Προς το περιεχόμενο

Η λέξη ''γκόμενα''


Andreas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα πράγματα είναι πιο απλά..

 

1. Αν μιλάς με φίλους σου θα πεις α, φοβερη γκομενα η ταδε

2. Αν θελεις να συστησεις την κοπελα σου/γκομενα σου/ φιλεναδα σου/ whatever τότε λες "από εδώ η τάδε". Και να μην το ξέρουν ότι είναι η γκόμενα σου/ φιλεναδα σου/ whatever, θα το καταλάβουν μέσα στα επόμενα 5 sec..

Τρατζικ.

Αν μιλάς με τους φίλους σου δε θα χρησιμοποιήσεις τη λέξη γκόμενα.

Θα πεις

" τι λες ρε μλκ...αυτή ειναι και γ@μω τα μνια".

 

 

Αν δεις τη κοπέλα φίλου σου (χωρις να ειναι φυσικά ο φίλος μπροστά) επίσης θα πεις το ιδιο.Αυτό μεταξύ ΚΟΛΛΗΤΩΝ.

 

Σε όλους τους άλλους θα πεις "Ναι πολύ ωραία κοπέλα που τα χει με τον τάδε".

 

Εννοείτε περιπτώσεις τύπου "Απο δω η γκομενα μου" ειναι Γυμνασιακής νοοτροπίας.

Αν κάποια γυναικα δέχεται να τη λες "γκομενα" προφανώς δεν αξίζει ούτε για μπιπ.

 

Όνομα δεν έχει? Ο χαρακτηρισμός "η κοπέλα μου" ειναι κακός δηλαδή? Η κοπελιά μου ξερω γω.

Η "γυναίκα μου" που λένε κάποιοι αστειευόμενοι, έχει καλύτερη ακουστική.

 

Σεβασμός στις γυναίκες λέμε. Μεταξύ μας ας λέμε ότι θέλουμε.

 

Aκολουθεί spoiler ακατάλληλο για γυναίκες που περιέχει φράσεις που αναφέρουμε οι κολλητοι μεταξύ μας. Παρακαλείστε αν προσβάλλεστε να το αγνοήσετε.

 

Υ.Γ- Θα μπορουσε να αναλυθεί περισσότερο το ζητημα αναφέροντας περιπτωσεις οπου οι άνδρες χαρακτηρίζουν μια κοπέλα καθαρά από ένα μέρος του σωματός της

πχ. "Πω ρε μαγκα μου...κοιτα έναν πατο" ή "Έχω μείνει παγωτο...είδες κάτι ματάρες(εννοώντας φυσικά το στήθος της)

Βέβαια αυτό που γεμιζει πάντα το στόμα ειναι το "πω πω μια κωλ....ρ@"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Α ναι; εγώ απλά της ρίχνω μια σφαλιάρα στον κώλο σε φάση που να το δει όλη η ομήγυρη.

 

Σα μαρκάρισμα της περιοχής ένα πράμα...

 

Αφού δεν την κατουράς κιόλας, πάλι καλά. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν κάτσετε και το ψάξτε δεν χρειάζετε να παίζουμε με τις λέξεις , η κάθε λέξη παίρνει άλλο νόημα και βαρίτιτα απο το άτομο που την χρεισιμοπιει.

 

Παίζει ρόλο το "κοινωνικό επίπεδο/κύκλος" του ατόμου που θα την πει και του ατόμου που θα την ακούσει αναλόγος πως θα την εκλάβει.

 

 

offtopic ~ ~

Αφού δεν την κατουράς κιόλας, πάλι καλά. :-)

 

το ήξερες πως το φιλί στο στόμα μεταδίδει τις φερομόνες μας μέσω του σάλιου και το θηλυκό παίρνει την μυρωδιά μας και μετά η ανάσα της μυρίζει άσχημα στους άλλους ενεργώντας ως απωθητικό ? :-)

 

το είχα διαβάσει στο internet οταν έψαχνα πληροφορίες για τις γάτες που μαρκάρουν με το κάτουρο την περιοχή τους (επειδή το έκανε μια θηλύκια γάτα μου και ήταν αφύσικο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το ήξερες πως το φιλί στο στόμα μεταδίδει τις φερομόνες μας μέσω του σάλιου και το θηλυκό παίρνει την μυρωδιά μας και μετά η ανάσα της μυρίζει άσχημα στους άλλους ενεργώντας ως απωθητικό ? :-)

 

 

-- off-topic --

 

Άλλαξε Avatar ... μας μπερδεύεις ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...