι απ' αυτό τον πνίχτη που λέγεται γραβάτα... Ούτε στον τάφο μου, λέμε! Άμα κάνουν καμιά στραβή οι δικοί μου και, όταν τινάξω τα πέταλα, με κουστουμαρίσουν, θα τους στοιχειώσω τις ζωές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς και παίζει. Το πρόβλημα είναι ότι κάτι - εν προκειμένω ο γιακάς - έρχεται περιμετρικά σε επαφή με το λαιμό μου. Εκεί είναι που τρώω τη φρίκη, όχι στο αν θα είναι λιγότερο ή περισσότερο σφιχτός. Πόσο μάλλον, όταν αυτή η αίσθηση ενισχύεται κι απ' αυτό τον πνίχτη που λέγεται γραβάτα... Ούτε στον τάφο μου, λέμε! Άμα κάνουν καμιά στραβή οι δικοί μου και, όταν τινάξω τα πέταλα, με κουστουμαρίσουν, θα τους στοιχειώσω τις ζωές!

 

Πάντως πληροφοριακά και γιατί γάμοι κηδείες γίνονται, αν το πουκάμισο είναι πραγματικά για κουστούμι έχει σκληρό γιακά με εσωτερικό μαλακό βαμβάκι στο λαιμό. Έτσι η γραβάτα δένει στο γιακά και δεν σου σφίγγει το λαιμό. Είχα το ίδιο πρόβλημα και μου το έλυσε ράφτης με το να μου δείξει τι πρέπει να φοράω.

 

on topic, στις εξετάσεις, γράφω ημερομηνία με συγκεκριμένο τρόπο και το όνομα μου με συγκεκριμένο τρόπο. Δεν γράφω ποτέ με μαύρο στυλό ΠΟΤΕ, γενικά όχι μόνο στις εξετάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πληροφοριακά και γιατί γάμοι κηδείες γίνονται, αν το πουκάμισο είναι πραγματικά για κουστούμι έχει σκληρό γιακά με εσωτερικό μαλακό βαμβάκι στο λαιμό. Έτσι η γραβάτα δένει στο γιακά και δεν σου σφίγγει το λαιμό. Είχα το ίδιο πρόβλημα και μου το έλυσε ράφτης με το να μου δείξει τι πρέπει να φοράω.

Ευτυχώς που βαριέμαι κολασμένα τους γάμους και τα σχετικά νταβαντούρια, οπότε δε χρειάζεται να τρέχω σε ράφτες για συμβουλές :-D :-D :-D

 

Όσο για τις κηδείες, όταν θέλω να τιμήσω τη μνήμη κάποιου, δεν ακολουθώ ενδυματολογικό πρωτόκολλο. Δεν πάω με βερμούδα και σαγιονάρες βέβαια, αλλά δεν είναι το επίσημο ντύσιμο τελικώς, αυτό που μετράει για 'μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέγεται είτε μικρό νούμερο είτε παραπανίσια κιλά.

 

Εσύ σαν χημικός μηχανικός που σπουδάζει στο Βέλγιο και με τρέλα για τα σκυλάκια, θα έπρεπε να το ξέρεις.

 

οτι νουμερο και να ειναι η ιδια κατασταση ειναι, τα δοκιμαζω πριν τα αγορασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...