Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αρα οτι δεν αρεσει σε εμας, να μην το κανουν οι αλλοι.

 

 

Εμενα με ενοχλει στην αισθητικη μου να βλεπω ατομα να πωρωνονται με την μπαλα πχ. Να το σταματησουν και αυτοι τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τουφα οταν ζεις σε κοινωνια , καποια πραγματα θα στα υπαγορευει , ειτε ειναι καλαισθητικης φυσης ειτε γενικοτερης συμπεριφορας σε δημοσιο χωρο.

Ειτε μου αρεσει , ειτε δεν σου αρεσει.

Αν δεν γουσταρεις ξεκινα για τα βουνα.

 

Αλλιως οι γυμνιστες θα κυκλοφορουσαν γυμνοι στον δρομο γιατι απλα ετσι τους αρεσει και δεν χρειαζεται να μας αρεσει εμας....

 

Το παραδειγμα σου με τον πορωμενο στην μπαλα ειναι τελειως ακυρο...δεν πειραζει δουλεψε το και θα βρεις κατι σχετικο....

 

γουατ δε φακ ,ολοι οι επαναστατες στο ινσομνια γραφτηκανε?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο λεω, αν δεν γουσταρετε να πατε στα βουνα. Δεν με απασχολει τι κανει ο αλλος οταν δεν αλλαζει κατι στην δικια μου ζωη. Την αισθητικη του καθενος την εχω γραμμενη, οπως εχουν οι αλλοι την δικια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα ο αλλος ας φοραει ο,τι θελει , και μενα δεν με απασχολει αν θελει να βγει εξω σαν τσιρκο.

 

Αλλα επιτηδες εβαλα το ακραιο παραδειγμα του γυμνιστη για να σου δειξω οτι δεν ειναι μονο θεμα καλαισθητικης αλλα και εν γενει συμπεριφορας το πως θα ντυθει καποιος σε καποιες περιπτωσεις.

 

Σκεψου να περπαταει η μανα με το παιδακι στον δρομο και διπλα ο γυμνος με το κβλι στο χερι...

 

Σκεψου και των αλλων την ζωη ..οχι μονο την δικη σου...

 

Τωρα αν η ακροτητα ειναι το ψηλοτακουνο του τοξου ή κανα εξτριμ ντυσιμο/piercing γουατεβερ θελει ο καθεις , δικαιωμα του να το φορεσει και να τον  κραξει ο ντουνιας...

 

Αλλα σκεψου και οτι καποιες ακροτητες ισως εχουν γενικοτερες προεκτασεις συμπεριφορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως έχει πει και ο c.k. δεν με ενδιαφέρει το θα πει η κάθε μάνα στο μαλακισμενο της. Δεν θα έχει ίσα δικαιώματα ο άλλος επειδή δεν μπορεί να μιλήσει η μάνα στο παιδί της;

 

Οσο για ακρότητες, πιο πολύ επηρεάζει την ζωή σου ο κάθε πιθηκος που ζει μόνο για να διαβάζει για ποδόσφαιρο και να πηγαίνει συνέχεια γήπεδο, παρά ο γκει με extreme συμπεριφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερει τον νομοθετη...της κοινωνιας που ζει...σορρυ εχασες....insert coin to continue revolution...

 

Ο νομοθετης προστατευει τα ανηλικα απο την εκθεση στην βια ή στο σεξ....καλως ή κακως δεν με ενδιαφερει....που αν κρινουμε απο τους ψυχοπαθεις που κυκλοφορουν καλως θα ελεγα.

 

Απο κει και περα του δινει δικαιωμα να κρινει ποια ειναι αυτη η εκθεση , στον δρομο, σε αφισες, στην τιβι κλπ

 

ο πιθηκος που διαβαζει για ποδοσφαιρο δεν εμπιπτει στις παραπανω κατηγοριες ενω ο πιθηκος με την γοβα στιλετο και ισως καποιο ακραιο ντυσιμο ΙΣΩΣ να εμπιπτει.

