Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και δεν την αισθάνομαι και μπορώ να φανταστώ πολύ πιο εξεφτελιστικές καταστάσεις για έναν άντρα.

 

Για τις αμφισβητήσεις σου και τις μύγες, μπορώ να σου απαντήσω οτιδήποτε μεταξύ του "δεν έχω να σου αποδείξω κάτι" και του "αν το πιστεύεις πραγματικά, εμπιστέψου μου για δύο ώρες την γυναίκα σου και θα σου πει αυτή την γνώμη της". Αλλά δεν θα το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Αρκετά με τις παπαριές και τα απωθημένα του καθενός όμως! Η υπερβολή και από τις 2 πλευρές, μου είναι εξίσου αηδιαστική!

 

Με πολύ απλά λόγια θεωρώ περιττό να μπω σε μια συζήτηση για τις προσωπικές επιλογές των ανθρώπων και πόσο μάλιστα όταν έχουν να κάνουν με το σεξ, το σπίτι τους ή το πως θα μοιράζουν τις περιουσίες τους. Δεν θα κολλήσω τον "ιό του gay" επειδή ο Τάσος με τον Γιώργο και η Σούλα με την Μαρία αποφάσισαν να κάνουν κάτι σαν σύμφωνο συμβίωσης ή ακόμη κι να υιοθετήσουν ένα παιδί! Δεν με ενδιαφέρει, δεν με απασχολεί και ΔΕΝ έχω δικαίωμα να καθορίσω το πως θα ζήσουν και το τι δικαιώματα θα έχουν, παρά μόνο να έχουν ο,τι και οι υπόλοιποι.

 

Όλα τα άλλα είναι απλά μίσος και κόμπλεξ αμόρφωτων ανθρώπων που γουστάρουν να το παίζουν "μικροί θεούληδες" και είναι έτοιμοι αν τους δοθεί η ευκαιρία να (ξανά) στήσουν κρεμάλες, φωτιές, εξορίες, στρατόπεδα κλπ κλπ...

 

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αν την θες στην χαρίζω κιόλας και στην δίνω και με κορδέλα αλλά τεσπα δεν είναι αυτό το θέμα.Γιατί να έχεις δίκιο εσύ που τους πας στους γκει και να μην έχω δίκιο εγώ που δεν τους γουστάρω και πολύ περισσότερο να έχουν το δικαίωμα να παντρευτούν. Εσύ ορίζεις το δίκιο και το προοδευτικό; Σίγουρα θα πεις ότι και εγώ κάνω το ίδιο αλλά εμένα με δικαιώνει η φύση που επέλεξε το αρσενικό και το θυληκό ως mαinstream διαδικασία  και όχι κάποιο γκέι φύλλο ως ενδιάμεσο εκτός και αμφισβητείς και τους νόμους της φύσης,άρα εσύ πως να μου τεκμηριώσεις την άποψη σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν θέλω να σου επιβάλω να "τους γουστάρεις". Τι φασισμός θα ήταν αυτός από την μεριά μου; Μην τους γουστάρεις!

 

Αλλά μην πιστεύεις ότι επειδή οι περισσότεροι κυνηγάμε το άλλο φύλο, αυτό αυτόματα μας δίνει το δικαίωμα να ορίζουμε την ζωή αυτών που κυνηγούν το ίδιο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αλλά εμένα με δικαιώνει η φύση που επέλεξε το αρσενικό και το θυληκό ως mαinstream διαδικασία  και όχι κάποιο γκέι φύλλο ως ενδιάμεσο εκτός και αμφισβητείς και τους νόμους της φύσης,άρα εσύ πως να μου τεκμηριώσεις την άποψη σου;

άσε με να μαντέψω, θα postάρει κάποιος link για την ομοφυλοφιλία στα ζώα και θα του πεις ότι έμαθε το c/p κι ότι δεν έχει δικιά του άποψη? :-)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Βασικά αν την θες στην χαρίζω κιόλας και στην δίνω και με κορδέλα αλλά τεσπα δεν είναι αυτό το θέμα.Γιατί να έχεις δίκιο εσύ που τους πας στους γκει και να μην έχω δίκιο εγώ που δεν τους γουστάρω και πολύ περισσότερο να έχουν το δικαίωμα να παντρευτούν. Εσύ ορίζεις το δίκιο και το προοδευτικό; Σίγουρα θα πεις ότι και εγώ κάνω το ίδιο αλλά εμένα με δικαιώνει η φύση που επέλεξε το αρσενικό και το θυληκό ως mαinstream διαδικασία  και όχι κάποιο γκέι φύλλο ως ενδιάμεσο εκτός και αμφισβητείς και τους νόμους της φύσης,άρα εσύ πως να μου τεκμηριώσεις την άποψη σου;

 

Φαντάζομαι πως λες κάτι αντίστοιχο με το να σου πω εγώ "δεν γουστάρω τη φάτσα σου οπότε εξαφανίσου από μπροστά μου!"

