Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι δε γινεται κάτι από τα 3 που ανέφερες? Άνετα μπορείς να το κάνεις. Η ελευθερία του ατόμου οριζόμενη από το σύνταγμα σου δίνει το δικαίωμα.

 

Μαζί σου και για το γάμο στο δημαρχείο. Επιτέλους, τι μας κοντράρεις τόση ώρα δηλαδή? Ε τώρα για το σόου, σιγά το πράγμα. Ξαναδές αυτά για την ελευθερία του ατόμου και πως σου επιτρέπει να φοράς speedo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν εχει την πονηρια του ενηλικα που για να στοχευει σε τετοιες ηλικιες δεν εχει και τα καλυτερα στο μυαλο του

 

Καλα αυτο μην το δενεις κομπο ποσοι εφηβοι εχουν ποτισει εφηβες για να της πηδηξουν ειδικα σε σχολικες εκδρομες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο μην το δενεις κομπο ποσοι εφηβοι εχουν ποτισει εφηβες για να της πηδηξουν ειδικα σε σχολικες εκδρομες 

 

η πονηρια του εφηβου  ομως παει μεχρι...εκει. Του ενηλικα παει και παρα περα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άλλη ερώτηση που μας καίει είναι, ο άντρας που τον δίνει μόνο σε άντρες και γυναίκες και γενικότερα τρύπες, είναι γκαίη? Θα είχε κάποιος πρόβλημα αν ο γιός του γινόταν απλά μπήχτης? Ε μπήχτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δε γινεται κάτι από τα 3 που ανέφερες? Άνετα μπορείς να το κάνεις. Η ελευθερία του ατόμου οριζόμενη από το σύνταγμα σου δίνει το δικαίωμα.

 

Μαζί σου και για το γάμο στο δημαρχείο. Επιτέλους, τι μας κοντράρεις τόση ώρα δηλαδή? Ε τώρα για το σόου, σιγά το πράγμα. Ξαναδές αυτά για την ελευθερία του ατόμου και πως σου επιτρέπει να φοράς speedo

Μα η κουβεντα αμα εχεις δει τοση ωρα ειναι για το τι ειναι φυσιολογικο και τι οχι δεν ειπαμε οτι δεν εχει δικαιωμα να παντρευτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άλλη ερώτηση που μας καίει είναι, ο άντρας που τον δίνει μόνο σε άντρες και γυναίκες και γενικότερα τρύπες, είναι γκαίη? Θα είχε κάποιος πρόβλημα αν ο γιός του γινόταν απλά μπήχτης? Ε μπήχτη?

 

ο αποκλειστικα ενεργητικος ομοφυλοφιλος αντρας στην καθομιλουμενη λεγεται κολομπαρας :) http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AC%CF%82

 

 

αν πηγαινει και με γυναικες ισως μπορουμε να πουμε οτι ειναι υβριδιο κολομπαρα με bisexual :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πονηρια του εφηβου  ομως παει μεχρι...εκει. Του ενηλικα παει και παρα περα...

Αυτα πεστα στην μητερα του Αλεξ :(

 

Η άλλη ερώτηση που μας καίει είναι, ο άντρας που τον δίνει μόνο σε άντρες και γυναίκες και γενικότερα τρύπες, είναι γκαίη? Θα είχε κάποιος πρόβλημα αν ο γιός του γινόταν απλά μπήχτης? Ε μπήχτη?

Αυτη την απορεια εχω και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαγα για το παρελθον το οποιο μαγαζι ηταν σημα κατατεθεν, τοσα χρονια δεν τους την επεσαν και στην μυκονο πρωτη φορα τους την επεσαν αμεσως οκ μπορει να ειναι και τυχαιο αλλα παντος ακουγονται και γραφονται...

 

Το παραδειγμα ειναι ακραιο για αυτο το ειπα ο καθενας θα πρεπει να ειναι μετρημενος εγω δεν μπορω να φοραω μαγιο σλιπ, ο γκει δεν μοπει να σκαει με  λουλουδατο καπελο και στριγκ και οι παχουλη διπλανοι μου δεν πρεπει να διχνει φατσα καρτα την κυτταριτιδα της.

Σήμα κατατεθέν της Μυκόνου όχι, σήμα κατατεθέν των γκει που συχναζαν στην Μύκονο ναι. Θέλοντας και μη το συγκεκριμένο μαγαζι και να ήθελες να το προσπερασεις δεν γινόταν λόγω του σημείου που βρισκόταν.Αν έβγαινες Χώρα βράδυ θα περναγες από εκεί.

 

Σχετικά με το πέσιμο εξαρτάται πως οριζεις την λέξη. Πολλοί θεωρούν πως αν τους μιλήσει μια γκομενα, ήδη στάζει η womancave της και αναμένει το σερβίρισμα.......