 

Εισαι στο ελεος του νομοθετη και μεχρι να ψηφισουν αλλον τα πιθηκια , κανεις τουμπεκι και επανασταση στο ινσομνια και τιποτα αλλο.

 

Τελος η ελευθερια του λογου δινει το δικαιωμα στον καθενα να σχολιαζει οτιδηποτε βλεπει σε δημοσιο χωρο..κοινως να σε κραξει.

Καποιοι σαν και σενα το παιζουν υπερανω και ανετοι..καποιοι ομως το σκεφτονται αυτο το ενδεχομενο καθε φορα που βγαινουν απο το σπιτι τους..ακομα και νορμαλ (εννοω οχι εξτριμ) ρουχα που φορανε....γιατι η γνωμη των γυρω σου αν και δεν θα επρεπε...συνηθως επηρρεαζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και αυτον που δεχεται την κριτικη καθως και το υπολοιπο κοινωνικο συνολο

 

"καλυτερα να σου βγει το ματι..παρα το ονομα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήχτη, δεν έχω ακούσει να μαχαιρώνει αδερφή έναν straight επειδή είναι straight. ¨Εχω ακούσει όμως για μαχαιρώματα από πχ. κόκκινους , κάποιον που είναι πράσινος, μόνο και μόνο επειδή είναι πράσινος. Θες να μας ξαναπείς πάλι για το τι εμπίπτει στο νομοθέτη?

 

Επίσης , δε νομίζω πως επειδή κάποιος είναι gay κυκλοφορεί με το πουλί στο χέρι.Επειδή είναι ανώμαλος το κάνει.

 

Και δε βλέπω που το πρόβλημα ένας τύπος να κυκλοφορεί με φούστα και γόβες. Αν κυκλοφορεί με καρφιά και κοθώρνους είναι καλυμένος? Εδώ οι καμπάνες και τα μακρυά μαλλιά σε κάναν παράνομο κάποια εποχή.

 

 

Εφόσον λοιπόν, κάποιος δεν κυκλοφορεί με το πουλί έξω (το οποίο κάποτε μπορεί και να ξεπεραστεί και να είναι όλοι με αόρατα φορέματα) , προς το παρόν, δεν έχουμε κανένα σοβαρό θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδωσα ενα παραδειγμα με "γυμνιστη".Δεν ειπα πουθενα οτι ο γκει κυκλοφορει με το πουλι στο χερι.Εκτος και αν το κανεις εσυ.

 

στο ποστ σου αναφερεις ανακριβειες που εγω δεν εγραψα.

 

Οταν το ξαναδιαβασεις και το κατανοησεις τοτε μπορεις να ξαναγραψεις κατι ουσιωδες και οχι μονο και μονο για να το παιξεις συναγωνιστης του τουφα.

 

Οσο για το ποιος μαχαιρωνει ποιον..σιγουρα δεν ειναι μονο πρασινοι/κοκκινοι..αλλα και πολλες αλλες περιπτωσεις που ειναι off topic να τις αναλυσουμε.

 

 

Οσον αφορα τον διακαη σου ποθο να κυκλοφορουμε καποια στιγμη με αορατα ρουχα και τα πουλια στα χερια μας...προτιμω προσωπικα να με πεις οπισθοδρομικο που δεν την ονειρευομαι αυτην την μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μίλησε κανείς για ξεβράκωτο. Μίλησε για το περίεργο, για το πούστικο, για το εκκεντρικό, για το μη συνηθισμένο το οποίο ΔΥΣΤΥΧΩΣ δέχεται κριτική και δεν είναι κοινωνικα αποδεκτό. Και κατά τη γνώμη μου όταν δεν υπάρχει αποδοχή στο όποιο διαφορετικό τότε παίζει πρόβλημα στο κοινωνικό σύνολο γενικότερα. Σε αυτό συμφωνείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται οτι συμφωνω...εννοειται οτι το κοινωνικο συνολο για τον χ,ψ λογο δεν ειναι τοσο απελευθερωμενο (στην σκεψη) οσο θα πρεπε.Και θα αργησει ακομα να γινει κατι τετοιο στην Ελλαδα που χει κοινωνικα βαριδια απο τα λιγα...