 

Το ότι δεν γουστάρεις κάποιον είναι εντελώς διαφορετικό από το να επιδιώκεις να του δημιουργήσεις πρόβλημα στις προσωπικές του αποφάσεις και επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν θέλουν να μεγαλώσουν παιδιά δεν είναι μόνο επιλογές που αφορά αυτούς τους δύο οκ; Όσο για την ομοφυλοφιλία στα ζώα ούτε εκεί είναι mainstream διαδικασία όπως δεν είναι και η αυτοκτονία αλλά έχω δει ζώα να την πράττουν so what;Αυτό που κυρίως με εξαγριώνει είναι η απαίτηση για θρησκευτικό τους γάμο και για υιοθεσίες παιδιών.Πως να σε παντρέψει ρε φίλε η Εκκλησία αφού είναι τελείως απέναντι από σένα, σαν να μου λες ότι θα πας σε εστιατόριο για χορτοφάγους και θα ζητάς να σου φέρουν μπριζόλα.Προφανώς για μένα θεωρώ υποτιμητικό το να είμαι στα τέσσερα δεν ξέρω τι κάνει ο κυρ Γιώργος δίπλα μου και ούτε και θα το ψάξω.Αλλά αν ήξερα ότι είναι γκέι και θέλει θρησκευτικούς γάμους και παιδιά εκεί θα του την έλεγα και άσχημα στον ίδιο.Τεσπα το σταματώ εδώ αύριο πάω πρωί πρωί για δουλειά οπότε αύριο αν υπάρξει συνέχεια  για τα υπόλοιπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά με τις παπαριές και τα απωθημένα του καθενός όμως! Η υπερβολή και από τις 2 πλευρές, μου είναι εξίσου αηδιαστική!

 

Με πολύ απλά λόγια θεωρώ περιττό να μπω σε μια συζήτηση για τις προσωπικές επιλογές των ανθρώπων και πόσο μάλιστα όταν έχουν να κάνουν με το σεξ, το σπίτι τους ή το πως θα μοιράζουν τις περιουσίες τους. Δεν θα κολλήσω τον "ιό του gay" επειδή ο Τάσος με τον Γιώργο και η Σούλα με την Μαρία αποφάσισαν να κάνουν κάτι σαν σύμφωνο συμβίωσης ή ακόμη κι να υιοθετήσουν ένα παιδί! Δεν με ενδιαφέρει, δεν με απασχολεί και ΔΕΝ έχω δικαίωμα να καθορίσω το πως θα ζήσουν και το τι δικαιώματα θα έχουν, παρά μόνο να έχουν ο,τι και οι υπόλοιποι.

 

Όλα τα άλλα είναι απλά μίσος και κόμπλεξ αμόρφωτων ανθρώπων που γουστάρουν να το παίζουν "μικροί θεούληδες" και είναι έτοιμοι αν τους δοθεί η ευκαιρία να (ξανά) στήσουν κρεμάλες, φωτιές, εξορίες, στρατόπεδα κλπ κλπ...

 

:)

 

Αφου δεν σου αρεσει η υπερβολη , θα αναγνωρισεις οτι δεν εχουμε να κανουμε απαραιτητα με μικρους ''θεους'' που βγαινουν με τσουγκρανες και σχοινια  στους δρομους αλλα με νομοσχεδιο.Νομοσχεδιο ξαναλεω , το οποιο ενημερωτικα εγκριθηκε με 331 225 ψηφους απ'οτι διαβαζω.Θα μπορουσε και να μην εχει εγκριθει.Θα μπορουσε να μην ειχε ερθει καν στην Βουλη με καποιο αλλο κομμα στην κυβερνηση.Θα μπορουσε να ειχε γινει και δημοψηφισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όσο για την ομοφυλοφιλία στα ζώα ούτε εκεί είναι mainstream διαδικασία όπως δεν είναι και η αυτοκτονία αλλά έχω δει ζώα να την πράττουν so what

αν συμβαίνει στη φύση, δεν πάει αντίθετα στους "νόμους" της...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν συμβαίνει στη φύση, δεν πάει αντίθετα στους "νόμους" της...

Δεν θα με αφήσεις να κοιμηθώ.Είναι  mainstream διαδικασία οι ομοφυλοφιλικές σχέσεις στην φύση;Ο όρος ανωμαλία σου λέει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

man of steel, η ηθική σου, η αισθητική σου και οι απόψεις σου δεν είναι "mainstream" ούτε τοπικά, ούτε χρονικά και σαφέστατα ούτε βάσει "νόμων" της φύσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν θα με αφήσεις να κοιμηθώ.Είναι  mainstream διαδικασία οι ομοφυλοφιλικές σχέσεις στην φύση;Ο όρος ανωμαλία σου λέει κάτι;

σαν αριστερόχειρας νοιώθω πολύ ανώμαλος...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την προσωπική σου άποψη.Έτσι δεν είναι;

 

Όχι. Και η δική μου αισθητική διαφωνεί με πολλά φυσιολογικά πράγματα. Δε μου αρέσουν οι χοντρές, δε μου αρέσει το κουνουπίδι, δε μου αρέσει η βλακεία. Δε ζήτησα ποτέ να κρεμάσουμε τις χοντρές, να κάψουμε τα κουνουπίδια και να απαγορεύσουμε στους βλάκες να παντρεύονται και να κάνουν παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...