 

Εγω πάλι είμαι της άποψης, ότι και εσυ αν γουσταρεις να φοράς σλιπ καλοδεχουμενος είσαι και ο γκει με το λουλουδατο εξίσου και η χοντρή με την κυτταρίτιδα το ίδιο. Ως εικόνα δέχομαι πως μπορει να μην είναι θελκτική για μένα, για σένα για τον οποιονδήποτε ή να ξενιζει αλλά μια ζωή την έχουμε αν είσαι άνετος και καλα με τον εαυτό σου καντο. Απο κυτταρίτιδα, πάχος και γκείλικια δεν πέθανε κανένας τρίτος εξάλλου. Και οποίος δεν αποτελεί κίνδυνο για μένα θεωρω πως δεν εχω κανένα δικαίωμα να τον περιορίσω. Simple as that!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω ότι δεν έχει συναινέσει. Δεν είπε ποτέ "σκίσε μου τα βάρδουλα" που είναι μια καλή προσέγγιση του ορισμού της συναίνεσης.

Οπότε την επόμενη φορά, μη τον πετάξεις έξω απλώς επειδή το γκομενάκυ στο μπαρ δε σου είπε ξεκάθαρα "όχι".

Αν δεν έχει πει "ναι" θα ψάχνεις wifi πίσω απ' τα κάγκελα.

 

 

Δηλαδη η συναινεσει ειναι "σκισε μου τα βαρδουλα"...μαλιστα, το γαμησες και ψοφησε

 

 

 

Δεν ξέρω τι εννοείς "οτιδήποτε ανώμαλο", αν έχεις τη συναίνεση κάποιου για κάτι το οποίο θεωρείται ποινικά κολάσιμο, είσαι παράνομος.

Φαντάζομαι γιατί ένα από τα πρώτα πράγματα που θα συνέβαιναν στο παράδειγμά σου, θα ήταν μια σειρά δολοφονιών και καλά με τη συναίνεση του θύματος.

Μα εδω δεν μιλαμε για την παρανομια του θεματος, και ο γαμος μεταξυ ομοφυλοφιλων παρανομος ειναι. 

 

 

 

Δεν ξέρω το σκεπτικό πίσω από τη νομοθεσία κάθε κράτους. Δεν ξέρω γιατί στην Ελλάδα είναι 15 και στο Βατικανό 13, ούτε γιατί στις ΗΠΑ στα 16 σου μπορείς να οδηγείς αλλά όχι να πίνεις.

 

Αυτό που ξέρω, είναι ότι λες πράγματα στην τύχη σα να είναι δεδομένα ενώ δεν ισχύουν.

Ειπα 1 πραμα στην τυχη που μικρη σημασια εχει, γιατι οπως ξαναειπα δεν κολλησα σε συγκεκριμενη ηλικια. Το θεμα ειναι οτι δεν γινεται οταν ενας ενηλικος παει με ανηλικο να τον λεμε παιδεραστη επειδη το μικρο δεν εχει ωριμοτητα να αποφασισει, ενω οταν ενα ανηλικο παει με ενα ανηλικο ολα μελι γαλα. Η εισαι ανωριμος και δεν ξερεις τι θες η οχι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι φυσιολογικό? Ο μέσος όρος? Ή ότι υπάρχει στη φύση?  Ή στο περιβάλλον? Η αυτό που εμείς ξέρουμε? 

Διαβασε τα προηγουμενα μην τα ξαναλεω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επειδη δεν απαντησα αν καποιος θα χε προβλημα αν ο γιος του γινοταν κολομπαρας ή υβριδιο η απαντηση δινεται απο τις παραδοσεις του ανθρωπινου ειδους (ισως και καποιων ζωων)

 

στην σεξουαλικη πραξη μην κοροιδευομαστε οι ρολοι δεν ειναι ακριβως ισοτιμοι...ο αντρας ειναι αυτος που πηδαει...αυτος που διεισδυει....ανατομικα προκυπτει δηλ.

 

τωρα καποιες κομπλεξαρες που λενε "αυτον....τον πηδηξα χτες βραδυ".....νταξ....κομπλεξαρες...μονο αν ηταν 150 κιλα και ο αλλος 60 θα μπορουσε "να τον πηδηξει" :)

 

ως εκ τουτου λοιπον τα καθαροαιμα αρσενικα θεωρουν οτι αυτοι ειναι οι κυριαρχοι εφοσον διεισδυουν....το να πλησιασει κατι στον κωλο τους..εστω και απο γυναικα...ξερετε κανα δαχτυλακι...το θεωρουν απλα αδιανοητο.

 

 

οποτε για να απαντησω στην ερωτηση...εφοσον ο ΓΙΟΚΑΣ ειναι αυτος που διεισδυει και δεν διεισδυεται ....θαναι περηφανος...ακομα και αν η παρτενερ του γιου ειναι και η κατσικα του γειτονα....

