Προς το περιεχόμενο

HP Photosmart c5280 προβλημα.


Ultimategr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,

χθες ο εκτυπωτης παρουσιασε ενα τρελο προβλημα.Οταν πηγα να εκτυπωσω ενα κειμενο απο το word μου εβγαλε μηνυμα οτι θα πρεπει να εγκαταστησω εναν εκτυπωτη ενω ο εκτυπωτης ηταν συνδεμενος και ανοικτος.Το ιδιο μηνυμα μου βγαζει και οταν παω να εκτυπωσω μια φωτογραφια η ενα κειμενο απο το σημειωματαριο.Το προγραμμα της hp που δειχνει την σταθμη των μελανιων βλεπει κανονικα τον εκτυπωτη και λεει οτι δουλευει κανονικα.Επισης ο εκτυπωτης βγαζει κανονικα φωτοτυπιες αρα ειναι μαλλον software προβλημα και οχι hardware.Αλλαξα θυρα usb,δοκιμασα αλλο καλωδιο αλλα εκανε παλι τα ιδια.

Εκανα uninstall το προγραμμα της hp αλλα οταν πηγα να το ξαναεγκαταστησω μου βγαζει fatal error hpzprl40.exe 1603 και σταματαει η εγκατασταση.Ακολουθησα τις οδηγιες απεγκαταστασης που εχει η Hp στην σελιδα της και εσβησα χειροκινητα κατι φακελους και αρχεια αλλα το προβλημα παραμενει.Τα windows οταν συνδεω τον εκτυπωτη ψαχνουν για προγραμμα οδηγησης αλλα βγαζουν σφαλμα κατα την εγκατασταση του.Εχω windows 7 64 bit και ο εκτυπωτη ειναι ο hp photosmart c5280.Καμια ιδεα για να αποφυγω το φορματ?

 

Οριστε και ενα screenshot απο το σφαλμα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...