Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Τι θα πει κινηθηκε με δολο? Να το γουσταρε το κοριτσακι δεν πεζει? Βιολογικα αυτο του λεει ο οργανισμος του, να γουσταρει κοριτσακια, οπως στον γκει να γουσταρει γκαβ***. Δεν υπαρχει δολος σε αυτες τις περιπτωσεις.

 

 Καταλαβενεις τι λες τωρα? Συγκρινεις εντελως ακυρα πραγματα. Οκ, και γω ακουσα στις ειδησεις ενας γκει μαχαιρωσε την μανα του, να απαγορεψουμε το να εισαι γκει. WTF. Το οτι μια γυναικα παρεσυρε ενα αγορακι με σκοπο να του παρει τα οργανα τι σχεση εχει με το να γουσταρεις παιδια? Το λες, το ξαναλες , το ξαναματα λες. ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΡΟ, ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ

 

1.ναι παιζει να το γουσταρε ..αλλα επειδη ο νομοθετης δεν ξερει αν ο Χ ενηλικας γουσταρει την Ψ ανηλικη , βγαζει ενα καθολικο νομο για να πιασει τις περιπτωσεις εκεινες που εμπεριεχουν δολο ή και εν δυναμει εγκληματικες ενεργειες.Πως να στο πω διαφορετικα..δεν μπορει να βγει νομος για καθε περιπτωση....παρτο χαμπαρι γιατι αρχιζεις και κουραζεις

 

2.ο γκει και η μανα του ειναι ενηλικες και υπευθυνοι για τις πραξεις του.Οταν υπαρχει προσεγγιση ενηλικα σε ανηλικο ο νομοθετης δεν ξερει τι σκοπο εχει ο ενηλικας...αν πραγματικα το γουσταρει...αν θελει να το βγαλει στην πορνεια ή αν θελει να του βγαλει το συκωτι... μηπως να πηγαινει ο 60χρονος στο τοπικο αστυνομικο τμημα και να λεει "μην ανησυχειτε..ΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ"??

 

γουατ δε φακ δηλ.... νταξ εχεις σπαστει που το νημα ασχολειται με τους ομοφυλοφιλους και θες να ασχοληθουν και με τους παιδεραστες? αυτο ειναι ?να σου δωσουν λιγο προσοχη? στην επεσε κανας γκει και εχεις εκνευριστει ? θες να βαλεις στην ιδια ζυγαρια γκει με παιδεραστες

 

ε εχεις αποτυχει...καταλαβε το....

 

Άντε πάλι. Καμία μετάλλαξη, απλώς πριν 20 και 30 χρόνια η κοινωνία ήταν πιο συντηρητική και οι γκέι δεν έλεγαν ότι είναι γκέι. Εδώ με την εξάπλωση του AIDS είχαν προβληθεί τραγικά πράγματα (τύπου σεξ με πιθήκους) για τους γκέι, ποιος έβγαινε να πει στο άνετο ότι γουστάρει ομόφυλους. Αν είχαν θέμα στην Αμερική φαντάσου τι γινόταν στην Ελλάδα.

Μπερδεύεις την κοινωνική καταπίεση με dna, για όνομα.

 

Εγω συμφωνω με αυτο που λες..αλλα συμφωνω και εν μερει με αυτο που λεει και ο νο λιμιτ..

 

Ολη η showbiz ειναι τιγκα στους γκει.Μπορει τα επαγγελματα τα σχετικα να καλυπτονται απο γκει ατομα ( δυσκολο να γινει μακιγιερ , κομμωτης , σχεδιαστης κλπ ενας στρεητ) ή επειδη υπαρχουν καποια γκει ατομα στον χωρο εκει καποια αλλα που θελουν να ανελιχτουν να το γυρνανε απο επιλογη.

Και ξερουμε πολυ καλα τι επιρροη εχει ο χωρος αυτος στους νεους.

 

Ακομα και στα 80ς , το μεγαλυτερο μερος των καλλιτεχνων (κυριως ξενων) ηταν γκει...

 

Ολα αυτα δημιουργουν προτυπα..που λιγο ο νεος να ειναι σε φαση αμφιταλαντευσης και ψαξιματος..παιρνει το τελικο σκουντηγμα απο αυτο.

 

Δηλαδη εγω πιστευω οτι η ομοφυλοφιλια ειναι 75/25 του ανθρωπου/συστηματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω αναλύσει το σκεπτικό μου  σε τουλάχιστον 30 post μέχρι τώρα.Πιστεύεις ότι χρήζει περαιτέρω ανάλυση από μέρους μου;.Άσε (τρόλαρε) ρώτα κανέναν άλλον.