 

αλλιως ειναι καταπτυστος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι τα 15-16 ΚΑΤΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ οι εφηβοι δεν στροφαρουν ιδιαιτερα..απλα δουλευουν με τις ορμονες.

Ο νομοθετης δεν ξερει ποτε ωριμαζει στην σκεψη ενα παιδι και ποτε οχι... πιανει τον ΜΕΣΟ ΟΡΟ...και οριοθετει ενα ευρος ηλικιας.

Χαιρω πολυ μπορεις να βρεις και ανωριμο στα 80...ή με μαλακισμενη σκεψη...αλλα ειπαμε...ο νομοθετης δεν μπορει να φτιαξει νομο για τον καθενα ξεχωριστα..ΠΙΑΝΕΙ ΤΟΝ ΜΕΣΟ ΟΡΟ....

 

 

 

Εστω να το δεχτω. Αρα περνεις τον μεσο ορο και νομοθετεις για ολους. Οι υπολοιποι? Στα @@ μας? Να πανε να πνιγουν? Γιατι με την ιδια λογικη, ο μεσος ορος των ανθρωπων ειναι αμφυλοφιλοι...καταλαβενεις που παει το πραμα ετσι? Γιαυτους ζηταμε διακριση στην νομοθεσια, τους υπολοιπους τους αποκαλουμε παιδεραστες και ανωμαλους. Μαλιστααααα

 

Αλλα εν τελει, με ποια λογικη χρειαζεται να εισαι ωριμος για να κανεις σεξ ακομα δεν εχω καταλαβει, και γιατι χρεαιζεται οριμωτητα ΜΟΝΟ οταν κανεις με ενηλικο, επισης δεν εχω κανει. Για τα περι εγκυμοσυνης και λοιπα συγκραλα συμβαινουν σε ολες τις ηλικιες. Εγκυος καταλαθος μενεις και στα 40. Επισης εγκυος μπορει να μεινεις και απο συνομηλικο σου ο οποιος προφανως , εφοσον και ο ιδιος ειναι 15, δεν ειναι παιδεραστης. Το ιδιο και με τα αφροδισια

 

 

 

το σεξ θελει διαμορφωμενο χαρακτηρα γιατι εχουμε βγει απο τις σπηλιες εδω και χιλιαδες χρονια και οι ανθρωποι δεν πηδιουνται σαν ζωα.

 

Εχουν εμπλακει πολλοι παραγοντες στην πραξη του σεξ.Βιασμος , αφροδισια νοσηματα , μαστρωποι και ενα καρο αλλα πραγματα.

Ο βιασμος τι σχεση εχει τωρα και οι μαστρωποι τι σχεση εχουν με την ηλικια και με την παιδεραστια? Την παλευεις ρε φιλε? Η μαστρωπια και ο βιασμος ειναι παρανομο ανεξαρτητως ηλικιας. Οι υπολοιπο παραγοντες  (αφροδισια νοσηματα και φανταζομε και εγκυμοσυνη) συμβαινουν και οταν ανηλικος παει με ανηλικο. Αρα....παρε το αυγο και κουρευτο. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασε τα προηγουμενα μην τα ξαναλεω :)

 

 

Δεν βρήκα τίποτα. Το μόνο που κατάλαβα είναι πως δε γουστάρεις τη φάση με τους gay γιατί είσαι χοντρός και δεν παραπονιόμαστε για τα δικαιώματά σου το ίδιο. Έχεις παραπάνω δικαιώματα σε αυτή τη χώρα πάντως. Τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι ευκολίες και σωματική ανικανότητα εκ μέρους σου στη παρούσα κατάσταση. Eat less, move more.

 

to sex με συναίνεση ακόμα και για μικρές ηλικίες δεν είναι τίποτα τρελό. Η αποπλάνηση ανηλίκου, δηλαδή 15- από 18+ είναι ποινικά κολάσιμη. Στα άλλα άντε να γίνει επίπληξη . Αυτάαααα. Με τις κατσίκες δεν υπάρχει συναίνεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πονηρια του εφηβου  ομως παει μεχρι...εκει. Του ενηλικα παει και παρα περα...

Και το παραπερα αποτελει αλλο εγκλημα, το οποιο τιμωρειται. Εμεις συζηταμε για αλλο πραμα, ειμαι 60 εισαι 13, δεν εισαι ετοιμος για σεξ γιατι εισαι ανωριμος και δεν εχεις κατασταλαξη και και και.

 

Ειμαι 15 και εισαι 13, στα παπαρια μας αν εισαι ανωριμο, κανουμε οτι θελουμε. Μμμ λογικοτατο :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...