Προς το περιεχόμενο

Πλαισιο: Μεταχειρισμενο....σαν καινουργιο!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σωστος φιλε μου +1 συμφωνο ποσο πιο εξυπιρετικοι ητανε τοτε? ποσα προϊοντα στα ραφια ειχανε περισοτερα? και τωρα σαν καταστημα ειναι αδειο? ποση ποικιλια ειχε σε μητρικες και καρτες γραφικων? απο την μια μερια εως την αλλη? τωρα τι εχει? 3 μαρκες στην σειρα γιατι τοσα προϊντα εφυγαν? εχω αυτη την απορια βρε παιδια τι εγινε τοσο κρισι μονο το πλαισιο χτυπισε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποια κριση ρε συ χτυπησε το Πλαισιο?μονοι τους τα παθαινουν.εστειλα βιογραφικο προσφατα και πηγα για συνεντευξη.με κοψανε γιατι ημουν 28 χρονων και 3 μηνων και ηθελαν μεχρι 28.αργοτερα εμαθα οτι θελουν πιτσιρικαδες να δουλευουν εκει για να μην εχουν απαιτησεις,να τους κανουν οτι θελουν και να μην μιλανε.επισης οταν ερθει ο καιρος για να παρεις την νομιμη αυξηση εαν εισαι καποιο καιρο εκει μεσα,σε απολυουν και αντε γεια.

το πλαισιο δεν εχει προιοντα γιατι εχει σταματησει της συνεργασιες με καποιες εταιρειες πχ την asus γιατι δεν τους συμφερε οταν αλλαξαν πολιτικη οι εταιρειες για το rma τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λες ρε θανο σοβαρα? δεν το ηξερα κοιτα τι μαθαινεις εεε και ελεγα να κανω κι εγω μια αιτηση αλλα με αυτα που με λες δηλαδη σε διωχνουν λογικα σε κανουνε συμβαση ετσι δεν ειναι? ή κανω λαθος αλλα εγω εχω κι αλλο πρωβλημμα δεν πηγα στρατο ακομα πρεπει να παω και μετα να δω για δουλεια αλλα τωρα που τα ειπες αυτα σε διωχνουν αν φτασεις 28? δεν το πολυκαταλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω τύχη να θελω να παρο cpu απο πλαισιο και λεω ας παρω απο τους tray.ε ολοι οι cpu ηταν γεματη απο παστα.αρα to tray παει να πει μεταχηρο καργα.+ οτι απο service εχουν μαυρα μεσανυχτα πλεον η απλα δεν θελουν να εχουν χασουρα και κανουν την παπια σε αυτα τα θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ σωστά έτσι είναι θάνο όπως το είπες.

παιδιά, έχουν πιάσει το νόημα, δεν καταλαβαίνουν κρίση.

δεν είναι τυχαίο που οποιαδήποτε ώρα της ημέρας πάς στα μαγαζιά τους δουλεύουν 2 ταμία..

δεν μπορεί κάτι γίνετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλαίσιο δεν είναι τόσο επηρεασμένο από την κρίση. Είναι από τις λίγες επιχειρήσεις με κερδοφορία.

Τώρα που έκλεισαν πολλά μικρά καταστήματα σε συνδυασμό με την υποβάθμιση του βασικού αντιπάλου (eshop) έχουν μείνει σχεδόν μόνοι τους στην αγορά της λιανικής υπολογιστών αλλά και στο σέρβις.

 

Επιλογή τους είναι τα turbo-x, connect προϊόντα, η μικρή ποικιλία και οι αυξημένες πλέον τιμές.

Αλλωστε λίγοι είναι οι ψαγμένοι που θα αγοράσουν πιο φθηνά online και θα συναρμολογήσουν μόνοι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ου μπλέξεις έχει καταντήσει και το πλαίσιο και το e-shop και τα multirama.

και εγώ αλλά και γνωστοί μου είχαμε άσχημες εμπειρίες και στα 3 όπως και πολλοί συμφορουμίτες από θέματα που έχω διαβάσει κατα καιρούς.

