Προς το περιεχόμενο

Silent Circle: Κρυπτογραφημένη επικοινωνία για τις iOS συσκευές


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λεει στο βιντεο οτι πρεπει και εσυ και ο συνομηλιτης να εχουν αυτην την υπηρεσια ωστε να είναι τελιος κρυπτογραφημενα τα δεδομένα της κλισης!Παπαριες λεω εγω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς σοβαρά;;; Ποιος ο λόγος να διδάσκεται ελληνική ιστορία τότε, καλύτερα να διδάσκεται η γερμανική ή η τουρκική, αφού στην τελική είναι περισσότεροι και η αλήθεια βρίσκεται με τους πολλούς...

 

Αμάν πια, τι ανθελληνικό τρολλ μας προέκυψε...

 

Sent from my HTC One X

 

Λογικά είναι και τα 'τρόλ' αφού πλέον για να συντηρηθούν οι βολεμένοι έλληνες ζητάνε λεφτά από ανέργους, κόβουν το ρεύμα σε άνεργες οικογένειες με παιδιά και άλλα τέτοια ωραία.

Συνεπώς θα βλέπεις όλο και πιο πολλούς ανθέλληνες από εδώ και πέρα (και για εμένα είναι και αξιοθαύμαστη η υπομονή τους, απορώ πως δεν κάνουν επανάσταση).

 

btw, το pgp μου θυμίζει τα νιάτα μου!Τόσο παλιό είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και επισης να προσθεσω πως τι σημασια εχει να μιλας μια γλωσσα που μιλανε 10.000000 και κανεις αλλος στον πλανητη δεν καταλαβαινει ...οταν μπορεις να μιλας μια γλωσσα που κατανοει ο μισος πλανητης τουλαχιστον .

 

επιεικά απαράδεκτος... :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς οι τρομοκράτες μαζευόμαστε όλοι μαζί και συζητάμε... κρυπτογράφηση να δεις, αυτί αυτί πάει. Τώρα φυσικά θα μου πεις και αν μάθει κανείς για το μ@#νί που είδα προχθές στο μπαρ και πήρα στον κολλητό να πω τι έγινε μετά; Ξέρετε πόσοι προσπαθούν με υποκλέψουν κάθε μέρα;

 

Ναι όντως, είναι και άλλες δυο κατηγορίες οι επιχειρηματίες και οι "επιχειρηματίες"... Οι πρώτοι έχουν ήδη κάποια προστασία που έχει αναπτύξει η ίδια η εταιρεία, οι δεύτεροι όντως ίσως το χρειάζονται για να μην αποκαλυφθεί στον ανταγωνιστή μανάβη Βρασίδα του απέναντι στένου ότι έχει ξεμείνει από ντομάτες... και εκεί να δείτε τιμές το μονοπώλιο ντομάτας... πίκρα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιεικά απαράδεκτος... :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Με αποστομωσες...

 

Εμείς οι τρομοκράτες μαζευόμαστε όλοι μαζί και συζητάμε... κρυπτογράφηση να δεις, αυτί αυτί πάει. Τώρα φυσικά θα μου πεις και αν μάθει κανείς για το μ@#νί που είδα προχθές στο μπαρ και πήρα στον κολλητό να πω τι έγινε μετά; Ξέρετε πόσοι προσπαθούν με υποκλέψουν κάθε μέρα;

 

Ναι όντως, είναι και άλλες δυο κατηγορίες οι επιχειρηματίες και οι "επιχειρηματίες"... Οι πρώτοι έχουν ήδη κάποια προστασία που έχει αναπτύξει η ίδια η εταιρεία, οι δεύτεροι όντως ίσως το χρειάζονται για να μην αποκαλυφθεί στον ανταγωνιστή μανάβη Βρασίδα του απέναντι στένου ότι έχει ξεμείνει από ντομάτες... και εκεί να δείτε τιμές το μονοπώλιο ντομάτας... πίκρα λέμε.

Απλα ευστοχος και με καλη αισθηση του χιουμορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε οσους βιαζονται να το καταδικασουν με διαφορους χαριτωμενους χαρακτηρισμους, καντε ενα κοπο να μαθετε ποιος ειναι ο Phil Zimmerman, τι ειναι το PGP και τι σχεση εχει με αυτο.

Ακομα και αν προκυψει μια παταγωδης αποτυχια απο το συγκεκριμενο εγχειρημα, το παρελθον του συγκεκριμενου κυριου του δινουν ανετα το ελαχιστο δικαιωμα να τον κριτικαρουμε ως αλλοι κορυφαιοι κρυπτογραφοι και κρυπταναλυτες, αφου δουμε ιδιοις ομμασι το προιον της προσπαθειας του.

Δυο βιβλια επι του θεματος για οσους ενδιαφερονται, Guerres dans le cyberspace και Τhe Code Book

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Phill έχει δημιουργήσει πιο νωρίς ένα άλλο ενδιαφέρον σχέδιο για ασφαλείς επικοινωνίες.

 

ΤΖΑΜΠΑ!!!

 

ΖFone

http://zfoneproject.com/prod_zfone.html

 

Zfone runs on Windows XP and Vista, both 32-bit and 64-bit versions. Zfone will encrypt audio and video for Apple iChat calls on Mac OS X. Zfone has been tested with these VoIP clients: X-Lite, Gizmo (audio, no video yet), XMeeting, Google Talk VoIP client, Yahoo Messenger's VoIP client (for audio), Magic Jack, and SJphone. It does not work with Skype.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

whats the point??

οταν γινω πρωθηπουργος θα το εχω στα υποψιν..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Είναι θέμα συνείδησης για να καταλάβουμε τι εξελίσσεται.

Όλοι είμαστε πρωθυπουργοί.

Η ιδιωτικότητα είναι συνταγματικό δικαίωμα. Το να έχει προσωπικό χώρο και στις επικοινωνίες είναι ανθρώπινο δικαίωμα.

Όταν υπάρχει πίεση απο "πάνω" για συντριβή και αφαίρεση των δικαιωμάτων, είναι νόμιμο και ανθρώπινο να χρησιμοποιήσουμε ότι ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ και ΕΦΑΡΜΟΣΙΜΟ για να αντισταθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...