Προς το περιεχόμενο

Samsung: Τα αποκαλυπτήρια του Galaxy S3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κινητό είναι άσχημο και όχι ποιοτικό. Τα τεχνικά του χαρακτηριστικά δεν μπορούν' date=' στη σημερινή εποχή των καταιγιστικων εξελίξεων, να το κάνουν να ξεχωρίσει. Οι κατασκευαστές πρέπει σε συνεργασία με τις εταιρείες software να προσφέρουν έναν ιδιαιτερο συνδυασμό ποιότητας,brand name, ευκολίας και εκείνο το κάτι άλλο που μόνο η Apple και κάποιες άλλες εταιρείες π.χ. Nokia μπορούν μπορούν να προσφέρουν. Ως πρόσφατος χρήστης Samsung το μόνο που έχω να πω ότι η ποιότητα της με πρόδωσε σε ενάμιση χρόνο από την αγορά της συσκευής και δεν πρόκειται να γυρίσω πίσω σ' αυτήν την εταιρεία. Η ίδια θα δείτε άλλωστε ότι σε εύλογο χρονικό διάστημα θα απαρνηθεί την όλη πλαστική φιλοσοφία της σειράς Galaxy.[/quote']

 

Για αυτο πηγαινε στην apple να σου βγαζεο σιρι και να στο λεει επομενο ριζοσπαστικο μοντελο.

 

Sent from my GT-I9100 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 501
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το κινητό είναι άσχημο και όχι ποιοτικό. Τα τεχνικά του χαρακτηριστικά δεν μπορούν, στη σημερινή εποχή των καταιγιστικων εξελίξεων, να το κάνουν να ξεχωρίσει.

 

Το άσχημο δεν το σχολιάζω καθώς είναι τελείως υποκειμενικό και δικαίωμα του καθενός να πιστεύει και να του αρέσει οτι θέλει αλλά το όχι ποιοτικό πως το συμπέρανες? Τελευταία φορα που έπιασες το S3 στ χέρια σου πότε ήταν??

 

 

εε Συγγνώμη κιόλας αλλά είναι τα καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά που κυκλοφορουν αυτήν την στιγμή στην αγόρα και μόνο και μόνο αυτό το κάνει να ξεχωρίζει.Και μην μου πείτε για κινητά που ακόμα δεν έχουν βγεί (βλέπε Blackberry, Iphone 5 ηη μπορει και 4ss). Ας περιμένουμε να βγούνε πρώτα στα καταστήματα και τότε σίγουρα θα ανοίξει κάποιο τόπικ στο ινσόμνια να το συζητήσουμε.

 

Εμένα πάντως να πώ και την άποψή μου, μου άρεσε πραγματικά πάρα πολύ το κινητό αλλά δεν νομίζω να το αγόραζα αυτό μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα flame έπεφταν βροχή και για το 2 όταν είχε βγεί...μέχρι που το έπιασα στα χέρια μου (είχα το iphone 4 τότε) και πήγε αδιάβαστο σε αγγελία το iphone (το καλό τους είναι ότι τα σπρώχνεις αμέσως)...το S2 είναι ότι καλύτερο έχω πάρει απο συσκευή τεχνολογίας απο πολλές απόψεις (είχα και το desire HD).

 

Το 3 σε θέμα design μπορεί να μην είναι ότι πιο πρωτοπόρο (προσωπικά μου αρέσει το hardware key) αλλά αν λάβουμε υπόψη ότι πρόκειται για smartphone νομίζω ότι το πακέτο που περέχει είν αι πολύ μπροστά και θα είναι milestone για αρκετό καιρό στα smartphones.

 

Έχω την εντύπωση αν κρίνω απο τα 2 τελευταία releases της Apple (4s, Ipad3) ότι μετα τον θάνατο του Jobs έχει αρχίσει να σύρεται πίσω απο τις εξελίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχημο δεν το λες ..απλα σχεδιαστικα δεν εχει τπτ που να ξεχωριζει...γενικοτερα ποτε η σαμμυ δεν εκανε κατι τετοιο.... εγω που εχω στην κατοχη μου το galaxy s και το galaxy note με ποια προοπτικη να το παρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει αυτό.

Γιατι δεν παιζει?

Πιστευεις εσυ οτι αν ειχε καποιος να διαλεξει

αναμεσα σε αυτα το 2 θα επελεγε το ΝΟΤΕ??

Με ποια λογικη θα επαιρνες εσυ το ΝΟΤΕ?

Μηπως το πενακι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο καλο σε αυτην την "γελοια" κατα την αποψη μου φυσικα αυξηση μεγεθους ειναι οτι πλεον θα πρεπει να βρεθει καποιος τροπος να τα διπλωνουν. Αντε και καμια OLED πριν απο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Το 0.01ms της οθονης σε ποια αλλα κινητα τα ειδατε;

Μην μπερδευεσε δεν μιλησε κανεις για την οθονη σε σχεση με το νουμερο

που αναφερεις.Αν θυμασε η μικρομαλακη κανει ερευνες και ακομη δεν εχει

τελειοποιησει αυτη την οθονη που λες.Για την καμερα ελεγε σε εκεινο το σημειο

ο παιχτης που αναφερε αυτη την ταχυτητα.