 

1000 φορές να πας σε μικρότερο κατάστημα. κατα πάσα πιθανότητα καλύτερες τιμές , εξυπηρέτηση

και όσο να είναι σε μικρότερο κατάστημα ο άνθρωπος που θα έχεις απέναντι σου κατα πάσα πιθανότητα είναι ο ιδιοκτήτης θα το νιώθει το αντικείμενο του και θα το πονάει το μαγαζί του. δεν θα σου κάνει μλκια. να σε κρατήσει θέλει όχι να σε διώξει σε αυτή τη δύσκολη οικονομική περίοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα πολλα χρονια να αγορασω κατι απο αυτους...

και στη συγκεκριμενη δεν τον εβρισκα πουθενα αλλου σε συμφερουσα τιμη...

 

Οπως φαινεται (το ηξερα βεβαια) υπαρχουν καποιοι με προβληματα στα προιοντα και καποιοι χωρις...

 

ποσοι ηταν αυτοι που προετρεπαν την αγορα της ATI 6850 στα 110-120 ευρω απο το πλαισιο?

 

Κανεις δεν σκεφτοταν συμπεριφορα και aftersales παρα μονο οτι ηταν η καλυτερη προσφορα...

 

Δεν προλαβαιναν να κανουν παραγγελιες για την συγκεκριμενη... εξαφανιζοταν απο το ραφι...

 

Οταν κατι συμφερει για την τσεπη σου δυσκολα κοιτας αλλου... εδω υπαρχει κοσμος που ψωνιζει ακομα απο eshop...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ts, πλεον αφού τον άνοιξες κανονικά από πάνω δεν μπορείς να κάνεις απόλύτως τίποτα. Και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω, αφού είδες πάστα, γιατί τον άνοιξες?

Πιθανότατα πάντως θα δουλεύει ρολόι, καταλαβαίνω όμως πως όταν πληρώνεις κάτι καινούριο το θέλεις καινούριο....

 

offtopic:

Το πλαίσιο επηρεάστηκε όσο το δυνατόν λιγότερο από την κρίση γιατί απλά είχε φροντίσει πριν από αυτήν, στο ξεκίνημά της έστω. Το 2009 που ακουγότανε αραιά και που πως πλησιάζει αυτή η κρίση, το πλαίσιο απέλυσε με διάφορες προφάσεις πολύ κόσμο. Προετοιμασμένοι την βρήκανε την μεγάλη πτώση.

 

Βέβαια μια μεγάλη τους ζημιά υποθέτω πως είναι το σφίξιμο, πλεον, του δημοσίου.

Ξέρετε πως φεύγανε οι παραγγελίες για τα imac? 20-20 και 30-30.

Τι θέλανε τώρα 30 imac στο υπουργείο εσωτερικών...? Έλα ντε...

Και όχι μόνο imac, τόνοι χαρτιών, μελανιών, γραφικής ύλης και πολλά άλλα. Κάθε παραγγελία ήτανε 30-40.000€....

Πάνε αυτά τα λεφτάκια....

 

Επίσης για τον φίλο που είπε πως για αυτές τις φάσεις φταίνε οι υπάλληλοι που βγάζουν "με άλλους τρόπους" λεφτά, κάνει λάθος.

Όχι ότι το αποκλείω να συμβαίνει από κάποιον αλλά σκέψου μόνο ότι έχουνε αμέτρητες κάμερες πάνω από τα κεφάλια τους που καταγράφουν και ελέγχονται αλλά και κάθε μέρα φαύγοντας ελέγχονται τα πράγματά τους. Είναι πρακτικά αδύνατο να κλέψει υπάλληλος κάτι, εκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο.

 

Γενικά λέμε ότι το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι και σε αυτήν την περίπτωση ταιριάζει γάντι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί έχουν παράπονο απο το πλαίσιο, αλλά ενας είανι ο κύριος λόγος που πηγαίνει καλά εν μέσω κρίσης.

Αυτό είναι το στοκ.

