Προς το περιεχόμενο

Πλαισιο: Μεταχειρισμενο....σαν καινουργιο!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω θελω να καει η καρτουλα(γραφικων) που εχω μεσα να δουμε τα 150 θα τα παρω? θα τα παρω γιατι εγω δεν παω στην 17η αλλα θα γινει σκινικο αυτο ειναι σιγουρο και οχι για τοσα μεταχειρισμενα που πηρα αλλα τοσος κοπος ανοιξε βγαλε βαλε και δεν συμαζευεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Πανο επειδή το γράφεις ξανά και ξανά έχω μερικές ερωτήσεις:

 

Ισχυρίζεσαι ότι:

 

α) Σου κάηκαν στη σειρά 16 κάρτες γραφικών

β) Για το ότι κάηκαν, έφταιγε το πλαίσιο

 

 

Άρα εκτιμάς ότι πουλάνε ελαττωματικά προϊόντα. Και ρωτάω: Σφραγισμένες δεν τις παρέλαβες τις κάρτες? Δεν είχαν όλες τις ταινίες ασφαλείας? Γιατί αν δεν τις είχαν, κακως τις δέχτηκες. Αν όμως ήταν σφραγισμένες, τι πιστεύεις ότι έγινε? Κάποια συνομωσία εις βάρος σου μεταξύ nvidia και πλαισίου?

 

ΥΓ. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να σου δώσουν τα λεφτά σου πίσω. Άλλη κάρτα θα σου δώσουν, ίδια με αυτή που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που δεν ξέρουμε είναι ότι όλα τα εργοστάσια ανά τον κόσμο για διάφορους λόγους έχουν β διαλογή.

Σε αυτά τα προϊόντα δίνουν συνήθως μικρότερη εγγύηση, είναι όμως στα ίδια κουτιά,με τα ίδια αξεσουάρ και τις ίδιες ταινίες ασφαλείας αλλά σε αρκετά έως πολύ μικρότερη τιμή και άλλον κωδικό.Αυτά συνήθως τα εισάγουν αλυσίδες η ανεξάρτητοι έμποροι και όχι επίσημες αντιπροσωπίες γι'αυτο όταν αγοράζουμε κάτι πρέπει να έχουμε εγγύηση επίσημης αντιπροσωπίας και όχι κυρ- Μιχάλη κυρ Γιάννη η ότι άλλο.

Αυτά δύσκολα θα τα βρούμε σε μικρομάγαζα γιατί δεν στοκάρουν και διακινούνται σε μεγάλες παρτίδες.

Αυτό δεν είναι αναφορά για το πλαίσιο είναι μια γενική αναφορά για να κατανοήσουμε λίγο και μια άλλη πλευρά της αγοράς που πολλοί από εμάς δεν ξέρουν. Από αυτά τα προϊόντα γεννιούνται και ξαφνικές και πολύ συμφέρουσες προσφορές και σε πλυντήρια και σε τηλεοράσεις και σε τοστιέρες κ σε μητρικές.

 

Ξέχασα να γράψω ότι αυτά τα προϊόντα δεν θα πάνε ποτέ σε πρωτοκλασάτες χώρες USA.UK κλπ αλλά σε χώρες που θεωρούν "τρίτες" σε ελέγχους και νόμους,και ότι όλοι στην αλυσίδα θα το ξέρουν και θα κερδίσουν από αυτό εκτός από τον καταναλωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάντως ρε παιδιά δε μου έχει τύχει ποτέ μαλακία.. τώρα τι να πω ίσως είναι το branch.. Από πλαίσιο Καλαμαριάς έχω πάρει έέέέέέένα σωρό πράγματα, και δε μου έχει τύχει κάτι στραβό...

 

...είπε και χάθηκε στο σκοτάδι

Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Η υπογραφή!!!!!!!

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ λογικά αυτά που λες φίλε movie αλλά οι εγγυήσεις είναι ίδιες για τα "ίδια" προϊόντα μεταξύ των καταστημάτων.

Εδώ είναι το μεγάλο κόλπο, γιατί σου λέω εσένα 3 χρόνια εγγύηση "movie" το ίδιο χρονικό διάστημα σου λέει και η επίσημη αντιπροσωπία αλλά εγώ έχω βγάλει τέτοιο κέρδος ώστε μου επιτρέπει να έχω 1 χρόνο από την εταιρία παραγωγής και το υπόλοιπο να στο καλύπτω εγώ με τερτίπια.. εδώ να σημειώσουμε ότι αυτά τα προϊόντα δεν είναι για πέταμα φυσικά, απλά έχουν ένα μικρο ελάττωμα που αν σκάσει θα σκάσει 80% σίγουρα τον πρώτο χρόνο.. οπότε κάνω επιστροφή αυτά δίνω και την διαφορά και μου στέλνουν κανονικά που πουλάω σε κανονική τιμή γιατί η προσφορά τελείωσε και δεν την προλαβες.. ;)

Όλες οι εταιρίες ανά τον κόσμο ανάλογα τις πωλήσεις που κάνεις σου στέλνουν και δωράκια έτσι απέκτησα εγώ τον i7 που έστειλαν σε φίλο bonus 2 κομμάτια και επειδή μου είχε κάποια υποχρέωση μου έδωσε τον έναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω συναντήσει παρόμοιο πρόβλημα στο Πλαίσιο Αγίας Παρασκευής. Μου έδωσαν μία μητρική Abit IP 35 Pro, η οποία είχε θερμοαγώγιμες πάστες πάνω στην πλακέτα. Ήταν χρησιμοποιημένη.

