Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι Έλληνες έχουν την καλύτερη άποψη για τους Ρώσους παγκοσμίως!!!!

 

http://news247.gr/eidiseis/kosmos/news/interfaks_mono_filoi_ths_rwsias_oi_ellhnes_kai_oi_notiokoreates.2399648.html

Ε σε σχεση με του Αμερικανους ή τους Αγγλους εννοειτε!

 

Και γαμώ τα γκομενάκια.

 

Δεν το έχει πει κανείς ανοιχτά σε παρέα ή φωναχτά.

 

Αν δεν καταλαβαίνει κάποιος, γιατί μια ομάδα ανθρώπων , που δεν έχει τα ίδια δικαιώματα με τους άλλους ανθρώπους, διαμαρτύρεται και διαλαλεί το δικαίωμά του στην ίση αντιμετώπιση, αλλά και τον θεωρεί τσίρκο, ε τι να λέμε.

 

Ας το κάνει και ο straight αν πιστεύει πως καταπατούνται τα δικαιώματά του.

Ρε αδερφε ενας γκει για να δειξει πχ τi ειναι κυκλοφοραει με δυκτιοτο μπλουζακι, ροζ κολαν, στριγκακι και πεδιλο, σκεψου τωρα ενας αντρας για να δειξει ποσο βαρβατος ειναι να κυκλοφορησει με προβια και σπαθι αλλα κοναν ε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε αδερφε ενας γκει για να δειξει πχ τi ειναι κυκλοφοραει με δυκτιοτο μπλουζακι, ροζ κολαν, στριγκακι και πεδιλο,

Δε ξέρετε πόσο άβολο είναι να σκάς δουλειά κάθε μέρα με γόβα στιλέτο 46 νούμερο.Θέλει θυσίες το γκειλίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που αναφέρεις είναι κώδικες ντυσίματος , στην Ελλάδα θεωρούσουν τιτίκα αν δε φόραγες φουστανέλα και στη Σκωτία Κιλτ. Και αν μιλάμε για την αισθητική του θέματος , περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε σε σχεση με του Αμερικανους ή τους Αγγλους εννοειτε!

 

Ρε αδερφε ενας γκει για να δειξει πχ τi ειναι κυκλοφοραει με δυκτιοτο μπλουζακι, ροζ κολαν, στριγκακι και πεδιλο, σκεψου τωρα ενας αντρας για να δειξει ποσο βαρβατος ειναι να κυκλοφορησει με προβια και σπαθι αλλα κοναν ε :P

ε ναι, επειδη ολοι οι γκει ντυνονται ετσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι, επειδη ολοι οι γκει ντυνονται ετσι...

Δεν ειπα ρε για ολους αλλα για αυτους που και καλα ντυνονται ετσι για να εκφρασουν αυτο που ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που αναφέρεις είναι κώδικες ντυσίματος , στην Ελλάδα θεωρούσουν τιτίκα αν δε φόραγες φουστανέλα και στη Σκωτία Κιλτ. Και αν μιλάμε για την αισθητική του θέματος , περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Ναι οκ αλλα υπαρχει και η αισθητικη του καθενα πχ αν βλεπεις εναν με μαλλι καρφι 20 ποντους σε χρωμα πρασινο ειναι καπως   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου τι σέρνεις στους μεταλλάδες ή στους Hiphopers.

Γιατι εκει δεν υπαρχουν σουργελα ? Οκ και εμενα μου αρεσει η μεταλ και μαλλι αφησα και μουσια καποτε αλλα τωρα να βλεπεις μια ή εναν με περιλαιμιο με καρφια και 40 σκολαρικια ειναι extreme.

 

Δε ξέρετε πόσο άβολο είναι να σκάς δουλειά κάθε μέρα με γόβα στιλέτο 46 νούμερο.Θέλει θυσίες το γκειλίκι.

Ευτηχως εσυ καθεσαι σκεψου την αλλον που ειναι πωλητρια , ντικα στο φλεβιτι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γαμώ τα γκομενάκια.

 

Δεν το έχει πει κανείς ανοιχτά σε παρέα ή φωναχτά.

 

Αν δεν καταλαβαίνει κάποιος, γιατί μια ομάδα ανθρώπων , που δεν έχει τα ίδια δικαιώματα με τους άλλους ανθρώπους, διαμαρτύρεται και διαλαλεί το δικαίωμά του στην ίση αντιμετώπιση, αλλά και τον θεωρεί τσίρκο, ε τι να λέμε.

 

Ας το κάνει και ο straight αν πιστεύει πως καταπατούνται τα δικαιώματά του.

 

Δεν κατάλαβες λέξη απ' όσα είπα! Λέξη όμως...

 

Στη μία περίπτωση, διαμαρτύρεται κάποιος, διεκδικώντας το όποιο δικαίωμά του και γνωστοποιώντας το «χαρακτηριστικό» του εκείνο, το οποίο - αδίκως - αποτελεί τροχοπέδη στο να έχει το εν λόγω δικαίωμα.

 

Στην άλλη περίπτωση - στην οποία και αναφέρθηκα - ο μεν ενημερώνει γνωστούς κι αγνώστους για το ότι γουστάρει άντρες και μπαλαντζάρει σα βάρκα σε τρικυμία, ακόμα κι όταν πηγαίνει στο περίπτερο, ο δε περπατάει χουφτώνοντας μονίμως το παλαμάρι του πάνω απ' το παντελόνι και δηλώνει ότι γουστάρει γυναίκες.

