Προς το περιεχόμενο

αντιγραφη προγραμματων απο ubuntu se lubuntu


zHsHs_87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα παιδια καταρχην να αναεφερω οτι ειμαι νεος στο χωρο των λινουχ δεν ξερω και παρ απολλα απο εντολες και τα σχετικα!!!!

 

θελω να ρωτισω αν γινετε το εξηςεχω στο pc

 

p4 s775 3.2

1.5gb ram

 

εχω βαλει τα ubuntu και θελω να κανω αλλαγη σε lubuntu επειδη πιστευω οτι το Pc θα πηγενει καλυτερα!!! ποιο απλο περιβαλον και τετοια!!!

 

εχω 2 δισκους στο Pc ενα 200gb 2.5 (rpm 4200) και εναν 160gb 3.5 (rpm 7200) αυτη τη στιγμη εχω στον 200ρι τα ubuntu και θελω να κανω νεα εγγαταστη στον 160αρι οι σκεψης μου ειναι 2

 

 

1)αν μπορω να κανω αντιγραφη ολου του δισκου και να ειμαι κοπλε???(και να παραμεινω στα ubuntu)

 

ή

 

2) αν μπορω να εγγαταστησω τα lubuntu ston 160 δισκο και να περασω προγραματα και ερχεια απο τον αλλο το δισκο!! με καποιο τροπο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο μπορείς να τα κάνεις. Νομίζω με κάποιο πρόγραμμα μπορείς και τις εφαρμογές αλλά δεν είναι σίγουρο λόγω του γραφικού περιβάλλοντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα !! σε ευχαριστω πολυ για την απαντιση σου!!!! τελικα κατελιξα να κανω αντιγραφη το δισκο και να συνεχισω με τα ubuntu!!!!!

 

μηπως ξερεις καποιο προγραμμα για να κανω αντιγραφη το δισκο ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να το κάνεις με ddrescue, με tar όπως ο tritonas ή με κάνα clonezilla

επίσης μπορείς να βάλεις το lxde όπως είσαι και να μπαίνεις από αυτό χωρίς να σβήσεις την εγκατάσταση που έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...