Σιγουρα ΔΕΝ εχει το στοκ και τη γκάμα όπως προ 5ετίας, αλλά απο τα "μικρα" συνοικιακά μαγαζάκια εχει πιο άμεσα διαθέσιμα τα προϊόντα. (συνήθως).

Ετσι λοιπόν κύριοι, εν καιρώ κρίσης, κερδίζει αυτός που έχει χρήμα.

 

Παρόλο που πολύς κόσμος έχει παράπονο,απο πλαίσιο,εξακολουθεί να δουλεύει...Κι εγώ είμαι απο αυτους που εχουν γίνει μλκς στο πλαίσιο,αλλά εξακολουθώ να αγοράζω απο εκεί.

Ισως αν μου τύχει κάτι σοβαρό, να σταματήσω,αλλά μεχρι τότε με βολεύει.

 

Υ.Γ. και μια που λέμε για καινουργιο-μτχ...Είχα αγοράσει μια prolimatek και ανακάλυψα σπίτι που ειχε ανοιχθεί, έλειπε η παστα της και το πλαστικό που την καλύπτει (εκεί που πατάει στον επεξ). Πήγα απο κεί με όρεξη για τρελή μανούρα, αλλά μου την άλλαξαν με το που πήγα να τα χώσω...Δηλαδή πολύ πιο εύκολα απ'οτι περίμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα τραγικο,κουτι κολημμενο με κολλα.Ετσι οπως παμε οταν αγοραζουμε ενα καινουργιο προιον θα πρεπει να κανουμε κανα ταμα,ωστε να μας βγει πραγματικα καινουργιο.αντε τωρα να τους αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφανας.Aπο την αλλη οκ δεκτο οτι πρεπει να φυγουμε απο τετοια μαγαζια και να στραφουμε προς τα συνοικιακα,αλλα ολοι ξεχναμε τον λογο που επιλεξαμε να αγοραζουμε προιοντα απο το πλαισιο και το καθε πλαισιο,οταν πας σε συνoικιακο μαγαζι και θελει να σου πασαρει sapphire hd2600 pcie στα 40 ευρω και να σε πιασει μ@..κ@ τοτε δεν ειναι λογικο να στραφεις σε καποια μεγαλη αλυσιδα καταστηματων να κανεις τη δουλεια σου και να ξεμπερδευεις?για να μην παρεξηγηθω ,προφανως δεν υποστηριζω κανενα καταστημα,ουτε τεοιου ειδους πολιτικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σιγουρα ΔΕΝ εχει το στοκ και τη γκάμα όπως προ 5ετίας, αλλά απο τα "μικρα" συνοικιακά μαγαζάκια εχει πιο άμεσα διαθέσιμα τα προϊόντα. (συνήθως).

 

ως αλυσίδα, γιατί ως κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (πχ το μεγαλύτερο), η διαθεσιμότητα είναι ακόμα πιο τρισάθλια... :rolleyes:

 

Απλα τραγικο,κουτι κολημμενο με κολλα.Ετσι οπως παμε οταν αγοραζουμε ενα καινουργιο προιον θα πρεπει να κανουμε κανα ταμα,ωστε να μας βγει πραγματικα καινουργιο.

 

ένας μικροέλεγχος στο κατάστημα είναι αρκετός πιστεύω για τα χοντρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, tresh, συγκριτικά με τα μικρά μαγαζάκια, η διαθεσιμότητα είναι καλύτερη...

 

Οχι πως είναι αυτό που θέλουμε, δηλαδή τα πάντα όλα διαθέσιμα...χτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως αλυσίδα, γιατί ως κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (πχ το μεγαλύτερο), η διαθεσιμότητα είναι ακόμα πιο τρισάθλια... :rolleyes:

 

 

 

ένας μικροέλεγχος στο κατάστημα είναι αρκετός πιστεύω για τα χοντρά...

 

και παλι δυσκολο,πχ τους σκληρους δισκους(τους μηχανικους) που τους πουλανε λες και ειναι πατατες σε σακια,πως να τους ελενξεις?ή εστω μια corsair H100 που εχει λυσαξει ολος ο κοσμος με rma λογο θορυβου,πως να την δεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...