Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/340696/i-village-tha-trexei-kanonika-tis-kampanies-tis-sto-newsbomb

 

Η ρόμπα η ίδια. Τόση πολύ ευαισθησία είχε η Village στα γκέυ ράιτς για την οποία πριν χαιρόσασταν όλοι (μάλιστα μιλούσατε για μεγάλη νίκη!). Η πλάκα είναι ότι όσοι πριν την αποθέωναν τώρα τη κράζουν. Έφτασαν ακόμη και να απολύσουν (!!!) τον διευθυντή τύπου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/340696/i-village-tha-trexei-kanonika-tis-kampanies-tis-sto-newsbomb

 

Η ρόμπα η ίδια. Τόση πολύ ευαισθησία είχε η Village στα γκέυ ράιτς για την οποία πριν χαιρόσασταν όλοι (μάλιστα μιλούσατε για μεγάλη νίκη!). Η πλάκα είναι ότι όσοι πριν την αποθέωναν τώρα τη κράζουν. Έφτασαν ακόμη και να απολύσουν (!!!) τον διευθυντή τύπου!

 

Ε ναι, επειδη ειναι απολυτα παραλογο οταν καποιος κανει κατι καλο να του λες μπραβο, και οταν κανει μαλακιες να του λες οτι κανει μαλακιες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλη αυτή η αρνητική ενέργεια από τη Ρωσία κάνει κακό στο τσι μου.Την ξορκίζω με 3 real life ζευγάρια από την Ιταλία.

 

ξου ξου ξου μωρή Πούστιν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε Τόξο

(χωρίς δείγμα ειρωνίας , σοβαρή ερώτηση)

επειδή ξέρεις κιόλας

 

Το σενάριο να αλλάξει κάποιος προτιμήσεις καταλαβαίνω είναι δύσκολο , διότι για να κάνει αυτό που κάνει , το έχει ψάξει .
Μιας που είσαι του κλάδου όμως ,

κατα την γνώμη σου ( ή την γενικότερη γνώμη των ομοϊδεατών/τισσών ) πόσο εύκολο είναι να αλλάξει ο άνθρωπος ;
 

Πιστεύεις οτι πραγματικά μπορεί ενας ομοφυλόφιλος να γνωρίσει μια γυναίκα και πραγματικά να συμβεί αυτό που λένε " του έδειξε το αληθινό φως και άλλαξε " ;;
Και πες αλλάζει και πάει με γυναίκες .

Κατα πόσο είναι προσιτό/δυνατό/εφικτό να παραμείνει στις γυναίκες χωρίς το ενδεχόμενο με την πρώτη ευκαιρία ( πχ αν χωρίσει ) να ξαναγυρίσει στις προηγούμενες ομοφυλοφιλικές του προτιμήσεις ;

 

Επίσης η γνώμη μου είναι οτι πιο εύκολα μια γυναίκα λεσβιοποιείται , ή τουλάχιστον απο τις 10 , τουλάχιστον οι 7 έχουν σκεφτεί/έχουν κάνει σεξουαλικές σκέψεις και φαντασιώσεις με άλλες γυναίκες ( του κοντινού ή μη περιβάλλοντός τους ) .
Απο την άλλη ενας άντρας αηδιάζει στην σκέψη , ή τουλάχιστον ΠΟΛΥ πιο δύσκολα γίνεται gay .

 

Tι λες για όλα αυτά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τους gay και τα gay ζευγάρια, θεωρώ πως μια νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, γάμων, υιοθέτησης παιδιών κτλ, στην Ελλάδα τουλάχιστον θα είναι μια πολύ ριζοσπαστική κίνηση. Θα προκαλέσει αντιδράσεις, ίσως και σφοδρές, για το μόνο λόγο ότι δεν έχουν μπει οι βάσεις και τα "θεμέλεια" για να θεωρήσει η κοινή γνώμη ότι it's ok two gus/women being married. Αν θα υπάρξει κάτι τέτοιο, θα γίνει μετά από πολλά χρόνια, και όχι όλα μαζί, δηλ δεν θα δούμε να νομιμοποιείται ο γάμος ατόμων ίδιου φύλου και ταυτόχρονα να μπορούν και να υιοθετούν. Θα δούμε. Και επιπλέον, το ότι είσαι γκέι, δεν σημαίνει πως πρέπει να το διατυμπανίζεις και να το φωνάζεις όπου βρίσκεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Tι λες για όλα αυτά ;

Να διαβάσεις ξανά το νήμα από την αρχή.Τα καλύπτω άμεσα ή έμμεσα.

 

Και επιπλέον, το ότι είσαι γκέι, δεν σημαίνει πως πρέπει να το διατυμπανίζεις και να το φωνάζεις όπου βρίσκεσαι.

