Προς το περιεχόμενο

μεγιστοποιηση παραθυρων


jeep13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μερα

εχω kubuntu 12.04 και οποιο παραθυρο ανοιγω, αυτο μεγιστοποιειται.Αυτο συμβαινει με ολες τις εφαρμογες , ακομα και με την οθονη εισοδου του skype.

π.χ εχω ανοικτο τον φάϊρεφοξ(μεγιστοποιημενο) και ανοιγω το σκαιπ , τοτες αυτοματα ο μοζιλας γινεται ενα κουτακι και σε πληρη οθονη μπαινει το σκαιπ. :eek:

 

προβλημα V2

στην εναρξη παντα ανοιχει ο dolphin διαχειριστης αρχειων και δειχνει τον φακελο home, χωρις να ειναι στα προγραμματα που εκκινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Τσέκαρε System Settings > Window Behavior > Window Rules (ίσως κατά λάθος έφτιαξες κάποιον κανόνα που μεγιστοποιεί όλα τα παράθυρα).

2) Τσέκαρε System Settings > Startup and Shutdown > Autostart (ίσως έβαλες τον Dolphin να εκκινεί αυτόματα στο login).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.οι deafult rules ειναι , και δεν νομιζω να εχω πειραξει κατι εκει.αμα θες ανεβαζω και φοτο απο εκει.

2.οχι δεν ειχει dolphin εκει, αλλα λυθηκε και δεν ανοιγε οταν εβαλα να εκκινει το ktorrent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και στο 2 , αυτο που ανοιγε ηταν ο nautilus και σταματησε ,οταν αλλαξα τις ρυθμισεις και το βαλα με την εκκινηση να κανει νεα συνενδρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και οχι μονο αυτο

αλλα αν ανοιξω ενα dolphin και μετα ενα winzip(δε θυμαμαι πως το λεν αυτο π αποσυμπιεζει), τοτε βαζει στο 1 τεταρτο το ενα και στο αλλο τεταρτο το αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...