Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτον, ποιος είπε πως είμαι ανθρωπιστής; Μίλα καλύτερα. Από κει και πέρα νομίζω πως το θέμα δημιουργήθηκε επειδή παρερμήνευσες το "Ελεεινήδες". Δεν τίθεται θέμα εθνικότητας, απλά μιλάμε για ένα πολύ συγκεκριμένο υποσύνολο. Όσον αφορά τον "ρατσισμό σε κοινωνική θέση" και τα double standards, μπορούμε να ανοίξουμε ένα θέμα για αναρχικούς-γόνους εύπορων οικογενειών από ΒΠ να μας πεις τη γνώμη σου. Αν δε συμμορφωθείς θα αναγκαστώ να σε ψεκάσω... με αγάπη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλα κι όλα, εδώ ο Τόξο με βρίσκει σύμμαχο. Καλύτερα gay ή πορνομετανάστης παρά με Ελεεινίδα.

 

Αν και ο τοξοβόλος δεν έγραψε κάτι ρατσιστικό (το οτι ο γιος του δε θέλει να ειναι με μικροαστή Ελληνιδα, εμένα δε μου δειχνει οτι μισεί τις Ελληνίδες αλλά οτι δε θέλει να ειναι με κάποια μικροαστη. Προφανως θέλει το παιδί του να ειναι με κάποια ανώτερου επιπέδου. Προτιμήσεις ειναι αυτα.

Το να λες εσυ οτι προτιμάς να εισαι πορνομετανάστης παρά γενικά με μια Ελληνίδα ειναι κόμπλεξ όμως. Το παίρνω ως πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τίθεται θέμα εθνικότητας, απλά μιλάμε για ένα πολύ συγκεκριμένο υποσύνολο.

 

Ισως θα έπρεπε να γινεις πιο συγκεκριμένος νωρίτερα. Ποιές ειναι οι "Ελλεεινήδες" για εσένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως θα έπρεπε να γινεις πιο συγκεκριμένος νωρίτερα. Ποιές ειναι οι "Ελλεεινήδες" για εσένα?

 

One hundred years behind you are να πούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάστε το πρώτο μήνυμα του spacefart στη σελίδα. Επειδή είναι η πρώτη φορά, 14 μέρες.

Ο επόμενος που θα θεωρήσει καλή ιδέα να πει σε κάποιον άλλο πώς και ποια είναι η οικογένειά του, θα φύγει μόνιμα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκάκι το Ελενάκι.

Θεά.Το επίπεδο της ενσυναίσθησης της για τα hardships της κοινότητας είναι απλά εντυπωσιακό.Γιατί ρε πούστη μου να μην ήταν έτσι όλοι οι LGBT ? Υποκλίνομαι στη γκόμενα.Κ πόσο μου θύμησε την πάρτη μου στην εφηβεία όταν έκανε αναφορά για τα στερεότυπα.Παρότι ανέκαθεν ήμουν cisgender κ αρρενωπό τυπάκι τότε ειδικά θυμάμαι διπλοτσέκαρα κ τριπλοτσέκαρα για να σιγουρέψω το gender conformity μου.Μου φαίνεται σαν αιώνας από τότε να πούμε.Τώρα φοράω ροζ γραβάτες κ πουκάμισα στο γραφείο κ γουστάρω.

 

Κ επειδή έτσι μου την έδωσε τώρα η ομιλία της αύριο θα ρίξω χαρακιές στο φρύδι κ θα σκάσω μύτη σα θεά στη δουλειά,έτσι για να γουστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μία απορία να μου πείτε την γνώμη σας και εσείς, απόλυτα ειλικρινή, και να θέσω ένα ερώτημα στον τόξο που συμφωνώ μαζί του και τον συμπαθώ.  

 

Υπάρχουν πολλά στοιχεία ότι διάφορα χημικά και ο σύγχρονος τρόπος ζωής συμβάλουν στο να  εκφυλίζουν τον ανθρώπινο οργανισμό με αποτέλεσμα να έχουμε ολοένα και περισσότερους ομοφυλόφιλους ανθρώπους. Αν αυτό ισχύει τελικά λέω αν.

 

1ον Υπάρχει κάποιο όριο σε ποσοστό του ανθρώπινου πληθυσμού που θα μπορούσαν να είναι ομοφυλόφιλοι  αν πχ θεωρητικά σε 2000 χρόνια είναι το 99% λόγο μόλυνσης χημικών κλπ (αλλοίωσης DNA) είναι κάτι το οποίο το θέλουμε?

 

2ον Όταν και αν η ομοφυλοφιλία γίνει πλειοψηφία θα προστατεύουν με το ίδιο πάθος τα δικαιώματα να είσαι ετερόφυλος?

 

3ον Μήπως στο όνομα του να μην (φαινόμαστε) είμαστε ρατσιστές έχουμε χάσει κάθε λογική των πραγμάτων?