Φιλικα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ το καταλαβαμε οτι εισαι iphone maniac δεν χρειαζετε να το τονιζεις..

 

Και οκ σιγα τη διαφορα μιας amoled οθονης σε σχεση με την οθονη που εχει το iphone 4s????

Τα ιδια ειναι....

DAFAQ.3 lol& Ομιτζι ρε.GalaxyS1 έχω (+bonus apple hater)και απλά απογοητεύτηκα.Ρε μη πετάτε ανακρίβειες αν δε ξέτε και μη βλέπετε φαντάσματα τριγύρω σας.

 

Τί χάλι είναι αυτό;Με το ζόρι κάποιος να μείνει ευχαριστημένος;

 

Δε το συγκρίνω με το S2 και το πόσο καλύτερο είναι αλλά με τον ανταγωνισμό όπου με αυτά που έβλεπα(γαλαξίες,πρόβατα κτλ)περίμενα πραγματικά ότι έχω αναφέρει σε άλλα ποστ.

 

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΚΩΛΟ ΡΕΤΙΝΑ του iphone(τεχνολογία 2ετίας)όσον αφορά την οθόνη?

 

Και ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω ΠΡΟΣ ΤΙ Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ IPHONE ρε αδέρφια.

 

4x LG,htcX είναι σαφώς το ίδιο δυνατά και ανταγωνιστικά.Άρα που είναι το τέραστιο τεχνολογικό (mind the)gap που θα έχει απο τους υπόλοιπους;(πλην της μπαταρίας ξαναλέω που και μένα μου φένεται το πραγματικά καλό νέο).

 

Ξαναλέω ήθελα:

a)SamoledHD+

B)Καλύτερο χρονισμό(απο Meizu)στον exynos(που οκ σίγουρα θα βγουν Kernel που θα μου επιτρέπουν τον υπερχρονισμό απο μένα)

c)Kάτι περισσότερο στη gpu(από μια απλή αναβάθμιση στην 400gpu του S2 στo core).

 

Δεν ήθελα το πιο δυνατό κινητό της αγοράς.Ήθελα κάτι που να μπορέσει να χτυπήσει τον ανταγωνισμό του επόμενου 2μήνου(όχι του προηγούμενου).Ε εκεί απέτυχε και κακώς η τόσο επιθετική στάση της.

 

ΥΓ:Εμφανισιακά και εμένα μου ψιλοαρέσει το λευκό.Δε τρελένομαι αλλά δεν είναι άσχημο και δεν είναι εκεί το πρόβλημά μου.

 

Φίλε Κορεάτη:Όταν θες να κάνεις επιθετική πολιτική ετοίμασε πραγματικά ένα hd που θα τινάξει τον γαλαξία στον αέρα.

 

Θα το περιμένω στα 450 να πάει και έπειτα θα το πάρω(εκτός και αν μας παλαβώσει κανα άλλο).

 

My 2 cents

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ασχέτως ποσο ομορφο / άσχημο το θεωρεί καθένας ή αν έπρεπε να ειναι καλύτερό, αυτή την στιγμή (σε 1 , 2 μήνες θα ανακοινωθούν καλύτερα τουλάχιστον σε spec απο άλλες εταιρίες) ειναι ότι καλύτερό έχει ανακοινωθεί. Το μονο θεμα που θα πρέπει να απασχολεί ένα μεσο χρήστη πιστεύω που θέλει μια κορυφαία συσκευή ποιότητας απο μια κορυφαία εταιρία ειναι αν του κανει σε μέγεθος. Εγω όταν πηρα το s2 αυτό με απασχολούσε. Στην πραξη το συνηθησα μια χαρά, και στην τσεπη το βάζω, όλα καλα.

Χωράει οριακά όμως. Όταν κάθεσαι έχεις ένα φοβο να σπασει. Οτιδήποτε μεγαλύτερο πιστεύω απλα παυει να μπαίνει σε τσεπη. Αυτό το 1 εκατοστό μακρύτερο και σχεδόν μισό πλατύτερο δεν ειναι λίγο. Αν και το σωζου κάπως οι στρογγυλεμενες γωνιές.

Να μια σύγκρισή sgs2 vs sgs3:

http://www.youtube.com/watch?v=0ovEOdpWLro&feature=youtube_gdata_player

 

https://www.youtube.com/watch?v=kwkOgzwjo_c&feature=youtube_gdata_player

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες , ξερουμε ποσο περιπου θα διαρκει η μπαταρια?με μια μεση καταναλωση εννοειται(δλδ καμμια ωρα καθε μερα να παιρνεις τηλ και 1-2 μηνυματα...)

 

καλα ολα τα χαρακτηριστικα του SG3, αλλα τι να τα κανεις αν σε 2 μερες θελει παλι φορτιση?

