Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντωμεταξύ μιλώντας για ΕΔ θυμήθηκα τη κατάσταση στην Ελλάδα κ την έπικ ουρμπανιά φάση ''κάνε τον γκέι για να πάρεις αναβολή ή να βγείς γιωτάς'' λολ.Πόσες φορές το χα ακούσει όσο έκανα τη θητεία μου (ναι ξέρω μοντιέ -το χω μετανιώσει απερίγραπτα) στην Αεροπορία.Γκοντ δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο θα πει τραγικη ειρωνεια , την ωρα που οι ενοπλοι γκει στις ΗΠΑ διεκδικουν τα δικαιωματα τους την ιδια ωρα σκοτωνουν αμαχους και παιδακια για χαρη του θειου Σαμ.

 

 

Υποκρισία λέγεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ μιλώντας για ΕΔ θυμήθηκα τη κατάσταση στην Ελλάδα κ την έπικ ουρμπανιά φάση ''κάνε τον γκέι για να πάρεις αναβολή ή να βγείς γιωτάς'' λολ.Πόσες φορές το χα ακούσει όσο έκανα τη θητεία μου (ναι ξέρω μοντιέ -το χω μετανιώσει απερίγραπτα) στην Αεροπορία.Γκοντ δλδ

Έλα ρε βύσμα, ποια σειρά ήσουνα όπως λένε και οι στρατέοι; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λολ

 

Θεός ο παππούλης που υπερασπίζεται τον γκέι εγγονό του απέναντι στην απόφαση της κόρης του να τον διώξει από το σπίτι όταν της είπε οτι είναι γκέι.Χθές δώθηκε το γράμμα στη δημοσιότητα.

 

''Δεν έχω χρόνο για μια άκαρδη σκύλα κόρη''

 

XJbePIh.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια εδώ περικάλω.Έλα μια υπογραφή είναι φιλενάδες.Ο εικονιζόμενος Eric Lembembe δολοφονήθηκε στο σπίτι του στο Καμερούν τον Ιούλιο από ομοφοβική επίθεση.Ήταν ένας από τους πιο prominent LGBT ακτιβιστές στο κόσμο.Το Καμερούν αρχίζει να λυγίζει στη διεθνή πίεση.

 

https://www.allout.org/en/actions/cameroon-attacks

 

Επίσης κάθε Οκτώβριο από το 2006 το γνωστό Equality Forum διαλέγει 31 διεθνείς LGBT προσωπικότητες ,μια για κάθε μέρα του έτους για να τιμήσει τη προσφορά τους στο κίνημα.Απώτερος σκοπός το dissemination της ιστορίας μας κ των αγώνων μας διεθνώς.Παρακάτω η διαλογή για το 2013

 

 

Celebrate Our Heritage

 

The LGBT community is the only community worldwide that is not taught its history at home, in public schools or in religious institutions. LGBT History Month provides role models, builds community and makes the civil rights statement of our extraordinary national and international contributions.

 

Η Ελλάδα δε θα μπορούσε να λείπει με ως τώρα μια και μόνο προσωπικότητα να τιμάται.Ναι σωστά καταλάβατε,είναι ο Μέγας Αλέξανδρος ο τρανός γκέτσι στρατηλάτης.Δείτε το βιντεάκι για εκείνον

 

http://lgbthistorymonth.com/alexander-great?tab=video

 

Φυσικά για να μην ξεχνιόμαστε δικηγορικό γραφείο της Αθήνας είχε πει τότε πως θα κινηθεί νομικά εναντίον του Equality Forum διότι ''υπονομεύεται η ιστορία της Ελλάδας''.Ναι, δε τρολάρω έτσι είχαν δηλώσει.Δε ξέρω τι απέγινε τελικά με την παπαριά τους.

 

Εδώ η λίστα με όλες τις προσωπικότητες από το 2006

 

http://lgbthistorymonth.com/icon_search/all

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήνω τη δόξα να την πάρει ο μεγαλύτερος γκέι στρατηγός στην ανθρώπινη ιστορία.Αν κ βάρβαρος ο Μέγας Αλέξανδρος δοξάζει τους γκέι Έλληνες ή Μακεδόνες.Για του χρόνου εξάλλου θα προτείνω την μοναδική και πραγματική του αγάπη .Ο Ηφαιστίωνας δε μπορεί να λείπει.Μιλάμε για το γκέι σούπερ couple της Ελλάδας ή της Μακεδονίας.

 

Εδώ μπορείτε να ψηφίζετε για τον Ηφαιστίωνα,Αριστοτέλη,Πλάτωνα ή όποιον άλλο γκέι αρχαίο Έλληνα ψήνεστε.Επίσης μπορείτε να ψηφίζετε κ τον Χριστό.Ψηθήτε

 

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFhoRjNZMjIyUzV1cVZGVnRBay16RXc6MQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quick search για την ομοφυλοφιλία στο Βυζάντιο:

 

"Οι διαδικασίες ήταν συνοπτικές, χωρίς καμία επίφαση νομιμότητας και η ποινή για το "αδίκημα" ήταν η 'καυλοτομία', η εισαγωγή αιχμηρών καλαμιών στα γεννητικά όργανα και η διαπόμπευση ."
 

"Από τότε και μέχρι την πτώση του Βυζαντίου, ως ποινή της ομοφυλοφιλίας ορίστηκε και για τους δύο δράστες ο δια ξίφους θάνατος, ενώ η 'καυλοκόπηση' θεσπίστηκε ως η τυπική ποινή για την κτηνοβασία"

 

"Στα μοναστήρια, όπου οι ιδιότυπες συνθήκες συμβίωσης μπορούσαν να οδηγήσουν σε ομοφυλόφιλη σεξουαλική επαφή, ίσχυαν αυστηροί κανόνες συμπεριφοράς. Η απομόνωση δύο μοναχών έπρεπε να αποφεύγεται με κάθε τρόπο, όπως και οι επισκέψεις ή η διανυκτέρευση σε ξένα κελιά, η είσοδος στο μοναστήρι παιδιών, αγενείων και ευνούχων (καθώς και θηλυκών ζώων για κάθε ενδεχόμενο)."

 

Ιναφ ιντερνετ φορ τουντέη :lol:  :lol:  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...