Προς το περιεχόμενο

kmix καταρευση


jeep13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλες φορες, οταν ανοιγω το youtube πιο πολυ, εμφανιζεται ενα μηνυμα, που λεει , ουι κατερευσε το kmix.

Μετα απο αυτο εχω ηχο, μονο μετα απο επανεκκινηση.Δοκιμασα να στειλω το bug με την αναφορα σφαλματων, αλλα λεει οτι εχει επισημανθει πολλες φορες και μαλλον εχει βρεθει λυση.

Υπαρχει καποια λυση;

 

 

Μηπως εχει σχεση με αυτο:

84138850.png

Μου το δειξε οταν εκανα εγκατασταση το krusader file manager.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το βγάζει όταν πάρεις root δικαιώματα σε συγκεκριμένα προγράμματα καθώς και όταν κάνεις login με τον root λογαριασμό σου. Νομίζω ότι απλά αγνόησε το αν δεν στο κάνει αρκετά συχνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λες την ειδοποιηση στην εικονα, δεν μου την εμφανησε ξανα.

Με την καταρευση δε γινεται τιποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς είναι πρόβλημα του kubuntu. :(

 

αναφέρεται και σ'αυτό εδώ το review.

 

ελπίζουμε ότι τώρα που απέκτησε νέο χορηγό την blue systems, το kubuntu θα πάρει λίγο πάνω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστω.

κατι αλλο.Οταν εχω ενα text ανοικτο και θελω να παω στη 57η γραμμη π.χ.

Πως θα γινει να την βρω, εκτος απο το να ειμαι στην πρωτη και μετα να κατεβαινω με το βελακι αλλες 56 σειρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις ρυθμισεις συστηματος-εμφανιση εφαρμογων-επιλογη γραμματοσειρας, σε ολες τις γραμματοσειρες αντιπετωπιζω το εξης προβλημα.

Αν επιλεξω μεγαλυτερο μεγεθος απο το 8, φαινοντε χαλια, δηλαδη σα να ειναι μεγαλυτερης αναλυσης και να τα εχεις μικρυνει με αποτελεσμα σε γραμματα οπως το "λ" στη καθετηγραμμη να φαινονται τα pixel

Θ'ανεβασω εικονα

 

54147242.png

 

62227827.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω κατω απο τα 8-10 πεδια που σου εχει για να επιλεξεις τις γραμματοσειρες για το τερματικο, για τον τιτλο του παραθυρου κλπ, εχει για το antialiasing καθως και λεπτομερεις ρυθμισεις για αυτο, πχ hinting και subpixel.

 

Τελος, βαλε τις γραμματοσειρες της ms που ειναι κλασεις ανωτερες, και ορισε μια απο αυτες, πχ verdana, για ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα βάζεις σε ubuntu. Βάλε sans serif σε όλα τα πεδία στο 9, μετά στην χρήση εξομάλυνσης για τις γραμματοσειρές να το έχεις ενεργό και τέλος εξαναγκασμός για dpi στις γραματοσειρές στο 96. Κάνε επανεκίνηση για να σου εμφανιστούς παντού οι αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...