 

 

offtopic: να σας πω οτι αφησα το symbian που ειχα πριν 1-2 χρονια και πηγα σε απλο κινητο με αυτονομια 6-7 μερες και βρηκα την υγεια μου!!ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΤΙΖΩ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ GAMEBOY .ΚΙΝΙΤΟ ΕΙΝΑΙ .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ασχέτως ποσο ομορφο / άσχημο το θεωρεί καθένας ή αν έπρεπε να ειναι καλύτερό, αυτή την στιγμή (σε 1 , 2 μήνες θα ανακοινωθούν καλύτερα τουλάχιστον σε spec απο άλλες εταιρίες) ειναι ότι καλύτερό έχει ανακοινωθεί. Το μονο θεμα που θα πρέπει να απασχολεί ένα μεσο χρήστη πιστεύω που θέλει μια κορυφαία συσκευή ποιότητας απο μια κορυφαία εταιρία ειναι αν του κανει σε μέγεθος. Εγω όταν πηρα το s2 αυτό με απασχολούσε. Στην πραξη το συνηθησα μια χαρά, και στην τσεπη το βάζω, όλα καλα.

Χωράει οριακά όμως. Όταν κάθεσαι έχεις ένα φοβο να σπασει. Οτιδήποτε μεγαλύτερο πιστεύω απλα παυει να μπαίνει σε τσεπη. Αυτό το 1 εκατοστό μακρύτερο και σχεδόν μισό πλατύτερο δεν ειναι λίγο. Αν και το σωζου κάπως οι στρογγυλεμενες γωνιές.

Να μια σύγκρισή sgs2 vs sgs3:

http://www.youtube.c...be_gdata_player

 

https://www.youtube....be_gdata_player

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Μαν παντως οταν δοκιμασα το ONE X μια χαρα μπηκε στην τσεπη. Προσωπικα δε με νοιαζει ιδιαιτερα γιατι εχω τσαντακι το καλοκαιρι παντα και το χειμωνα μπανει ανετα στην εσωτερικη του παλτο μου, οποτε... Παντως το One Χ οπως και το S3 θα χωρανε μια χαρα στην τσεπη. Εδω μια χαρα μπηκε το Note, τι να λεμε;

 

Παιδια περσυ θυμαστε τι εγινε; Βγηκε το S2 λιγο μετα το O2X. Ναι λεγαμε θα βγαλει η HTC και θα το σκισει, θα τα σαρωσει ολα κτλ κτλ κτλ. Τιποτα απο αυτα δεν εγινε, Το κινητο απο λειρουργιες και επιδοσεις ειναι μπροστα και δυσκολα θα το χτυπησει καποιο αλλο μεσα στον χρονο... Αν εψαχνα κινητο θα το επαιρνα χωρις 2η σκεψη...

 

Καλημερα παιδες , ξερουμε ποσο περιπου θα διαρκει η μπαταρια?με μια μεση καταναλωση εννοειται(δλδ καμμια ωρα καθε μερα να παιρνεις τηλ και 1-2 μηνυματα...)

 

καλα ολα τα χαρακτηριστικα του SG3, αλλα τι να τα κανεις αν σε 2 μερες θελει παλι φορτιση?

 

 

offtopic: να σας πω οτι αφησα το symbian που ειχα πριν 1-2 χρονια και πηγα σε απλο κινητο με αυτονομια 6-7 μερες και βρηκα την υγεια μου!!ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΤΙΖΩ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ GAMEBOY .ΚΙΝΙΤΟ ΕΙΝΑΙ .....

 

Mαλλον δεν ειχες ποτε smartphone ε; Με νορμαλ χρηση το θεμα ειναι να σου βγαζει την ημερα. Εκτος αν θες να πας σε Razr ΜΑΧΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδευεσε δεν μιλησε κανεις για την οθονη σε σχεση με το νουμερο

που αναφερεις.Αν θυμασε η μικρομαλακη κανει ερευνες και ακομη δεν εχει

τελειοποιησει αυτη την οθονη που λες.Για την καμερα ελεγε σε εκεινο το σημειο

ο παιχτης που αναφερε αυτη την ταχυτητα.

Φιλικα παντα.

Μην τους το χαλάς. :mrgreen:

 

capturewwn.jpg

http://www.engadget.com/2012/05/03/gsiii-benchmarks/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν παιζει?

Πιστευεις εσυ οτι αν ειχε καποιος να διαλεξει

αναμεσα σε αυτα το 2 θα επελεγε το ΝΟΤΕ??

Με ποια λογικη θα επαιρνες εσυ το ΝΟΤΕ?

Μηπως το πενακι??

 

Σε πενάκι δεν ξαναγυρίζω ούτε με σφαίρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητο απο λειρουργιες και επιδοσεις ειναι μπροστα και δυσκολα θα το χτυπησει καποιο αλλο μεσα στον χρονο...

Καλα μη παιρνεις ορκο γι αυτό.. Ηδη το one X δε μπορεις να πεις ότι ειναι πολυ πίσω. Ειδικά το 2πυρηνο Α15 σε πολλά φαίνεται καλυτερο..Σε αλλα πραγματα χάνει , όχι σε επιδόσεις.

Για το note ότι μπαίνει σε τσεπη... Εγω σε τσεπη τζιν δεν κατάφερα να το βάλω παντως..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...