 

Μα λόγω αυτού του σκεπτικού που είδα να αναπτύσσεται των 30 ποστ σε ρωτάω. Αλλά δεν απαντάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Τι θα πει κινηθηκε με δολο? Να το γουσταρε το κοριτσακι δεν πεζει?...

 

Ενδεικτικά το παραπάνω quotation.

 

Η συλλογιστική σου είναι τελείως (μα τελείως όμως) λάθος.

 

Σε όλα σου τα post χρησιμοποιείς, σκοπίμως υποψιάζομαι, το παράδειγμα της "ξαναμένης" 13χρονης, η οποία πιθανόν θέλει να πηδηχτεί όσο και μια ενήλικη γυναίκα.

 

Άντε και για χάρη της συζήτησης δεχόμαστε τη λογική σου. Άλλωστε ένα κοριτσάκι 13 χρονών θα μπορούσε να είναι αρκετά ανεπτυγμένο σωματικά, ώστε να θεωρείται "έτοιμο" για σεξουαλική επαφή και ενδεχομένως εγκυμοσύνη. Άντε και βάζουμε στην άκρη, πάλι για χάρη της συζήτησης, τον παράγοντα ψυχολογία. Να σε βοηθήσω κι άλλο; Έγραψε κάποιος παραπάνω (ο Lucifer νομίζω) ότι στο Βατικανό (όλως τυχαίως :P) π.χ. τα 13 έτη θεωρούνται ως η μίνιμουμ νόμιμη ηλικία για να θεωρηθεί συναινετική η σεξουαλική επαφή.

 

Πως στον πούτσο όμως δικαιολογείς ανθρωποειδή που βιάζουν ΠΑΙΔΙΑ μικρότερης ηλικίας, ΠΑΙΔΙΑ των οποίων το σώμα δεν έχει καν αναπτυχθεί επαρκώς και οποιαδήποτε απόπειρα π.χ. διείσδυσης θα τους προκαλούσε απίστευτο πόνο; Πέρα από τον σωματικό πόνο, καταλαβαίνεις πως ένα π.χ. παιδί 8 ετών δεν ενδιαφέρεται για σεξ διότι δεν είναι -ακόμα- στη φύση του; Τι αντίκτυπο θα είχε στη ψυχολογία αυτού του παιδιού η συνουσία με ένα ενήλικα, μπορείς έστω να φανταστείς;

 

Λες να υπάρχουν πολλά 8χρονα τα οποία "συναινούν" επειδή "είναι στη φύση τους" ή "τα τρελαίνουν οι ορμόνες"; Μιλάμε για βιασμό αν δεν το έχεις πάρει ακόμα πρέφα. Έχεις την εντύπωση ότι οι νόμοι περί παιδεραστίας, θεσπίστηκαν αποκλειστικά για να προστατέψουν "ξεπεταγμένες" 15χρονες;

 

Πως μπορείς λοιπόν και συγκρίνεις ένα βιαστή μικρών παιδιών ή νηπίων με ένα ομοφυλόφιλο; Για να στα κάνω λιανά, ο παιδεραστής, προκειμένου να βγάλει τα γούστα του, αναγκαστικά θα βιάσει, ο ομοφυλόφιλος όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ακόμα και δικαίωμα να γίνε ο βιασμός σε λίγο θα συζητάμε για το δικαίωμα των πούστηδων να πηγαίνουν με παιδάκια. ΟΧΙ ΠΟΥΣΤΗ ΕΣΥ ΜΑΛΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥΣΤΗΣ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΘΑ ΒΙΑΖΩ.

 

 

ας ξεκινήσουμε από το γάμο και βλέπουμε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερη προετοιμασία.....

 

Σκέψου να νομίζουν ότι ο κόσμος αποτελείται από ροζ συνεφάκια και ιπτάμενους unicorns τι φρίκη θα φάνε μόλις βγουν έξω απο την πόρτα.

Πω κουμπάρε μερικές φορές μου ρχεται να σου αστράψω κανά χαστούκι να τα βλέπεις αστράκια .Τι καλύτερη προετοιμασία να πούμε ,αυτές τις dehumanizing παπαριές τις διαβάζουν έφηβοι που γνήσια παλεύουν με την αποδοχή του σεξουαλικού προσανατολισμού τους κ έχουν μετρήσιμο impact.Λέμε το leading cause θανάτου ανάμεσα σε έφηβους LGBT είναι η αυτοκτονία κ τέτοια γίδικα,ομοφοβικά κ μέσα στην άγνοια κ μπουρτζοβλαχιά ποστ όπως στις τελευταίες σελίδες είναι παραδείγματα του ξεφτιλίσματος κ του denigration που τρώμε συστηματικά ως γκρουπ.Το χω πεί ξανά ,όσο είμαστε γίδια στο δημόσιο διάλογο τόσο θα στέλνουμε στην αγχώνη κυριολεκτικά τους έφηβους μας που αδυνατούν να διαχειριστούν τέτοιες παπάτζες.

