Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και παλιοτερα υπηρχαν γκει αλλα ειχαν μετρο τωρα εχουν ξεφυγει τα πραγματα και ενας λογος ειναι οτι εχει πλασαριστει το μοντελο του γκει μπορει να μην τον παιρνουν ολοι αλλα πολλοι ειναι αυτοι που αν και "αρσενικα" κανουν αποτρηχωση, βαζουν κρεμες προσωπου και πανε σε πλαστικους.

 

Κάποτε το να μαγειρεύει ο άντρας ή το να καθαρίζει το σπίτι θεωρούταν αδιανόητο. Μήπως κι αυτό είναι "γκέι";

Όσο αντιαισθητικό μπορεί να είναι για σένα ή για μένα ένα αποτριχωμένο αντρικό σώμα, δε θα'πρεπε ούτε να σε ενοχλεί ούτε να σου λέει κάτι για τη σεξουαλικότητα του άλλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο η μουσική, άλλο ο τρόπος ντυσίματος και άλλο πράγμα το τι θα βάλεις στον κώλο ή στο στόμα σου. Ποια μόδα ρε παιδιά; Είναι σαν να λέμε οτι ο κόσμος ήταν λιγότερο ηλίθιος πριν το facebook. Το ίδιο ηλίθιος ήταν, απλά μπορείς να το διαπιστώσεις.

Εγω μιλαω για το lifestyle φιλε οχι γιατι βαζει καθενας στο κωλο του, πχ καποτε τα gay bar ηταν για gay τωρα εχει γινει τι μοδας να πηγαινουν και straight 

 

Κάποτε το να μαγειρεύει ο άντρας ή το να καθαρίζει το σπίτι θεωρούταν αδιανόητο. Μήπως κι αυτό είναι "γκέι";

Όσο αντιαισθητικό μπορεί να είναι για σένα ή για μένα ένα αποτριχωμένο αντρικό σώμα, δε θα'πρεπε ούτε να σε ενοχλεί ούτε να σου λέει κάτι για τη σεξουαλικότητα του άλλου.

Λογικο αφου η γυναικα ηταν σπιτι τωρα ομως δουλευουν και οι δυο, αλλο αυτο και αλλο να μου βαζεις κρεμες προσωπου και να πηγαινεις για μανικιουρ!

 

Πχ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μιλαω για το lifestyle φιλε οχι γιατι βαζει καθενας στο κωλο του, πχ καποτε τα gay bar ηταν για gay τωρα εχει γινει τι μοδας να πηγαινουν και straight 

 

Ε, εντάξει, μπορεί όντως μερικοί να πηγαίνουν επειδή είναι της μόδας. Αλλά δεν είναι ρε παιδί μου και ότι μπαίνουν μέσα straight και βγαίνουν gay ξέρω' γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, εντάξει, μπορεί όντως μερικοί να πηγαίνουν επειδή είναι της μόδας. Αλλά δεν είναι ρε παιδί μου και ότι μπαίνουν μέσα straight και βγαίνουν gay ξέρω' γω.

Οχι δεν ειναι αλλα οτι πολλοι το παιζουν ντεμι ειναι τι μοδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι γυναικες θελουν τους αντρες περιποιημενους και οσο το δυνατον ατριχους...ασε που τονιζονται και οι φετες καλυτερα :)

 

οι αντρες σαν κλασικοι μπιπ-δουλοι εννοειται οτι θα αρχισουν τις περιποιησεις κλπ...οποτε λιγο ο αλλος ναναι υποχονδριος με την καθαριοτητα..λιγο να ειναι στο ψαχνομαι..λιγο στο ντεμι..λιγο να κοιταει και τα προτυπα στην τιβι.....δεν θελει και πολυ να αρχισουν οι υπερβολες..και ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΤΕΞΕΙ :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και αρρενωποί γκεη μην κολλάτε στα πρότυπα που πλασάρουν στην τιβι. Κάποιοι είναι θύματα αυτών όπως και κάτι χαζογκόμενες αντίστοιχα. Και στην τελική ό,τι γουστάρει κάνει ο καθένας. Εμένα μου αρέσει να ντύνομαι σκίουρος. ΕΝΟΧΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και αρρενωποί γκεη μην κολλάτε στα πρότυπα που πλασάρουν στην τιβι. Κάποιοι είναι θύματα αυτών όπως και κάτι χαζογκόμενες αντίστοιχα. Και στην τελική ό,τι γουστάρει κάνει ο καθένας. Εμένα μου αρέσει να ντύνομαι σκίουρος. ΕΝΟΧΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ;

Οχι ρε φιλε δεν πιραζει αρκει να μην το πουλας σαν τροπο ζωης γιατι υπαρχουν και νεοι που επιρεαζονται  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο αφου η γυναικα ηταν σπιτι τωρα ομως δουλευουν και οι δυο, αλλο αυτο και αλλο να μου βαζεις κρεμες προσωπου και να πηγαινεις για μανικιουρ!