 

Εννοειται επισης οτι η κοινωνικη γνωμη εχει μεγαλη δυναμη.Αυτο ειπα εγω απλα.

 

Ετσι οταν ο τοξος βγει εξω με το εκκεντρικο ντυσιμο χερι χερι με τον μπομπιρακο του..και αρχιζουν να κοροιδευουν οι γυρω (κακως προφανως)..ξερεις εσυ ή εγω πως θα επηρρεασει αυτο 1.την ψυχοσυνθεση του μικρου 2.την ζωη του στο σχολειο ή στις παρεες του?

που ισως δεν ειναι τοσο προχω οσο θα θελαμε ?

 

Οπως ειπα και πριν εννοειται οτι γνωμη των αλλων δεν θα πρεπε να μας ενδιαφερει αλλα απο την στιγμη που υπαρχει ομως πρεπει να προσαρμοζομαστε σε αυτο το δεδομενο.

 

 

Τελος το περιεργο/πουστικο/εκκεντρικο μπορει ναναι μια γκομενα με σκισμενη μπλουζα και να φαινονται τα βυζια της ή ο γκει με σκισμενο παντελονι να φαινεται ο κωλος του.

Καπου εκει αρχιζουν τα ορια της δημοσιας αιδους...που καλως ή κακως υπαρχουν νομοι...

 

Αρα ναι οκ περιεργο/πουστικο/εκκεντρικο αλλα υπο προυποθεσεις και με την "ευθυνη" του εμπλεκομενου.Αυτο στηριζω εγω.

 

Μην βγει ομως ο "εμπλεκομενος" και μπει με κανα δικαννο σε κανα σχολειο και θεριζει επειδη "τον κοροιδεψαν για το ντυσιμο του"....

 

για αυτο ειπα και πιο πριν..δεν ξερεις ο αλλος τι σκατα κουβαλαει στο κεφαλι του και πως μπορει να τον επηρρεασει και να αντιδρασει στο long run...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μας λες ρε μπήχτη δηλαδή? Είσαι οκ εκτός και αν κυκλοφορεί με τον κώλο,πουλί, βυζιά έξω? Εντάξει ρε μεγάλε , σιγά το πρόβλημα. Βλέπεις κανέναν να το απαιτεί επειδή είναι gay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μας λες ρε μπήχτη δηλαδή? Είσαι οκ εκτός και αν κυκλοφορεί με τον κώλο,πουλί, βυζιά έξω? Εντάξει ρε μεγάλε , σιγά το πρόβλημα. Βλέπεις κανέναν να το απαιτεί επειδή είναι gay?

 

 

ακριβως αυτο ειπα...ΝΟΤ!!

 

χαχαχα διαβαζεις καν τι γραφω? ή απλα βαριεσαι?Αν ειναι να στα γραφω τηλεγραφικα να μην κουραζεσαι!!

 

ελα ελα τελειωσε η επανασταση για σημερα...παμε για φαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό διαβάζω ρε μπήχτη.

 

Τελος το περιεργο/πουστικο/εκκεντρικο μπορει ναναι μια γκομενα με σκισμενη μπλουζα και να φαινονται τα βυζια της ή ο γκει με σκισμενο παντελονι να φαινεται ο κωλος του.

Καπου εκει αρχιζουν τα ορια της δημοσιας αιδους...που καλως ή κακως υπαρχουν νομοι...

 

Αρα ναι οκ περιεργο/πουστικο/εκκεντρικο αλλα υπο προυποθεσεις και με την "ευθυνη" του εμπλεκομενου.Αυτο στηριζω εγω.

 

Τώρα τι διαβάζεις εσύ δεν ξέρω, μάλλον έχεις ανάγκη από μεσημεριανό υπνάκο. Τα λέμε μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...