 

Πόσα χρόνια μωρή προσπαθώ να σε κάνω έναν στρέτσι με ενσυναίσθηση κ insight για το τι σημαίνει να ναι κάποιος LGBT?Τέλος μαν ,κομμένες οι αβροσύνες,όταν έρθεις πάνω το κόβω να σου χρειάζεται τελικά η ζώνη αγνότητας που έλεγες.

 

Δώσε μου ένα γλωσσόφιλο τώρα να ηρεμήσεις τον σέξι κουμπάρο σου αλλιώς σε κόβω να βλέπεις εφιάλτες από το γκέτσι μπαράζ που θα σου κάνω ιδιωτικά το βράδι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ακόμα και δικαίωμα να γίνε ο βιασμός σε λίγο θα συζητάμε για το δικαίωμα των πούστηδων να πηγαίνουν με παιδάκια. ΟΧΙ ΠΟΥΣΤΗ ΕΣΥ ΜΑΛΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥΣΤΗΣ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΘΑ ΒΙΑΖΩ.

 

 

ας ξεκινήσουμε από το γάμο και βλέπουμε

 

 

Λες να γίνει δικαίωμα ο βιασμός και να καταφέρουν να κάνουν ΚΑΙ ΕΚΕΙ διαχωρισμό για τους gay; I rest my case

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πάλι. Καμία μετάλλαξη, απλώς πριν 20 και 30 χρόνια η κοινωνία ήταν πιο συντηρητική και οι γκέι δεν έλεγαν ότι είναι γκέι. Εδώ με την εξάπλωση του AIDS είχαν προβληθεί τραγικά πράγματα (τύπου σεξ με πιθήκους) για τους γκέι, ποιος έβγαινε να πει στο άνετο ότι γουστάρει ομόφυλους. Αν είχαν θέμα στην Αμερική φαντάσου τι γινόταν στην Ελλάδα.

Μπερδεύεις την κοινωνική καταπίεση με dna, για όνομα.

άρα αφού δεν το έλεγαν μόνο να εικάσεις μπορείς πόσοι ήταν γκέι επί τις 100.Γιατί να πιστέψουμε λοιπόν ότι και τότε ήταν πολλοί απλά ήταν καταπιεσμένοι;Εγώ λέω ότι ήταν ελάχιστοι και καταπιεσμένοι.Σήμερα βέβαια που η προβολή τους έχει ξεπεράσει κάθε προηγούμενο υπάρχουν και αυτοί που τους μιμούνται λόγω λάθος προτύπων και εξέχουσας θέσης αυτών στο κοινωνικό και καλλιτεχνικό στερέωμα.Ή μήπως δεν συμβαίνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Solgar παιδιά, τούρμπο σε κάνουν. Αφού δεν με αποτελείωσε το ποστ με τον Ρώμα εχθές το βράδυ, νομίζω είμαι έτοιμη να αντέξω πολλά σε αυτή τη ζωή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥiN τι πολυβιταμίνες παίρνεις;

Ότι θέλει μπορεί να παίρνει αλλά επί της ουσίας δεν απαντά.Γιατί να κάνουμε την αναγωγή ότι και τότε ήταν πολλοί αφού δε το έλεγε κανείς;Πως το ξέρουμε.Εσείς που λατρεύεται τις αποδείξεις απαντήστε το.Εγώ λέω ότι την δεκαετία του 60 που όντως υπήρχε καταπίεση οι γκέι ήταν ελάχιστοι. Έχει κανείς σας στοιχεία για το αντίθετο;

 

Ειλικρινα τοση μπουρδα μαζεμενη εχω καιρο να δω.

thZT1lw.gif

Είπε ο διακεκριμένος Σεφ της μπουρδολογίας ειδικός που δεν έχει κατασταλάξει στον σεξουαλικό του προσανατολισμό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και μερικες σελιδες σου ειπανε να μας πεις εσυ τα στοιχεια σου, αλλα "δεν χρειαζεται"¨

Ότι είχα να πω σε σένα το έχω πει.Δεν θα ασχοληθώ άλλο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...