Πω,αυτή η κουλή άποψη πόσο μου χτυπάει στο δόξα πατρί...κ το τράτζικ ότι αυτά τα χάφτουν οι LGBT της Ελλάδας.Έλα ξυπνήστε μια κ δείτε τη τραγική μη ορατότητα μας στην ανατολική Ευρώπη.Προφανώς,προφανέστατα είναι επιτακτική η διεκδίκηση της ορατότητας μας στο Ελλαδιστάν ffs δλδ.Μάλιστα θεωρώ πως αν είσαι γκέι έχεις αυτόματα την ευθύνη να μιλήσεις κ να κάνεις stand up ειδικά ψωροκώσταινα.Hello πάρτε πρέφα τι γίνεται λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω,αυτή η κουλή άποψη πόσο μου χτυπάει στο δόξα πατρί...κ το τράτζικ ότι αυτά τα χάφτουν οι LGBT της Ελλάδας.Έλα ξυπνήστε μια κ δείτε τη τραγική μη ορατότητα μας στην ανατολική Ευρώπη.Προφανώς,προφανέστατα είναι επιτακτική η διεκδίκηση της ορατότητας μας στο Ελλαδιστάν ffs δλδ.Μάλιστα θεωρώ πως αν είσαι γκέι έχεις αυτόματα την ευθύνη να μιλήσεις κ να κάνεις stand up ειδικά ψωροκώσταινα.Hello πάρτε πρέφα τι γίνεται λέμε.

Οχι τοξοβολε, δεν χρειαζεται να το λενε και να το φωναζουν παντου. Οπου χρειαζεται ναι, φυσικα τοτε να το κανουν. Τωρα, οσον αφορα αυτο π λες για Ελλαδισταν κ ανατολικη ευρωπη, σε καποιο βαθμο δεν εχεις αδικο, αλλα σκεψου τι γινεται στις υπολοιπες χωρες της ανατ. ευρωπης και στα βαλκανια. Εκει οι καταστασεις για τα ομοφυλοφιλα ζευγαρια ειναι χειροτερη, π.χ. Ρωσια. Αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Έλληνες έχουν την καλύτερη άποψη για τους Ρώσους παγκοσμίως!!!!

 

http://news247.gr/eidiseis/kosmos/news/interfaks_mono_filoi_ths_rwsias_oi_ellhnes_kai_oi_notiokoreates.2399648.html

Ναι και εγώ έχω την καλύτερη άποψη για αυτούς τους αλκοολικούς φασίστες που δεν ανέχονται τίποτα το διαφορετικό και έχουν τα υψηλότερα ποσοστά νεοναζισμού σε όλη την υφήλιο.Μάλιστα θυμάμαι που βοήθησαν και τον Κεμάλ με πολεμοφόδια για να ανακόψει τους ιμπεριαλιστές Έλληνες και μεγαλώνει ακόμα η συμπάθεια μου-για αυτό άλλωστε όπως και την αγάπη μου την εκφράζω όσο μπορώ στις γυναίκες τους-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι τοξοβολε, δεν χρειαζεται να το λενε και να το φωναζουν παντου. Οπου χρειαζεται ναι, φυσικα τοτε να το κανουν. Τωρα, οσον αφορα αυτο π λες για Ελλαδισταν κ ανατολικη ευρωπη, σε καποιο βαθμο δεν εχεις αδικο, αλλα σκεψου τι γινεται στις υπολοιπες χωρες της ανατ. ευρωπης και στα βαλκανια. Εκει οι καταστασεις για τα ομοφυλοφιλα ζευγαρια ειναι χειροτερη, π.χ. Ρωσια. Αυτα!

Χανεις τον καιρο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Έλληνες έχουν την καλύτερη άποψη για τους Ρώσους παγκοσμίως!!!!

 

http://news247.gr/eidiseis/kosmos/news/interfaks_mono_filoi_ths_rwsias_oi_ellhnes_kai_oi_notiokoreates.2399648.html

 

Off topic:

 

 

 

Αν ο Έλλην δε μάσαγε από παραμύθια περί Ξανθού Γένους και ομόδοξου λαού, θα σου λέγα τι άποψη θα είχε...

 

:P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι τοξοβολε, δεν χρειαζεται να το λενε και να το φωναζουν παντου. Οπου χρειαζεται ναι, φυσικα τοτε να το κανουν. Τωρα, οσον αφορα αυτο π λες για Ελλαδισταν κ ανατολικη ευρωπη, σε καποιο βαθμο δεν εχεις αδικο, αλλα σκεψου τι γινεται στις υπολοιπες χωρες της ανατ. ευρωπης και στα βαλκανια. Εκει οι καταστασεις για τα ομοφυλοφιλα ζευγαρια ειναι χειροτερη, π.χ. Ρωσια. Αυτα!

Γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι?

 

Με την ίδια λογική, κατά την οποία δε χρειάζεται ένας straight, να διαλαλεί το δικό του σεξουαλικό προσανατολισμό. Ούτε οι μεν, ούτε οι δε έχουν να κερδίσουν κάτι από τη δημοσιοποίηση ενός τόσο προσωπικού ζητήματος. Άσε που δεν αφορά και κανέναν άλλο...

 

...Έναν straight, δε θα τον θεωρούσες γελοίο, αν δήλωνε σε άγνωστους και περαστικούς, το πόσο γουστάρει τα γκομενάκια; Εγώ πάντως θα τον θεωρούσα εντελώς τσίρκο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γαμώ τα γκομενάκια.

 

Δεν το έχει πει κανείς ανοιχτά σε παρέα ή φωναχτά.

 

Αν δεν καταλαβαίνει κάποιος, γιατί μια ομάδα ανθρώπων , που δεν έχει τα ίδια δικαιώματα με τους άλλους ανθρώπους, διαμαρτύρεται και διαλαλεί το δικαίωμά του στην ίση αντιμετώπιση, αλλά και τον θεωρεί τσίρκο, ε τι να λέμε.

 

Ας το κάνει και ο straight αν πιστεύει πως καταπατούνται τα δικαιώματά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...