 

4ον Όταν αυτό πριν την γέννα θα μπορεί να ελέγχεται πλήρως βάση DNA, πώς θα το αντιμετωπίσουμε? σαν καταπάτηση δικαιώματος μελλοντικής ζωής?

 

Παρακαλώ θέλω τις γνώμες σας σε αυτά τα ερωτήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μία απορία να μου πείτε την γνώμη σας και εσείς, απόλυτα ειλικρινή, και να θέσω ένα ερώτημα στον τόξο που συμφωνώ μαζί του και τον συμπαθώ.  

 

Υπάρχουν πολλά στοιχεία ότι διάφορα χημικά και ο σύγχρονος τρόπος ζωής συμβάλουν στο να  εκφυλίζουν τον ανθρώπινο οργανισμό με αποτέλεσμα να έχουμε ολοένα και περισσότερους ομοφυλόφιλους ανθρώπους. Αν αυτό ισχύει τελικά λέω αν.

 

1ον Υπάρχει κάποιο όριο σε ποσοστό του ανθρώπινου πληθυσμού που θα μπορούσαν να είναι ομοφυλόφιλοι  αν πχ θεωρητικά σε 2000 χρόνια είναι το 99% λόγο μόλυνσης χημικών κλπ (αλλοίωσης DNA) είναι κάτι το οποίο το θέλουμε?

 

2ον Όταν και αν η ομοφυλοφιλία γίνει πλειοψηφία θα προστατεύουν με το ίδιο πάθος τα δικαιώματα να είσαι ετερόφυλος?

 

3ον Μήπως στο όνομα του να μην (φαινόμαστε) είμαστε ρατσιστές έχουμε χάσει κάθε λογική των πραγμάτων?

 

4ον Όταν αυτό πριν την γέννα θα μπορεί να ελέγχεται πλήρως βάση DNA, πώς θα το αντιμετωπίσουμε? σαν καταπάτηση δικαιώματος μελλοντικής ζωής?

 

Παρακαλώ θέλω τις γνώμες σας σε αυτά τα ερωτήματα.

Θες να μοιραστείς μαζί μας αυτά τα πολλά στοιχεία;

 

Όσο για το 2, αν μας καταπιέζουν εμάς τους αντρακλες, θα πηγαίνουμε μπροστά στη μούρη του Τόξο και θα φιλιόμαστε με γκόμενες για να του τη σπάσουμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τοξικολογία[Επεξεργασία | επεξεργασία κώδικα]

Υπάρχει μια μεγάλη συσχέτιση τοξικού περιβάλλοντος αύξηση της πιθανότητας ομοφυλοφιλίας σε ζώα και σε ανθρώπους.Όπως υδράργυρος[1] στα ζώα, τα πλαστικά [2] να αλλάζουν την δομή ανάπτυξης του εγκεφάλου[3] προ γέννησης. Και πολλά αλλα οπως τοξικα Χλωρπίριφος[4] (Chlorpyrifos).

ένα απόσπασμα από el.wikipedia  περί ομοφυλοφιλίας πάνω στο θέμα τοξικολογίας

Δεν υπάρχει κάτι δεδομένο μόνο θεωρίες με περισσότερα στοιχεία ή λιγότερα, αλλά πειραματικά σε ποντίκια έχει αποδειχθεί.

Το θέμα είναι κοινωνικό και πολυδιάστατο, θεωρείτε πρόβλημα? το εκλαμβάνουμε σαν φυσιολογική μετάλλαξη του DNA μας? δεν υποστηρίζω τπτ εγώ θέτω ερωτήματα απλά γιατί είναι πολύ σοβαρό θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επιστήμονας δεν είμαι για να το αναλύσω, αλλά το ταπεινό μου μυαλό λέει πως λογικά το ποστοστό των gay ανθρώπων ανάμεσά μας ήταν και θα είναι πάντα ίδιο. Αυτό που αλλάζει κάθε φορά είναι οι εποχές, οι συνθήκες, το περιβάλλον κλπ κλπ που ωθούν τους ανθρώπους στο να παραδεχτούν δημοσίως τις σεξουαλικές τους συνήθειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μιλώντας για δημόσια παραδοχή,γνωρίστε τον μάλλον πρώτο ανοιχτά gay παίχτη του NFL.Ο 24χρονος Michael Sam.Το προφίλ του καμία σχέση με εκείνο του Jason Collins.Φαίνεται λιγότερο knowledgable για την LGBT κοινότητα κ το κίνημα,με δύσκολη παιδική ηλικία κ με έναν όχι κ τόσο υποστηρικτικό πατέρα .Όπως κ να χει του ευχόμαστε καλή επιτυχία

 

http://www.theguardian.com/world/2014/feb/16/michael-sam-gay-american-football

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αντίστοιχος στα Ελληνικά είναι ΛΟΑΤ .Πιο inclusive,ευρύτερα αποδεκτός κ πολιτικά ορθός.Δεκτός από το κίνημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...