Προς το περιεχόμενο

Το δίκτυο του Skype πλέον τρέχει σε 10,000 Linux PCs !


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρέχει σε 10.000 Linux PCs για το δίκτυο και η ίδια η εφαρμογή δεν μπορεί να δουλέψει ούτε στο ελάχιστο σε Ubuntu 12.04 !!! Συνεχή crashαρίσματα.... ούτε καν με wine δεν δουλεύει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχει σε 10.000 Linux PCs για το δίκτυο και η ίδια η εφαρμογή δεν μπορεί να δουλέψει ούτε στο ελάχιστο σε Ubuntu 12.04 !!! Συνεχή crashαρίσματα.... ούτε καν με wine δεν δουλεύει!

 

 

Ουδεμια σχεση εχει το ενα με το αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα διαβάσει παλιότερα ότι αν είχες το skype συνεχώς ανοιχτό και σε σταθερή καλή γραμμή, τότε σε έχριζαν κόμβο και χρησιμοποιούσαν bandwidth δικό σου για να δουλέψει η υπηρεσία τους. Με αυτή την αλλαγή που έγινε σημαίνει ότι σταματάνε την συγκεκριμένη τακτική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο τελευταιο οπενσουσε, κανένα πρόβλημα, καλύτερα και απο γουιν.. Και το θεωρω καλη μετάβαση, ισως επιτέλους λύσουμε και άλλα προβλήματα με άλλες εφαρμογες που έμπλεκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουδεμια σχεση εχει το ενα με το αλλο.

Το ξέρω αυτό. Σαν παρατήρηση το ανέφερα, ότι για linux ή έκδοση του skype είναι παρατημένη απο την "μικρομαλακή". Ακόμα στην έκδοση 2,2,035 beta είναι.

 

στο τελευταιο οπενσουσε, κανένα πρόβλημα, καλύτερα και απο γουιν.. Και το θεωρω καλη μετάβαση, ισως επιτέλους λύσουμε και άλλα προβλήματα με άλλες εφαρμογες που έμπλεκε.

 

Ποιά έκδοση του skype έχεις εγκατεστημένη σε opensuse και δουλεύει κομπλέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν ξεστραβώνονται λίγο να βγάλουν σταθερή έκδοση για λίνουξ που έχουμε πήξει στην beta.

 

Στην openSuse 12.1 gnome τρέχει πάντως μια χαρά. Ενώ σε kde που είχα δοκιμάσει, μου στράβωνε πολλές φορές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

σταθερή ή τελική? γιατί αν δεν έχει stability problems η beta δεν σε απασχολεί ιδιαίτερα...

 

Δεν το διατύπωσα σωστά. Εννοούσα τελική.

Δεν ήμουν ποτέ οπαδός των beta εκδόσεων. Με την 2,0,35 beta αναγκαστικά συμβιβάζομαι. Είναι σταθερή σε γενικές γραμμές. Ελάχιστες φορές μου έχει κάνει γκέλες. Αλλά έχει μείνει αρκετά πίσω η υηρεσία στο λίνουξ. Ας βγει μία τελική να έχει και κλήση βίντεο με συνδιάσκεψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ αφού το αγόρασε η MS θα δούμε περαιτέρω ανάπτυξη της εφαρμογής για Linux ή μπα; Γιατί αυτή τη στιγμή σε Linux Mint 12 δεν την παλεύει (εκτός και αν έχουν θέμα τα Linux γενικά με το μικρόφωνο μου :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά δε Ubuntοειδή πρέπει να κάνεις μια ρύθμιση στο alsa mixer για να δουλεύει το Mic στο skype. Είναι ανεβασμένα και το left και το right, πρέπει να κλείσεις το ένα (right) και να ανεβάσεις μόνο το άλλο (left), αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...