 

Διαφορά απόψεων προφανώς, αλλά, ενώ η πρώτη περίπτωση δεν έχει τίποτα το κατακριτέο - ίσα ίσα που είναι και απολύτως λογική επιλογή κατά τη γνώμη μου - η δεύτερη,τόσο για τον μεν, όσο και για τον δε, είναι επιεικώς για πολλά γιαούρτια. Αν φαντάζεται δε κάποιος, ότι με τον τρόπο αυτό αυξάνονται οι πιθανότητες να αποκτήσει τα δικαιώματα που διεκδικεί, είναι βαθιά, βαθύτατα νυχτωμένος.

 

Προφανώς δε, όλοι οι straight, υποθέτω ότι έχουμε πει ανοιχτά, φωναχτά, ή σε παρέα, ότι γουστάρουμε τα γκομενάκια. Δε σηκώσαμε όμως λάβαρο τις προτιμήσεις μας, όπου σταθήκαμε και βρεθήκαμε, λες και μας ρώτησε κανείς γι' αυτές.

 

(Φαντάζομαι το σκηνικό:

 

- Γεια σου φίλε. Με λένε «τάδε», χάρηκα για τη γνωριμία...Α και για να μην το ξεχάσω, είμαι ομοφυλόφιλος (παοκτζής/γαύρος/σινεφίλ/μέλος τής green peace/pizza lover...)  

 

- Κι εγώ χάρηκα για τη γνωριμία, αλλά στα τέτοια μου το τι είσαι. Δε θυμάμαι να σε ρώτησα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στα @@ μας τι θεωρεις εσυ και τι θεωρω εγω extreme ομως.

Ετσι λες ? Καλος ή κακος ειμαστε σε μια κοινωνια που πρεπει να μας αφορα η γνωμη του αλλου τουλαχιστον στους δημοσιους χορους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι?

Για να ζεις οσο γινετε αρμονικα, δεν μπορει πχ να θελει να περασει το γαμο των γκει και οι γκει να φορανε ροζ κολαν χτυπαει ασχημα.

 

Καλος ή κακος αν θελει να γινει αποδεκτος σαν γκει και να διεκδικισει μετα δικαιωματα θα πρεπει να ντυνεται "κυριλε" και να τον νοιαζει η γνωμη του αλλου.

 

Αλλιως αμα γινει καποιο δημοψηφισμα στα @@δια του και του αλλου αμα θελει να παντρευτει ο γκει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι τοξοβολε, δεν χρειαζεται να το λενε και να το φωναζουν παντου. Οπου χρειαζεται ναι, φυσικα τοτε να το κανουν.

Δεν το έχει πει κανείς ανοιχτά σε παρέα ή φωναχτά.

 

Αν δεν καταλαβαίνει κάποιος, γιατί μια ομάδα ανθρώπων , που δεν έχει τα ίδια δικαιώματα με τους άλλους ανθρώπους, διαμαρτύρεται και διαλαλεί το δικαίωμά του στην ίση αντιμετώπιση, αλλά και τον θεωρεί τσίρκο, ε τι να λέμε.

Δεν εννοούσα να το λένε μόνο, εννοώ να μη το «δείχνουν» τόσο πολύ γενικότερα, είτε με τα λόγια, είτε με τη συμπεριφορά τους, είτε με το πώς ντύνονται. Δηλ, δε χρειάζεται να είναι ένας ομοφυλόφιλος άνδρας τόσο θηλυπρεπής όταν βρίσκεται με άλλα άτομα - εκτός ίσως από την παρέα του και τους γνωστούς του, και γτ όχι κ την οικογένειά του, και δεν είναι ανάγκη να φοράει ρούχα ή άλλα αξεσουάρ (παπούτσια, τσάντες) που να κάνουν μπαμ ότι είναι γκέι. Δε θα θεωρούσαμε γελοίο ή και τσίρκο, για παράδειγμα, έναν στρέιτ άνδρα να φοράει πουκάμισο αρκετά ανοιχτό, τζιν και κομπολόι και να το παίζει "αρχιδάτος" ή "εγώ είμαι Άντρας ρέι!";

 

Φυσικά, προς θεού, δε θέλω να πω ότι πρέπει να το κρύβουν. Δεν ζούμε και στον μεσαίωνα. Πολιτισμένη κοινωνία είμαστε θέλω να πιστεύω. Και όχι μόνο δεν πρέπει να αντιμετωπίζουμε με άσχημο τρόπο έναν ομοφυλόφιλο/η, αλλά χρειάζεται στους τομείς που υπάρχει αρκετός ρατσισμός, να υπερασπιστούμε και εμείς με τον τρόπο μας την ίση θέση τους και στο κοινωνικό μέρος, και στο οικογενειακό, και βέβαια στο εργασιακό. Όταν πρόκειται γι'αυτές τις περιπτώσεις ναι, τότε να το λένε, να το δείχνουν και να το φωνάζουν.

 

(πωωω, σταματάω. Λες και γράφω μανιφέστο.... :wacko:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...