Την πήγα επί τόπου πίσω και μουν την άλλαξαν, χωρίς καμία δυσκολία.

 

Ρε συ Πανο επειδή το γράφεις ξανά και ξανά έχω μερικές ερωτήσεις:

 

Ισχυρίζεσαι ότι:

 

α) Σου κάηκαν στη σειρά 16 κάρτες γραφικών

β) Για το ότι κάηκαν, έφταιγε το πλαίσιο

 

 

Άρα εκτιμάς ότι πουλάνε ελαττωματικά προϊόντα. Και ρωτάω: Σφραγισμένες δεν τις παρέλαβες τις κάρτες? Δεν είχαν όλες τις ταινίες ασφαλείας? Γιατί αν δεν τις είχαν, κακως τις δέχτηκες. Αν όμως ήταν σφραγισμένες, τι πιστεύεις ότι έγινε? Κάποια συνομωσία εις βάρος σου μεταξύ nvidia και πλαισίου?

 

ΥΓ. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να σου δώσουν τα λεφτά σου πίσω. Άλλη κάρτα θα σου δώσουν, ίδια με αυτή που έχεις.

 

Σφραγισμένα είναι μόνο τα EVGA. Κάνω κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δικια μου περιπτωση το κουτι εχει ανοιχτει με δολο.

 

Η ταινια ασφαλειας ειναι αψογη... αποκλειω να ηταν καποια επιστροφη δλδ και να ξαναπακεταριστηκε... τα serial number επεξεργαστη και ταινιας ασφαλειας ταιριαζουν...

 

οποτε, χωρις να ειμαι βεβαια 100% σιγουρος, η δουλεια εγινε εκ των εσω.

 

Απο τους τεχνικους? απο τα παιδια τους πωλητες? προισταμενους?

 

εβγαλαν εναν επεξεργαστη να δοκιμασουν κατι? ή τον ειχε καβατζωμενο καποιος εξυπνακιας σπιτι του, του ελιωνε το κορμακι και οταν τον βαρεθηκε τον εβαλε πισω στο κουτακι του και τον πουλησε για καινουργιο?

 

νιωθω οτι αγορασα αυτοκινητο με γυρισμενα χιλιομετρα... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει,να τον χαρείς τώρα και να μην το σκέφτεσαι αφού αποφάσισες να τον κρατήσεις.

Το σημαντικό είναι ότι έχεις όλη την εγγύηση όπως και να έχει για το προϊόν σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νιωθω οτι αγορασα αυτοκινητο με γυρισμενα χιλιομετρα... :(

Πρακτικά δεν τρέχει τίποτα. Αλλά για το γαμώτο.

Αφού λοιπόν σε ενοχλεί και σου χαλάει την ηρεμία σου, γιατί δεν το πας πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν ετοιμος να το κανω την ιδια μερα...

 

αλλα ημουν μακρια και δεν θα προλαβαινα...

 

μετα χαλαρωσα λιγο και το ξανασκεφτηκα...τον εβαλα να δουλεψει... και ειδα οτι ηταν "διαλεκτο" κομματι, "σταθεροτατο" και με "κρυφα" χαρισματα...

 

οποτε το καταπια... αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα τους πω και ευχαριστω... αυτοι μπορει να τον ειχαν ξεσκισει στο oc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Από την άλλη μεριά όμως, υπάρχει και άλλη οπτική γωνία.

 

Δεν μπορείς να κατηγορείς δημόσια κάποιο μαγαζί για κάτι τέτοιο, από τη στιγμή που δεν σου αρνήθηκαν αντικατάσταση με καινούριο σφραγισμένο αχρησιμοποίητο. Το πόρισμα που έβγαλες, πως ήταν εκ των έσω επειδή το είχαν κολλήσει με κάποιον συγκεκριμένο τρόπο, δεν είναι δίκαιο.

 

Το Πλαίσιο δεν το προτιμώ σαν κατάστημα, αλλά θεωρώ ότι πρέπει να είμαστε δίκαιοι.

 

Φιλικά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως για αυτο το λογο εκανα απλη αναφορα των γεγονοτων...

 

Αμα διαβασεις παλι το πρωτο ποστ θα δεις οτι δεν γραφω ουτε πως εφτασε σε μενα "ανοιχτος" ουτε ποιος φταιει... Ηθελα να κρατησω τις ισορροπιες...

 

Στο πιο προηγουμενο post που γραφω την γνωμη μου , λεω οτι δεν ειμαι 100% σιγουρος και ειναι απλα μια περιπτωση που ισως να εχει συμβει γιατι ακουγεται η πιο λογικη... ισως στην τελικη οντως να ηταν επιστροφη απο προηγουμενο πελατη που το ανοιξε απο κατω, στην συνεχεια το γυρισε πισω σαν σφραγισμενο και το πλαισιο δεν αντιληφθηκε τιποτα(κακως)και τον πουλησε σαν καινουργιο σε μενα...

 

ουδεποτε δεν ειπα οτι μου αρνηθηκαν αντικατασταση... και πιο λογικο ειναι οτι θα την δεχονταν ειτε με φωνες ειτε χωρις...

 

Αλλα τα γυρισμενα χιλιομετρα τα ειχε... και η ευθυνη ειναι αποκλειστικα δικη τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...