 

Πχ 

 

 

Αν ήσουν gay in the closet θα ήθελες να προβάλονται αυτοί οι άνθρωποι σαν εικόνα σε μια ομοφοβική κοινωνία σαν τη δικιά μας; Πιστεύεις τους συμφέρει τους ομοφυλόφιλους κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν επηρεάζονται τόσο εύκολα τότε καλά να πάθουν...

Δυστηχως υπαρχουν και αυτοι, στο δευτερο διαφωνω αμα κανεις μια λαθος επιλογη δεν πρεπει να σου καταστρεψει  την ζωη.

 

 

Αν ήσουν gay in the closet θα ήθελες να προβάλονται αυτοί οι άνθρωποι σαν εικόνα σε μια ομοφοβική κοινωνία σαν τη δικιά μας; Πιστεύεις τους συμφέρει τους ομοφυλόφιλους κάτι τέτοιο;

 

Δηλαδη θες να μου πεις οτι προτιμουν κατι τετοιο καλυτερα ????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη θες να μου πεις οτι προτιμουν κατι τετοιο καλυτερα ????

Προφανώς όχι. Δεν έχω κανέναν Έλληνα υπ'όψιν που να είναι και gay και αξιοπρεπής και να έχει προβληθεί στη τηλεόραση.

 

Και σε ξαναρωτάω, πιστεύεις ότι οι γκέι που καταπιέζονται από μια κοινωνία ομοφοβική έχουν συμφέρον στο να προβάλονται τέτοια ξεφτιλίκια στη τηλεόραση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς όχι. Δεν έχω κανέναν Έλληνα υπ'όψιν που να είναι και gay και αξιοπρεπής και να έχει προβληθεί στη τηλεόραση.

 

 

 

Ο Βαλλιανάτος;

(εμένα τουλάχιστον μια χαρά αξιοπρεπής μου φαίνεται όπως μιλάει..)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς όχι. Δεν έχω κανέναν Έλληνα υπ'όψιν που να είναι και gay και αξιοπρεπής και να έχει προβληθεί στη τηλεόραση.

 

Και σε ξαναρωτάω, πιστεύεις ότι οι γκέι που καταπιέζονται από μια κοινωνία ομοφοβική έχουν συμφέρον στο να προβάλονται τέτοια ξεφτιλίκια στη τηλεόραση;

Φυσικα εχουν γιατι περνανε στην κυρατσα αυτο το lifestyle και σου λεει ε ενταξει τι εγυνε μωρε να τον παιρνει και λιγο ο γιος μου.

Πολυ εχουν πχ μαρινος ο οποιος ηταν αρκετα σοβαρος και αξιολογος.

 

Ο Βαλλιανάτος;

(εμένα τουλάχιστον μια χαρά αξιοπρεπής μου φαίνεται όπως μιλάει..)

Οπως επισης και η μινα ορφανου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Βαλλιανάτος;

(εμένα τουλάχιστον μια χαρά αξιοπρεπής μου φαίνεται όπως μιλάει..)

 

Δε τον γνωρίζω αλλά φαίνεται σοβαρό άτομο απ'ότι είδα λίγο.

Ο Χατζηστεφάνου απ'την άλλη, για μένα, δεν είναι.

 

Φυσικα εχουν γιατι περνανε στην κυρατσα αυτο το lifestyle και σου λεει ε ενταξει τι εγυνε μωρε να τον παιρνει και λιγο ο γιος μου.

Πολυ εχουν πχ μαρινος ο οποιος ηταν αρκετα σοβαρος και αξιολογος.

Με ποια λογική;

Έχεις ακούσει πολλές μανάδες να το λένε αυτό; Πατεράδες; Θείους, θειάδες και ξαδέλφια;

 

Σου'χει περάσει απ'το μυαλό ότι η προβολή κάτι ατόμων σαν τον Σαμαρά, στο πρώτο βίντεο, ενισχύει την ομοφοβία επειδή συμπεριφέρονται σαν κλόουν και δεν έχουν ίχνος αξιοπρέπειας; Μήπως η προβολή τους γίνεται γιατί προσφέρουν φθηνό γέλιο στο κοινό, όπως ακριβώς συνεβαινε με την Πάνια που μάζευε όλους τους καθυστερημένους στα Παρατράγουδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...