Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σημαντικές εξελίξεις από ΗΠΑ.Προχθές το Κεντάκι κ χθές η Βιρτζίνια στα federal δικαστήρια τους βρήκαν το μπαν του γκέι γάμου αντισυνταγματικό.Η υπόθεση της Βιρτζίνια με κάποια νομικίστικα τερτίπια προωθήται αυτή τη στιγμή από την LGBT κοινότητα για να είναι εκείνη η οποία μάλλον θα φτάσει στο ανώτατο δικαστήριο των ΗΠΑ του χρόνου προκειμένου να έχουμε ομοσπονδιακή αναγνώριση του γκέι γάμου.

 

Υπενθυμίζω τον συμβολικό χαρακτήρα της Virginia για το θέμα του γάμου όταν το 1967 ήταν η πολιτεία από την οποία ο διαφυλετικός γάμος έγινε πραγματικότητα ομοσπονδιακά στις ΗΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toxo δε ξέρω αν το έχετε συζητήσει εδω και χλωμό να διαβάσω 223 σελίδες οπότε θα σε ρωτήσω.

Ποιά η γνωμη σου για το παιδί στα gay ζευγάρια (παρένθετη μητέρα)

Πιστεύεις οτι θα μπορουσες να ανταποκριθείς με τον σύντροφό σου να έχετε ένα βρέφος στην αγκαλιά σας και να το μεγαλωσετε σωστά χωρίς της "φυσική" του μητέρα και χωρίς ίσως το γυναικείο χέρι?

Ανεξάρτητα με τα δικά σου θέλω και πιστεύω, το έχεις δει σε εφαρμογή απο άλλους? Πως μεγαλώνουν τα παιδιά? Τους λείπει η μητέρα τους? (αναφέρομαι καθαρά σε άνδρες gay ζευγάρια)

 

(απευθήνομαι σε όποιον έχει δεί ή έχει ζήσει κοντά του ένα τέτοιο ζευγάρι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω να του κάνω άλλη ερώτηση

θεωρείς πως το παιδί που μεγαλώνει με ενα gay ζευγάρι θα πρέπει να έχει επιρροές στην ανατροφή του ως προς τον σεξουαλικό του προσανατολισμό (όπως αντίστοιχα κάποιοι str8 άντρες ανησυχούν και προσπαθούν να παρέμβουν στο θέμα πηγαίνοντας τους γιους σε πόρνες) ή κάνοντας τους κηρύγματα κλπ. 

ξέρουμε όλοι πως κάποιοι gay θεωρούν τους str8 ανώμαλους (yeap)
 άποψη μου ειναι πως ότι ισχιει με τους gay ισχιεί και με τους str8 , ειναι προσωπική επιλογή

εσύ πως το βλέπεις? θα θεωρούσες τον γιο σου ανώμαλο αν ήθελε μόνο γυναίκες ?  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να είχε πρόβλημα αν ο γιος του γούσταρε γυναίκες, ίσως όμως αν έβλεπε άσπρα σημάδια στο δερμάτινο σαλόνι του αυτοκινήτου του να τον ενοχλούσε...

 

http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/2000899/Man-admits-having-sex-with-1000-cars.html

 

:lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ο γιός μου ήδη έχει δείξει σημαδάκια ότι μάλλον θα βγεί στρέητ.Αν είναι τελικά στρέητ το οποίο εξάλλου στατιστικά κ πιο αναμενόμενο απλά δε θέλω να μπλέξει με μικροαστή Ελληνίδα.Όλα τα άλλα τα παλεύουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ο γιός μου ήδη έχει δείξει σημαδάκια ότι μάλλον θα βγεί στρέητ.Αν είναι τελικά στρέητ το οποίο εξάλλου στατιστικά κ πιο αναμενόμενο απλά δε θέλω να μπλέξει με μικροαστή Ελληνίδα.Όλα τα άλλα τα παλεύουμε.

Πόσο χρονών είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ο γιός μου ήδη έχει δείξει σημαδάκια ότι μάλλον θα βγεί στρέητ.Αν είναι τελικά στρέητ το οποίο εξάλλου στατιστικά κ πιο αναμενόμενο απλά δε θέλω να μπλέξει με μικροαστή Ελληνίδα.Όλα τα άλλα τα παλεύουμε.

 

 

ποσος ρατσισμος και κομπλεξ σε μιαμιση σειρα προταση.

 

για να μην ζεις στην φουσκα σου.. ΔΕΝ ειναι γιος σου, ειναι ενα ατυχο παιδακι που ειναι αναγκασμενο να φαει στην μαπα μεχρι να ενηλικιωθει, εσενα και τα κομπλεξ που θα πας να του μεταδωσεις...

 

παμε στην μικροαστη ελληνιδα.. οποτε εχουμε εσενα μια gay να κραζεις μια μικραστη Ελληνιδα - ρατσισμος και σε εθνικοτητα και σε κοινωνικη θεση ..

οταν λενε οτι τα κομπλεξ δεν κρυβονται.. εχουν δικιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τυφλος ρατσισμος απο τους δηθεν ¨ανθρωπιστες" εκει που τους βολευει μονο.. ή μεχρι εκει που μπορει να δουλεψει το φασολι που εχουν για μυαλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...